Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi EAM 3000 B problem z odkamienianiem

hurtovnik32 20 Lut 2010 08:55 36929 14
  • #1 20 Lut 2010 08:55
    hurtovnik32
    Poziom 17  

Witam.
    Mam problem z ekspresem Privileg-DeLonghi Esperienza EAM 3000 B,mianowicie ekspres ten posiada program automatycznego odkamieniania.Po wciśnięciu tej funkcji niby wszystko działa ale kontrolka cały czas mruga.Powtarzałem tą operację kilkakrotnie niestety bez skutku.Poza tym pozostałe funkcje działają.Czy ktoś może spotkał się z taką usterką?Do ekspresu nie posiadam też instrukcji obsługi więc jesli by ktoś miał byłbym wdzięczny za pomoc.

0 14
  • #2 20 Lut 2010 09:27
    kosmik903
    Poziom 17  

Witam,

instrukcja w języku angielskim.

Co do odkamienienia to jest ono opisane na stronie 32 punkt 10.3 instrukcji

Musisz użyć specjalnego płynu do odkamieniena.

Pozdrawiam

2
  • #3 21 Mar 2010 15:38
    e_dytko
    Poziom 2  

Mam co prawda inny model, ale wygląda to pewnie podobnie.
    Kiedy jest potrzebne odkamienianie miga czerwona kontrolka. Można jeszcze wtedy robić kawki, ale trzeba pamiętać o tym, żeby przeprowadzić odwapnianie w niedługim czasie.
    Do zbiornika wlewa się 125 ml płynu do odkamieniania delongi, potem do tego litr wody i instaluje zbiornik. Włączamy ekspres. Kiedy jest gotowy do robienia kaw, przytrzymujemy chwilkę przycisk od odkamieniania. Wtedy kontrolka świeci się ciągle na czerwono i maszyna zaczyna robić swoje. Gasną zielone kontrolki od ilości kaw. Teraz musimy podstawić pojemnik na skropliny pod dyszę z parą i odkręcamy zawór od dyszy i.... czekamy, az ekspres da nam znać, że nie ma wody, co trochę trwa. Wtedy zakręcamy dyszę, wylewamy to co mamy w pojemniku jeszcze z wodą, płuczemy pojemnik, nalewamy czystej wody, i montujemy go na miejsce. Znowu coś podstawiamy pod dyszę z parą i odkręcamy zawór. Woda wypłukuje teraz resztki środka od odkamieniania. Jak pojawi się znowu info ekspresu, ze nie ma wody, to zakręcamy dyszę, nalewamy świeżej wody, i możemy zwyczajnie już robić kawy.

6
  • #4 13 Maj 2011 11:57
    tomal_
    Poziom 9  

Mam podobny problem z odwapnieniem.
    Po włączeniu ekspresu miga cały czas czerwona kontrolka informująca o konieczności odwapnienia ekspresu. Postępując według instrukcji: po włączeniu ekspresu jak przestaną migać lamki od kawy, należy przytrzymać przycisk odwapniania przez min. 5 sek - wówczas powinien on przestać migać i świecić się ciągło - wówczaas zaczyna się procesz czyszczenia.

U mnie nie mogę rozpocząć odwapniania. Lampka cały czas miga.....

miał ktośpodobny problem, lub zna rozwiązanie?

13
  • #5 21 Maj 2012 08:42
    mrobar2
    Poziom 1  

witam mam podobny problem mianowicie zrobiłem wszystko (chyba) jak napisane w instrukcji obsługi ale lampka dalej mi miga że trzeba odwapnić i nie wiem czy należy powtórzyć cały cykl czy może nie przejmować się tą sytuacją proszę światłych w tym temacie o odpowiedź pozdrawiam
    a dodam tylko że póki co robi mi normalnie kawę ale jak długo???

35
  • #6 20 Sie 2013 21:23
    tomal_
    Poziom 9  

pomogło za którymś razem mocniejsze wciśnięcie przycisku.... lampka przestała migać i rozpoczął się proces odwapniania.

14
  • #7 28 Sty 2017 10:22
    radeks1968
    Poziom 12  

U mnie problem polega na tym iz po wlaczeniu zasilania zapalaja sie wszystkie kontroli ,natepnie gasna ,uruchamia sie silnik lewo prawo petrykna przekazniki i wszystko gasnie .Jakies sugestie ?

6
  • #8 14 Maj 2017 08:18
    makowsk
    Poziom 11  

W moim ekspresie po wykonaniu procedury uruchamiania odkamieniania:
    1. lampka odkamineiania przestaje migać
    2. lampki filiżanka/2 filiżanki gasną
    3. lampka odkamieniania świeci się ciągle (wg inst tryb odkamieniania uruchomiony)
    4. dalej cisza nic się nie dzieje

6
  • #9 14 Maj 2017 17:24
    radeks1968
    Poziom 12  

mam tak samo i niewiem czy byl zle zakonczony cykl odkamieniania czy inny problem

4
  • #10 24 Maj 2017 06:08
    dadus18
    Poziom 13  

U mnie identyczny problem, świecie kontrolka odkamieniania i cisza proszę o pomoc.

Dodano po 9 [godziny] 39 [minuty]:

Problem rozwiązany, trzeba czekać, nie świecą się kontrolki kaw jak to napisano w instrukcji,ale proces odkamieniania działa. Pozdrawiam

12
  • #11 06 Cze 2017 15:41
    ankach88
    Poziom 1  

Witam , mam problem z ekspresem do kawy delonghi magnifica s. Po odwapnieniu ekspresu nadal mryga czerwona lampka. Co zrobic zeby przestala migac ?

7
  • #12 19 Lis 2017 15:24
    jadwigapi
    Poziom 1  

Miałam ten sam problem.
    Pomogło ustawienie stopnia twardości wody wg instrukcji, o czym mało kto pamięta.

15
  • #13 14 Mar 2018 22:36
    AP1973
    Poziom 2  

Pptwierdzam, kilkukrotne odwapnianie nic nie pomogło, migało nadal, zmieniłam twardość wody z 4 na 2 i kontrolka zgasła, problem znikł

5
  • #14 15 Mar 2018 09:53
    radeks1968
    Poziom 12  

Co do zmiany skali twardosci to dziala tak ze im t
    bardziej twarda woda tym szybciej nastepuje proces odkamieniania a im mniej twarda tym bardziej czas sie wydluza.Prosze pamietac ze spienianie mleka to jak by sie robilo 3 kawy

3