Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES SPRINTER MAXI Który silnik wybrać na dalekie trasy?

andrzej_1981 31 Sty 2010 16:34 5257 2
  • #1 31 Sty 2010 16:34
    andrzej_1981
    Poziom 9  

Witajcie
    Przymierzam się do małej działalności gospodarczej a mianowicie transportu Polska-Anglia, do wyboru wziąłem trzy auta Iveco, VW i sprinter wybrałem sprintera rocznik 2004-2005 z przebiegiem do 250 tys i pytanie który silnik wybrać ? 2.2 czy 3litry ? Kolejne pytanko to na co mam zwrócić uwagę przy zakupie tego auta ? I jak wygląda sytuacja z rozrządem w tym aucie ? podkreśle ze auto będzie kupione w Angli a tam raczej przebieg będzie autentyczny (na polskich stronach wszystkie maja po 180 tys lol )
    proszę o jakieś sprawdzone opinie :)

Pozdrawiam

0 2
  • #2 31 Sty 2010 18:39
    b.zos
    Poziom 15  

Oczywiście ,że lepszy jest silnik 3 litrowy niewielka różnica w spalaniu ok. 2 litrów , ale przemyśl czy nie warto kupic Sprintera z Bundeswehry jesli chodzi o przebieg to są niemożliwe tylko co do zabudowy wnętrza to pojawia się problem bo sa to autka 16 miejscowe bez klimy ale za to wygodne tylko ,że są mają motocykle 2,2 litrowe
    a największy problem to nie rozrząd tylko wtryski które są bardzo czułe na jakość ON
    a koszt jednego to 1,5 k a jak to zlekceważysz to tłok spalony.

0
  • #3 31 Sty 2010 20:43
    andrzej_1981
    Poziom 9  

tak mi się też wydawało nim większy silnik tym z reguły mniej zawodny a jeśli chodzi o wtryski to w każdym dieslu jest ten problem kwestia tego ile km one w stanie są wytrzymać a ktoś wie może czego i przy jakim przebiegu mogę się spodziewać ? widziałem te auta z 600tys przebiegiem i ciekaw jest czy tam juz nie została wymieniona połowa silnika :) znajomy ma ducato, które zrobiło też ok 500tys ale przy 400tys robił juz kapitalke za 7tys zl. czy mnie tez to czeka czy jednak ten mercedes powinienen zrobić tak jak "w książce piszę" pół miliona bez większych problemów a co do blacharki to wiem ze w tych sprinterach to padaczka jest ale tym sie nie martwię.

0