Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys AG241 + Neostrada - DynDNS

jacula6 07 Feb 2010 16:05 4625 14
    jacula6
    Level 11  
    witam
    mam router linksys AG241 skonfigurowany pod neostradę tu wszystko ok,problem polega na tym że mam zrobiony monitoring który wewnętrznie chodzi super .
    Założyłem sobie darmowe konto na stronie DynDNS.com ponieważ mam zmienne IP
    napisze teraz jak to konfiguruje ,a więc tak w rejestratorze nic nie konfiguruje bo chyba nie trzeba ,tylko robię to w routerze teraz konfiguruje router linksys AG241 w chodzę w zakładkę Dynamic DNS i wpisuje te same dane czyli Hostname user i pasword itd dajemy na koniec Save teraz wchodzę w następną zakładkę w routerze DMZ tutaj wpisuje IP rejestratora i na koniec daje save ...i tyle czy to wszystko robię poprawnie... :567:
    chodzi to około tygodnia i później lipa nie mam podglądu nie wiem dlaczego a konto na stronie jest aktualne może trzeba jeszcze coś zrobić? proszę o podpowiedz

Popraw błędy w swoich postach - skorzystaj z przycisku "Zmień", a potem użyj funkcji "Pisownia". Inaczej temat wyląduje w koszu.
    Susan
    wgruza
    Level 21  
    Zacznij od sprawdzenia czy masz najnowsze firmware w routerze, jeśli nie to je zaktualizuj. Kiedyś miałem podobnie z Routerem Linksys AM200, pojawiło się nowe firmware i problem znikł. Używając DMZ przekierowujesz wszystkie porty na jeden IP lokalny. Lepiej będzie jak przekierujesz konkretne porty przez funkcję Virtual Server. Sprawdź jakich portów używa rejestrator i je przekieruj.
    jacula6
    Level 11  
    witam
    dziękuje bardzo za odpowiedz, firmware mam raczej najnowsze szukałem tyle czasu w necie i nie ma nowszego ,przynajmniej nie znalazłem nowszego mam router linksys model AG 241 V2 version firmware
    2.01.03
    jedynie co chyba mi zostało to przekieruje porty przez funkcję Virtual Server.
    tylko jak czy możesz mi napisać jak to mam zrobić,proszę mi napisać
    wgruza
    Level 21  
    Witam,
    najlepiej wyczytaj w instrukcji rejestratora lub na jego stronie konfiguracyjnej na jakim porcie / portach on działa. Ważny jest też rodzaj portu. UPD czy TCP.
    Załóżmy że to port 5110

Jak już będziesz je miał to wchodzisz na routerze w zakładkę Virtual Server, podajesz port początkowy 5110 końcowy 5110 i adres IP rejestratora w sieci lokalnej, wybierasz rodzaj portu. Na koniec dodajesz komentarz np rejestrator.

Jeśli adresy w sieci lokalnej masz przydzielane dynamicznie to spróbuj ustawić je na statyczne, wyłącz DHCP w routerze a komputerom i rejestratorowi przydziel statyczne.
    Może w tym jest problem bo gdy DHCP przydzieli inny adres rejestratorowi to się z nim nie połączysz, ani korzystając z DMZ ani z Virtual Server.
    jacula6
    Level 11  
    [img]Linksys AG241 + Neostrada - DynDNS

