Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270. Brak łączności.

27 Sty 2010 23:37 9724 13
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Witam!
    Router jak w temacie, nie można się z nim połączyć poprzez wyszukiwarkę w celu konfiguracji. Po podłączeniu do neostrady i komputera kablem sieciowym, następnie uruchomieniu komputera, przez około 15s jest dostęp do internetu po czym łączność znika. Aby znowu się połączyć, trzeba ponownie uruchomić komputer. Nie pomaga ręczne wpisywanie adresu, a w automacie komputer cały czas szuka adresu i co jakiś czas wyskakuje "kabel odłączony". W tej chwili komputer udostępnia łącze innemu komputerowi poprzez kabel skrosowany i wszystko działa. Załączam filmik z migających diod, może po tym ktoś dojdzie co jest nie tak.

Z góry dzięki i pozdrawiam :wink:
  • Poziom 32  
    Masz uszkodzony firmware. Jeśli scalak jest sprawny to naprawa trwa ok. 15 minut. Możliwa zmiana Aneksu, języka i operatora. Lecz dla 100% pewności podmień zasilacz.
    Udało mi się z nim połączyć za pomocą "adam2", wpisałem - quote SETENV firmware_version avme, następnie "bye", uruchomiłem recover, restart komputera i... dalej to samo :(
  • Poziom 9  
    Witam (sorki ze nie nowy temat ale nie mam wystarczajaca ilosc punktow)
    Po wielu mekach udało mi sie podłączyć fritza do telefonu i adsl robiac przejsciowki
    z rj11 na rj45 od kabla z fritza, wszystko podlaczylem zgodnie ze schematem wyjsc pinow. po podlaczeniu dziala funkcja dect a przez nia telefon stacjonarny i internetowy, swieci sie rowniez na zielono DSL czyli ze jest jakas komunikacja no i w diagnozie wyswietla zielony pasek , info o annexie A o predkosciach takie w sumie jak mam w pakiecie czyli do 16Mb down i do 1Mb up, ale juz znaczki przy internet nie ma i komunikat o braku polaczenia (po niemiecku) natomiast ponizej info o voipie siweci sie na zielono dsl rowniez , info jakie uzyskalem od operatora o2.uk to tylko ze vpi 0 vci 101 i ze uzywa LLC no i chyba rc1483 i nr ip primary dns i tyle po roznych probach wpisywania w rozne rubryki nie udalo mi sie zestawic polaczenia , raz bylo napisane ze jesli dobrze zrozumialem niemiecki ze uzyskal nr ip beposrednio od dostawcy ale po 2 minutach oczekiwania statusy sie nie zmienily. moze ktos ma pomysl jak to zrobic moze problem w tym ze wpisuje dowolnego username (dostawca mowi zeby bylo puste ale FB nie puszcza bez username) i fritz nie moze zestawic. moze to wina annexu gdyz gdzies znalazlem ze o2.uk uzywa przy wyzszych pakietach annex m.
    ma ktos pomysl jak rozwiazac? wydaje mi sie dziwne ze voip dziala a www nie jak sie swieci dsl
  • Poziom 10  
    Duduś74, proponuję skorzystać z procedury recover opisanej Tutaj: I jescze pytanko czy masz wersję V1, V2 czy V3 ? Stąd możesz pobrać plik recover dla twojego modelu: RECOVER 7270 Po wgraniu recovera musisz ustawić wszystko od nowa.
    Recorver nie dał rady, dopiero udało się za pomocą TotalCMD wgrać. Trafił mi się jeszcze jeden z takimi samymi objawami, firmware się wgrywa (też tylko za pomocą TotalCMD) ale po restarcie wszystko wraca do punktu wyjścia.
  • Poziom 10  
    A masz możliwość podpięcia frycka do modemu zewnętrznego ?? Ja miałem dokładnie takie samo miganie jak u ciebie i myślałem że to wina firmware, tylko że u mnie jest stara linia i daleko od centralki więc frycek się wogóle nie synchronizował i musiałem mieć osobny modem. I zrobiłem tak:
    -ustawiłem go w ten sposób
    FRITZ!Box Fon WLAN 7270. Brak łączności.
    kliknąłem Apply i do kompa podłączyłem modem a dopiero do modemu frycka i dopiero wtedy "ożył" tzn. dioda POWER przestała migać i zalogowały się konta SIP. Jeśli masz może modem adsl z wyjściem lan lub możesz od kogoś pożyczyć to nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Tego nie próbowałem ale nie wiem czy w ogóle uda mi się wejść w panel bo z tego co pamiętam to miałem problem z tym. Co do linii to teraz jadę na Speedport W 701 V (przerobionym na annex A) i działa bez problemu. Ale wygrzebię go i sprawdzę.
  • Poziom 42  
    To nie ma problemu z linia tylko jest to problem sprzętowy lub programowy (ustawień).
  • Poziom 15  
    Duduś74 napisał:
    Recorver nie dał rady, dopiero udało się za pomocą TotalCMD wgrać. Trafił mi się jeszcze jeden z takimi samymi objawami, firmware się wgrywa (też tylko za pomocą TotalCMD)

A jak dokładnie to robisz, nie moge znalesc opisu jak wgrac FW z uzyciem tylko komend FTP (znlazlem tylko zmianę zmiennych systemowych)?
  • Poziom 42  
    RECOVERY zawsze działa bez cudowania z innymi programami.
  • Poziom 15  
    >RECOVERY zawsze działa bez cudowania z innymi programami.
    ... gdyby tak było nie zadawał bym tego pytania :-)

Recovery niby zapisuje nowy image (widze to na NetMon), ale po restarcie Fritz sie budzi, przez chwilę działa i restart i tak w koło...
    Nie wiem czy to czasem nie jest zwiazane z błędnymy ustawieniami ENV
  • Poziom 42  
    Wrzucenie samego IMAGE "na siłę" nic nie da.

Poza tym zawsze jakiś firmware powinien się dać wgrać chyba że ktoś namieszał z bootloaderem.