Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek sam się zamyka SKODA FABIA

tomcur 03 Feb 2010 17:46 20765 5
    tomcur
    Level 10  
    Witam,

W mojej Fabii (rocznik 2003) po otworzeniu centralnym zamkiem i następnie otworzeniu drzwi klamką centralny zamek zamka wszystkie drzwi po upływie niespełna 20 sekund.
    Dzieje się tak od momentu kiedy odpalałem auto z innego akumulatora (przez kable). Przed tym odpalaniem było wszystko OK. Centralny zamek zamykał zamki (samoczynnie) tylko wtedy jeżeli otworzyłem pilotem wszystkie zamki a nie otworzyłem drzwi klamką.

Słyszałem, iż możliwe że popsuł się czujnik w drzwiach ... lecz dział sygnał nie wyłączonych świateł (podczas otwarcia drzwi)...

Proszę o pomoc
    luk-bab
    Level 13  
    tak to może być wyłącznik w dzwiach a ten alarm masz fabryczny czy dokładany dodatkowo?
    9505292
    Level 2  
    Myślę, że uszkodził się czujnik krańcowy w drzwiach lub nie ma połączenia pomiędzy tym czujnikiem a centralką. Jeżeli zamkiem centralnym steruje autoalarm, proponuję załączyć tryb czuwania autoalarmu, otworzyć kluczykiem drzwi samochodu i sprawdzić, czy wywołuje takie otwarcie tryb alarmu. Jeżeli alarm nie zostanie wywołany, tzn., że przyczyna jest taka jak wyżej. Możliwe jest, oczywiście, uszkodzenie sterownika, ale zacząłbym od sprawdzenia jak wyżej.
    Pozdrawiam.
    tomcur
    Level 10  
    Centralny zamek jest oryginalny - fabryczny lecz auto nie zostało wyposażone w alarm.

Mogę to jakoś sprawdzić bez alarmu ?
    9505292
    Level 2  
    Proszę sprawdzić, czy tak samo reaguje zamek centralny w przypadku otwarcia drzwi od strony pasażera.
    Witold5
    Level 32  
    W moim aucie też się tak robiło. Winny był lekko już wytarty wyłącznik krańcowy w drzwiach kierowcy.