Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres DeLonghi EAM 3000 B problem z odkamienianiem

hurtovnik32 20 Feb 2010 08:55 67721 16
 • #1
  hurtovnik32
  Level 20  
  Witam.
  Mam problem z ekspresem Privileg-DeLonghi Esperienza EAM 3000 B,mianowicie ekspres ten posiada program automatycznego odkamieniania.Po wciśnięciu tej funkcji niby wszystko działa ale kontrolka cały czas mruga.Powtarzałem tą operację kilkakrotnie niestety bez skutku.Poza tym pozostałe funkcje działają.Czy ktoś może spotkał się z taką usterką?Do ekspresu nie posiadam też instrukcji obsługi więc jesli by ktoś miał byłbym wdzięczny za pomoc.
 • #2
  kosmik903
  Level 17  
  Witam,

  instrukcja w języku angielskim.

  Co do odkamienienia to jest ono opisane na stronie 32 punkt 10.3 instrukcji

  Musisz użyć specjalnego płynu do odkamieniena.

  Pozdrawiam
 • #3
  e_dytko
  Level 2  
  Mam co prawda inny model, ale wygląda to pewnie podobnie.
  Kiedy jest potrzebne odkamienianie miga czerwona kontrolka. Można jeszcze wtedy robić kawki, ale trzeba pamiętać o tym, żeby przeprowadzić odwapnianie w niedługim czasie.
  Do zbiornika wlewa się 125 ml płynu do odkamieniania delongi, potem do tego litr wody i instaluje zbiornik. Włączamy ekspres. Kiedy jest gotowy do robienia kaw, przytrzymujemy chwilkę przycisk od odkamieniania. Wtedy kontrolka świeci się ciągle na czerwono i maszyna zaczyna robić swoje. Gasną zielone kontrolki od ilości kaw. Teraz musimy podstawić pojemnik na skropliny pod dyszę z parą i odkręcamy zawór od dyszy i.... czekamy, az ekspres da nam znać, że nie ma wody, co trochę trwa. Wtedy zakręcamy dyszę, wylewamy to co mamy w pojemniku jeszcze z wodą, płuczemy pojemnik, nalewamy czystej wody, i montujemy go na miejsce. Znowu coś podstawiamy pod dyszę z parą i odkręcamy zawór. Woda wypłukuje teraz resztki środka od odkamieniania. Jak pojawi się znowu info ekspresu, ze nie ma wody, to zakręcamy dyszę, nalewamy świeżej wody, i możemy zwyczajnie już robić kawy.
 • #4
  tomal_
  Level 10  
  Mam podobny problem z odwapnieniem.
  Po włączeniu ekspresu miga cały czas czerwona kontrolka informująca o konieczności odwapnienia ekspresu. Postępując według instrukcji: po włączeniu ekspresu jak przestaną migać lamki od kawy, należy przytrzymać przycisk odwapniania przez min. 5 sek - wówczas powinien on przestać migać i świecić się ciągło - wówczaas zaczyna się procesz czyszczenia.

  U mnie nie mogę rozpocząć odwapniania. Lampka cały czas miga.....

  miał ktośpodobny problem, lub zna rozwiązanie?
 • #5
  mrobar2
  Level 1  
  witam mam podobny problem mianowicie zrobiłem wszystko (chyba) jak napisane w instrukcji obsługi ale lampka dalej mi miga że trzeba odwapnić i nie wiem czy należy powtórzyć cały cykl czy może nie przejmować się tą sytuacją proszę światłych w tym temacie o odpowiedź pozdrawiam
  a dodam tylko że póki co robi mi normalnie kawę ale jak długo???
 • #6
  tomal_
  Level 10  
  pomogło za którymś razem mocniejsze wciśnięcie przycisku.... lampka przestała migać i rozpoczął się proces odwapniania.
 • #7
  radeks1968
  Level 12  
  U mnie problem polega na tym iz po wlaczeniu zasilania zapalaja sie wszystkie kontroli ,natepnie gasna ,uruchamia sie silnik lewo prawo petrykna przekazniki i wszystko gasnie .Jakies sugestie ?
 • #8
  makowsk
  Level 11  
  W moim ekspresie po wykonaniu procedury uruchamiania odkamieniania:
  1. lampka odkamineiania przestaje migać
  2. lampki filiżanka/2 filiżanki gasną
  3. lampka odkamieniania świeci się ciągle (wg inst tryb odkamieniania uruchomiony)
  4. dalej cisza nic się nie dzieje
 • #10
  dadus18
  Level 13  
  U mnie identyczny problem, świecie kontrolka odkamieniania i cisza proszę o pomoc.

  Dodano po 9 [godziny] 39 [minuty]:

  Problem rozwiązany, trzeba czekać, nie świecą się kontrolki kaw jak to napisano w instrukcji,ale proces odkamieniania działa. Pozdrawiam
 • #11
  ankach88
  Level 1  
  Witam , mam problem z ekspresem do kawy delonghi magnifica s. Po odwapnieniu ekspresu nadal mryga czerwona lampka. Co zrobic zeby przestala migac ?
 • #12
  jadwigapi
  Level 1  
  Miałam ten sam problem.
  Pomogło ustawienie stopnia twardości wody wg instrukcji, o czym mało kto pamięta.
 • #13
  AP1973
  Level 2  
  Pptwierdzam, kilkukrotne odwapnianie nic nie pomogło, migało nadal, zmieniłam twardość wody z 4 na 2 i kontrolka zgasła, problem znikł
 • #14
  radeks1968
  Level 12  
  Co do zmiany skali twardosci to dziala tak ze im t
  bardziej twarda woda tym szybciej nastepuje proces odkamieniania a im mniej twarda tym bardziej czas sie wydluza.Prosze pamietac ze spienianie mleka to jak by sie robilo 3 kawy
 • #16
  lukiiiii
  Level 28  
  ankach88 wrote:
  Witam , mam problem z ekspresem do kawy delonghi magnifica s. Po odwapnieniu ekspresu nadal mryga czerwona lampka. Co zrobic zeby przestala migac ?


  Też to miałem dzisiaj. Dlatego trafiłem na ten wątek.

  W fazie płukania, kiedy pojawi się "brak wody", nie kończymy procesu tylko dolewany wody. Po takim dłuższym płukaniu czerwona dioda wrecie zgasła.