Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek sam się zamyka SKODA FABIA

03 Lut 2010 17:46 13886 5
  • Poziom 9  
    Witam,

W mojej Fabii (rocznik 2003) po otworzeniu centralnym zamkiem i następnie otworzeniu drzwi klamką centralny zamek zamka wszystkie drzwi po upływie niespełna 20 sekund.
    Dzieje się tak od momentu kiedy odpalałem auto z innego akumulatora (przez kable). Przed tym odpalaniem było wszystko OK. Centralny zamek zamykał zamki (samoczynnie) tylko wtedy jeżeli otworzyłem pilotem wszystkie zamki a nie otworzyłem drzwi klamką.

Słyszałem, iż możliwe że popsuł się czujnik w drzwiach ... lecz dział sygnał nie wyłączonych świateł (podczas otwarcia drzwi)...

Proszę o pomoc
  • Poziom 12  
    tak to może być wyłącznik w dzwiach a ten alarm masz fabryczny czy dokładany dodatkowo?
  • Poziom 2  
    Myślę, że uszkodził się czujnik krańcowy w drzwiach lub nie ma połączenia pomiędzy tym czujnikiem a centralką. Jeżeli zamkiem centralnym steruje autoalarm, proponuję załączyć tryb czuwania autoalarmu, otworzyć kluczykiem drzwi samochodu i sprawdzić, czy wywołuje takie otwarcie tryb alarmu. Jeżeli alarm nie zostanie wywołany, tzn., że przyczyna jest taka jak wyżej. Możliwe jest, oczywiście, uszkodzenie sterownika, ale zacząłbym od sprawdzenia jak wyżej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Centralny zamek jest oryginalny - fabryczny lecz auto nie zostało wyposażone w alarm.

Mogę to jakoś sprawdzić bez alarmu ?
  • Poziom 2  
    Proszę sprawdzić, czy tak samo reaguje zamek centralny w przypadku otwarcia drzwi od strony pasażera.
  • Poziom 31  
    W moim aucie też się tak robiło. Winny był lekko już wytarty wyłącznik krańcowy w drzwiach kierowcy.