Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa 15 podzial na 2 strefy i tryby

19 Sty 2010 21:23 6524 4
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich

Wlasnie zalozono mi alarm z monitoringiem Satel Versa 15. Centrala ma podzial na dwie strefy (czyli u mnie 1#caly dom i garaz 2#tylko garaz i parter)

Zalezalo mi by zrobic tak jak jest wyzej i 3 strefe jako garaz i zabezpieczenie 2 czujek na parterze (drzwi) ale instalator przekonal mnie ze tak sie nie da.

A w instrukcji satele wyczytal ze jest taka mozliwosc tzn "czuwanie dzienne" (gdzie czesc czujek moze byc nie aktywna) gdzie klawisz za to odpowiadajacy jest u mnie nie aktywny uzywam tylko klawisza czuwanie pelne(1# wszystko) i czuwanie nocne (2#tylko parter i garaz) wiec jak to jest z tym czuwaniem dziennym???

Moge ustawic (tzn instalator) pod trzecim klawiszem tylko garaz i czujki na wejsciu w domu?

Chcialbym by bylo tak:
    zalaczenie pelne - wszystki czujki aktywne
    czuwanie nocne - garaz i parter aktywny
    czuwanie dzienne - garaz i tylko czujki przy wejsciu do domu aktywne

Czy jest taka mozliwosc zaprogramowania tego systemu?

Bo jesli dobrze rozumiem system dzieli sie na 2 strefy a do kazdej strefy moge przydzielic 3 tryby czuwania co daje mi 6 dowolnych konfiguracji czujek aktywnych i nie aktywych (wliczajac pelne zalaczenia). ???

Aha do systemu sa podpiete tez 2 czujki dymu.

Dzieki za wszystki odpowiedzi.

Pozdrawiam

inventco.eu - poprawiłem temat - regulamin p.11.1
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Właśnie po to są te tryby. Na dobrą sprawę wystarczy ci jedna strefa - cały dom. W opcjach wejść ustawiasz które wejścia mają czuwać w danym trybie.
  • Poziom 2  
    Dzieki, tak wlasnie myslalem po przeczytaniu kawalka instrukcji, wiec czemu instalator zapewnia mnie ze jest to nie mozliwe do zrobienia?

nie wiem czy to ma znaczenie ze jedna czujka jest bezprzewodowa i czujki sa paradoxa, centala satela i do tego LCD i LED tez od satela + 2 czujki dymu

bo chyba jak mysle cala sprawe mozna zaprogramowac na centrali?

a btw czy sa jakies ograniczenia w trybach odnosnie czujek aktywnych i nieaktycznych czy moge ustawic dowolna konfiguracje (nie chce by instalator czyms mnie zaskoczyl jak go wezwe do ustawienie tego wszystkiego) ?

Rozwiazene, tryb dzienny przypisany, jedynie tylko czujka we/wy w trybie pelnym jest opozniona, w trybie nocnym natychmiastowa a trybie dziennym znowu opozniona bo nie dalo sie inaczej (chcialem by byla natychmiastowa)

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Kolego! Jeżeli chcesz, aby dane czujniki wej/wyj przy danym uzbrojeniu działały jako natychmiastowe, to musisz przytrzymać na dłużej symbol trybu uzbrojenia po wpisaniu kodu- centrala uzbraja się bez czasu na wyjście i nie daje liniom na czasu wejście :)

Wszystko można! Jedyną granicą jest fantazja i wiedza instalatora! ;)
  • Poziom 2  
    dzieki, wiedzialem o tym ale myslalem ze to tylko nie da czasu na wyjscie a na wejscie normalnie.

Dzieki za podpowiedz :)
    pozdrawiam.