Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka ładowana od góry

~wac 01 Lut 2010 23:21 11885 11
  • #1 01 Lut 2010 23:21
    ~wac
    Poziom 20  

Witam,

mam pytanie czy warto kupic suszarke kondensacyjną ładowaną od góry czy lepiej jednak otwierana od przodu?
    Czy suszenie w takiej suszarce odbiega w czymś od tradycyjnych suszarek kondensacyjnych?
    Co sądzicie o suszarce ładowanej od góry Mastercook SKTD 6710?

Potrzebna jest do ciasnej kamienicy dla 2 starszych osób.Kazdy cm miejsca sie liczy

Prosze o porady

Pozdrawiam

0 11
  • #2 01 Lut 2010 23:52
    popey111
    Poziom 21  

Jak nie masz przymusu(brak miejsca) to kup ładowaną od frontu.

2
  • #3 02 Lut 2010 09:40
    ~wac
    Poziom 20  

Kiepsko z powierzchnią i tak trzeba wycinać kawałek narożnika w kuchni .Chyba bedziemy zmuszeni wybrać ładowaną od góry.

Czy taka suszarka dłużej suszy w porównaniu z tradycyjną?
    Mam nadzieje ,że niczym nie odbiega od zwyklych frontowych suszarek.
    Gdyby była pralka ładowana od góry ,wtedy suszarka tradycyjna by się zmieściła ,ale stary i bezawaryjny Bosch Maxx 4 WFC 1200 nie chce się absolutnie zepsuć.Już pracuje 10 lat.

0
  • #4 02 Lut 2010 18:13
    popey111
    Poziom 21  

~wac napisał:
    Kiepsko z powierzchnią i tak trzeba wycinać kawałek narożnika w kuchni .Chyba bedziemy zmuszeni wybrać ładowaną od góry.

Czy taka suszarka dłużej suszy w porównaniu z tradycyjną?
    Mam nadzieje ,że niczym nie odbiega od zwyklych frontowych suszarek.
    Gdyby była pralka ładowana od góry ,wtedy suszarka tradycyjna by się zmieściła ,ale stary i bezawaryjny Bosch Maxx 4 WFC 1200 nie chce się absolutnie zepsuć.Już pracuje 10 lat.

Rozumiem że suszarki na pralce nie możesz postawić?

-1
  • #5 02 Lut 2010 22:08
    ~wac
    Poziom 20  

Nie da rady,bo ta pralka jest wąska a pozatym ta kuchnia jest dość mała, bez okna.Obok pralki stoi lodówka.Jest ta suszarka w Media Markcie w Rzeszowie.Dość ciekawa , ale mam obawy żeby nie była awaryjna lub jakaś niewydajna.Jutro chyba ją pójde zamówić.Nie ma nigdzie opini na temat tych suszarek

Dodano po 26 [minuty]:

Jeszcze znalazłem suszarke Hoover STH W 759.Jest droższa ,a co do jakości to też sam nie wiem.Uważam ,że nie ma po co przepłacać

0
  • #6 03 Lut 2010 14:01
    ~wac
    Poziom 20  

Zamówiłem tego Mastercooka.Będzie w piątek.Zobaczymy jak będzie sie spisywać

Pozdrawiam

0
  • #7 03 Lut 2010 22:48
    zwykły człek
    Poziom 20  

Napisz jak sie sprawuje, bo jeszcze chyba nikt jej nie sprawdzał. Ja od jakiegoś nie całego roku mam ich frontową suszarkę w funkcją prasowania i sobie chwalę i to bardzo. Ciekawy jestem jak to wygląda w topach.

0
  • #8 03 Lut 2010 23:05
    ~wac
    Poziom 20  

Ok.Ta suszarka jest dla moich dziadków.Myśle ,że już w piątek coś sie do prania znajdzie

0
  • #9 04 Lut 2010 09:25
    manana
    Poziom 13  

Fajnie, że już zamówiłeś tą suszarkę. Też jestem ciekawa jak się będzie sprawować dlatego jak już sobie pranie to napisz o tym, jak się spisała.... czy to był dobry zakup??? Też się zastanawiam nad tym, czy nie kupić sobie suszarki i bardzo chętnie poznam opinie kogoś kto już posiada tak sprzęt;)

0
  • #10 04 Lut 2010 19:37
    ~wac
    Poziom 20  

Witam,

Suszarka dotarła dzień wcześniej i już zdążyłem ją przetestować.
    Spisała się rewelacyjnie. Zrobiłem pranie ciemnych rzeczy tj. bluza z polaru, kurtka z polaru ,dresy,skarpetki, koszule bawełniane itp. Chciałem podkreślić ,że pralka ma tylko 600 obr.
    Ustawiłem suszenie na program "Mieszane suche".Czas początkowy to 1,40 godz. Suszarka sama skróciła czas suszenia do 55min .

Podsumowując całość:

Program prania Syntetyki 40 (czas 45min.)
    Program suszenia Mieszane suche (czas 55min.)

1 h 40 min. i pranie już schowane w szafie
    Porównując mojego starego Whirlpoola którego posiadam w domu suszarka ładowana z góry Mastercook nie odbiega w niczym w porównaniu z suszarką kondensacyjną normalnogabarytową

1
  • #11 05 Lut 2010 20:25
    zwykły człek
    Poziom 20  

Dzięki za opis! Czyli w górnoładowanych suszarkach też są dobrzy. A ile za nią zapłaciłeś jeśli można wiedzieć?

0
  • #12 05 Lut 2010 23:37
    ~wac
    Poziom 20  

Zapłaciłem za nią 1750 zł w lokalnym sklepie z AGD niedaleko domu

0