czy o to chodzi:?: czy to są te porty

może masz jakiś opis tego w pdf,a ja w rejestratorze ustawiłem port 82
    wgruza
    Level 21  
    Tak, widać, że standardowy port to 80. Używany przez serwery WWW.
    Ten numer wprowadź w Virtual Server.
    Jak nie masz w swojej sieci serwera WWW ani czegokolwiek działającego na tym porcie to możesz taki zostawić. Wtedy z rejestratorem łączysz się przez twojadomena.dyndns.org lub jaką tam wybrałeś.
    Gdybyś zmienił go na inny np 81 będziesz musiał się łączyć przez twojadomena.dyndns.org:81
    jacula6
    Level 11  
    powiem tak mam do tego routera podłączony tylko ten rejestrator i laptop ,w rejestratorze zmieniłem port z 80 na 82 niby dla bezpieczeństwa z zewnątrz łączyłem się przez program specjalnie dedykowany dla tego rejestratora Video Viever gdzie wpisywałem IP addres tutaj miałem jacekdyndns.org czyli hostname ze strony którą założyłem .port 82 ,user name i pasword ze stronki dyndns.com aha no i Transferd Method mam zaznaczone na TCP i tak mnie zawsze łączyło czyli chyba tutaj wszystko dobrze ,teraz moje pytanie co mogę jeszcze zrobić ,czy mógłbyś mi pomóc skonfigurować ten port w routerze
    francc
    Level 2  
    witam
    Podłącze się do tematu jakoś za dwa miechy kończy mi się umowa na neo 2mb i zastanawiam się nad 6mb co sadzicie o tych parametrach lini da się na tym wycisnąć 6mb

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: G.dmt
    DSL Path Mode: Fast
    Downstream Rate: 2496 kbps
    Upstream Rate: 320 kbps
    Downstream Margin: 22 db
    Upstream Margin: 29 db
    Downstream Line Attenuation: 24 db
    Upstream Line Attenuation: 7.5 db
    Downstream Transmit Power: 11 db
    Upstream Transmit Power: 5 db
    jacula6
    Level 11  
    francc wrote:
    witam
    Podłącze się do tematu jakoś za dwa miechy kończy mi się umowa na neo 2mb i zastanawiam się nad 6mb co sadzicie o tych parametrach lini da się na tym wycisnąć 6mb

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: G.dmt
    DSL Path Mode: Fast
    Downstream Rate: 2496 kbps
    Upstream Rate: 320 kbps
    Downstream Margin: 22 db
    Upstream Margin: 29 db
    Downstream Line Attenuation: 24 db
    Upstream Line Attenuation: 7.5 db
    Downstream Transmit Power: 11 db
    Upstream Transmit Power: 5 db

kolego a co ma piernik do wiatraka
    proszę usunąć ten post

teraz napisze czy dobrze myśle raczej pokarze

Linksys AG241 + Neostrada - DynDNS Linksys AG241 + Neostrada - DynDNS
    wgruza
    Level 21  
    Sorry za zwłokę.
    Tak, Start 80, End 80, Protocol TCP, adres rejestratora i zaznacz enable. I będzie dobrze.
    Myślałem że w tym routerze nie masz opcji przekierowania pojedynczego portu ale po screenach widzę że masz :) No ale taki zakres jak ustawiłeś w teraz też jest b. dobrze.
    Jeszcze co do jednego się upewnię.
    konfigurację DynDNS przeprowadziłeś w rejestratorze czy w routerze?
    jacula6
    Level 11  
    konfiguracje DynDNS zrobiłem tylko w routerze ,a port 82 a nie 80 jak napisałeś bo ja go w rejestratorze zmieniłem dla bezpieczeństwa czy jest to wszystko ok
  • Helpful post
    wgruza
    Level 21  
    Sorki, dopiero co wstałem po popołudniowej drzemce :)
    Wszystko wygląda na dobrze ustawione, potestuj i daj znać czy sprawdziło się w życiu.
    Jeśli będzie nadal problem z brakiem odświeżania DynDNS to problem najprawdopodobniej leży w sofcie routera, tak jak sam kiedyś miałem.
    jacula6
    Level 11  
    ale mam zostawić w funkcji DMZ mój IP routera włączony czy nie,bo mam tą funkcje włączoną i wpisany mój IP rejestratora czyli 198.168.1.1.10
    jacula6
    Level 11  
    witam
    odnowię temat bo cały czas jest tak gdy Podłącze laptopa pod ten router to obraz w domu przez internet mam a gdy nie ma podłączonego laptopa poprzez kabel do routera to nie mam podglądu ? gdy się w domu loguję to mam tak : Login Failed ? o co chodzi mam po ustawione tak jak mi napisaliście ? proszę o pomoc