Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw do Renault Megane?

chati91 07 Lut 2010 21:07 1641 5
  • #1 07 Lut 2010 21:07
    chati91
    Poziom 8  

Witam.
    Mam pytanie jaki zestaw ( radio i głośniki) Wybrać do auta. Mam Renault Megane z 1996 roku. Coś takiego juk tu Link

Na to wszystko mam około 800 zł do wydania. Nie chce Wzmacniaczy ani tub.
    Radio żeby miało cd/mp3 i bardzien mi zależy na czytniku kart SD niż na USB. I oczywiście 4x50 Watt. Radio 400 - 500 zł. Jakie polecacie??
    No i Najważniejsze, głośniki. Dwa z przodu w drzwiach i dwa z tyłu pod szybą. Czy taki zestawik by był dobry? Link

Jeżeli nie to jakie głośniki polecacie. Chodzi mi o bass i głośność i oczywiście żeby jakość też była w miarę.

I jeszcze jedno. Czytałem gdzieś że trzeba całe drzwi wygłuszać, oklejać matą wygłuszającą (czy jak to się tam nazywa :D) W mojej megance trochę sie tłucze wszystko ale nie jest najgorzej :D

Więc co możecie polecić?

0 5
  • #2 07 Lut 2010 21:45
    sanders156
    Poziom 35  

Jak zalerzy ci na basie i jakosci oraz poprawnej grze przy duzej glosnosci to zrob to zgodnie ze sztuka a nie byle jak , polecam FAQ NAZAR zeby wiedziec co to za sztuka

Dodano po 1 [minuty]:

Nie chodzi o to ze sie tlucze lub nie (O choc tez ) ale o to zeby glosniki graly w skrzynce zblizonej do zamknietej , 4x50wat w radiu to to marketingowy chwyt radio nie posiada wiecej niz 20wat RMS , glosniki z tylu to zly pomysl

0
  • #3 07 Lut 2010 22:37
    stanec
    Poziom 14  

Witam

Jeżeli chcesz bass i wygłuszenie drzwi, to budżet masz za mały a wzmacniacz jak najbardziej się przyda. Głośniki z tyłu bym sobie darował i dorzucił kasę na lepszy przód. Poczytaj sobie na forum bo jest bardzo dużo o głośnikach w tym przedziale cenowym. Jeżeli chodzi o radio z czytnikiem to ja bym Ci polecił jednak z USB a do karty pamięci kupić adapter na USB za pewnie 20 zł.

Sprzęt ma być nowy czy używany?Jak kolega wyżej napisał radio nie ma 40-50 wat prawdziwej mocy tylko koło 20 watt RMS. Jeżeli chcesz głośniki pod radio to szukaj takich o mocy do 50 wat RMS (chyba, że chcesz w przyszłości dokupić wzmacniacz to mogą być mocniejsze).Wygłuszenie jest jak najbardziej wskazane plus panele z MDF-u.

Marki na początek to z radii w tym przedziale cenowym dobrze grają Kenwoody (najczęściej mają już USB). Głośniki w granicach 300 - 400 zł to marki typu Hertz, Powerbass, Helix (podaję orientacyjnie). Napisz też jakiej słuchasz muzyki.

Pozdrawiam

0
  • #4 08 Lut 2010 08:16
    chati91
    Poziom 8  

Czyli same głośniki z przodu? Nie chce właśnie wzmacniacza... Chodzi o taki bass z samych głośników. Słucham najczęściej hip hopu ale tez trochę techno i popu. A i sprzęt raczej nowy... Wole trochę dołożyć i wiedzieć co mam bo z używanymi to nigdy nie wiadomo co i jak.

Aha i czy każde takie radyjko wejdzie tam do mojej meganki? Bo nie wyjmowałem jeszcze tam nic i nie wiem żeby sie zmieściło. Nad radiem to myślałem raczej pionera..

0
  • #5 08 Lut 2010 09:37
    kamil907
    Poziom 28  

Dużo lepiej zrobisz jeśli kupisz jakiegoś Alpine, Clariona, najlepiej używanego ale dobrego zamiast Pioneera. Na przód kup zestaw odseparowany, czyli woofery w drzwi i osobne tweetery pod szybę. Tak jak już było wspomniane pod radiem i tak to nie zagra jak nalezy a o solidnym basie nie masz co marzyć. Tak więc musisz zdecydować czy chcesz zupełnioe nowy, słabo grający sprzęt czy częściowo używany (mam na myśli radio i wzmacniacz, a głośniki nowe) który zagra już przyzwoicie.

0
  • #6 08 Lut 2010 17:37
    chati91
    Poziom 8  

A jakie proponujesz dobre radio używane i wzmacniacz ??

0