Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki do Renault Megane

mac2005 09 Jan 2010 21:58 3977 8
 • #1
  mac2005
  Level 10  
  Witam
  Chciałbym kupić głośniki i radio do Renault Megane Coupe. Mam standardowe głośniki, chciałbym zeby grało to troche lepiej. Co moglibyście polecić do maks 1000zł(może być używane), najlepiej do 500zł. Jakie kupić wysokotonowe, a jakie niskotonowe, czy tylne głosniki na półce też wymieniać czy tylko przednie?
  Pozdrawiam.
 • #2
  Sanei
  Level 18  
  Sam miałem i w sumie nadal mam ten problem :P Także posiadam megane coupe i seryjne granie mi nie wystarczało :) Osobiście zacząłem nie tak jak wypada (wygłuszenie drzwi i wstawienie zestawu odseparowanego), ale wstawiłem skrzynie zamkniętą z głośnikiem Powerbass s-10 i wzmacniacz axton C409. Wyniosło mnie to ~~800 zł, ale róznica jest kolosalna. Dlaczego nie wstawiłem zestawu odseparowanego - tak jak ciebie opgraniczał mnie budżet a chciałem już mieć trochę wykopu :P Głosniki z półki wywal, bo tylko psują efekt, sam też tak zrobiłem :D Jeżeli nie zależy ci narazie na dużym basie, to zacznij od wygłuszenia furtek i założenia zestawu odseparowanego pod wzmacniaczem. Co do wyboru głośników - w cenie 500-1000 jest ich całe mnóstwo, poszukaj na forum i wybierz jedne z nich ( np. Hertz hsk, morel tempo, dls r6 i inne nieco tańsze).

  Nie doczytałem, radio ma być też w tej kwocie, czy to same głośniki ?
 • #3
  crazy_88
  Level 42  
  Podstawą i tak jest wygłuszenie drzwi.
 • #4
  mac2005
  Level 10  
  Chciałbym kupić w tej kwocie również radio(może byc używane). Ile mnie bedzie kosztowało takie wygluszsenie drzwi, ile z tym jest roboty? Chcialbym radio i głośniki bez wzmacniacza dodatkowego.
  Chodzi głownie o jakość muzyki, nie o dużo basu, nie musi być subwoofer, ważne tylko żeby osobno byly wysokotonowe a osobno niskotonowe.
 • #5
  crazy_88
  Level 42  
  cena za wygłuszenie gdzieś około 300zł z materiałem takie podstawowoe lub same maty i własna robocizna.
 • #6
  mac2005
  Level 10  
  A jakie głośniki chciałbym najpierw kupic głośniki a potem wygłuszać drzwi.
 • #7
  Sanei
  Level 18  
  Wszystko zależy o tego, ile masz na nie pieniędzy i czym będziesz je chciał zasilic :]
 • #8
  czaja86
  Level 11  
  Na wstępie chciałbym wszystkich posiadaczy Renault Megane Coupe zaprosić na strone klubowa i na forum. www.meganecoupe.pl . Jeśli natomiast chodzi Ci o sprzęt niskobudżetowy to za 1000zł kup jakieś sensne radio cena myśle że conajmniej 300zł głośniki w drzwi helix db 62.1 cena około 250zł do tego wygłuszenie drzwi najtaniej dekarska cena około 130zł ale efekt nie taki sam jak profi matami. I w sumie na początek byCi starczyło na Twój budżet. Jeśli nie to lecimi dalej. Wzmacniacz myśle że jakiś niewysilony kupisz do 250zł starsze alpiny, sony, philipsy, axton itd do tego przewody coś ponad 100zł i do tego jakiś głośnik z obudową do około 150-200W RMS myślę że coś około 300-400zł
 • #9
  mac2005
  Level 10  
  Witam ponownie. Nie kupiłem jeszcze głosników a chciałbym wreszcie cos wybrać. Chce kupić głosniki, radio z cd, wzmacniacz(nie wiem czy potrzebny, nie wystraczy ten co jest w radiu, co da podłączenie osobnego wzmacniacza?). Co kupić do wygłuszenia drzwi?
  Sprzęt może być używany. Proszę o podanie jakichś dobrych głosników i radia w cenie do 1100zł( z wygłuszeniem i wzmacniaczem).
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam.