Witam,
Mam wielki problem z ekspresem De Longhi ESAM 3000. Na początku zaczął głośno chodzić, nie parzył kawy i zaświecała się pulsacyjnie kontrolka braku wody.
Zgodnie z instrukcją spuściłem wodę dyszą parową, wtedy lampka zgasła, lecz gdy ponowiłem próbę parzenia, wszystko się powtarzało. Ostatnio zauważyłem, że woda (czysta) zamiast dyszami wycieka z pod pokrywy na blat. Zresetowałem ekspres i wykonałem mu testy, w tym pompy. Wszystkie przeszedł pozytywnie, oprócz pompy, tj. w 50%. Gdy zaparzacz był w pozycji górnej, prawidłowo woda wyciekała podczas trzymania przycisku "para" dyszą parową, lecz w pozycji dolnej nie wycieka dyszami do kawy, natomiast głośno buczy i puka. Kawa mielona w środku jest sucha. Błagam o pomoc, co może być usterką?
Mam wielki problem z ekspresem De Longhi ESAM 3000. Na początku zaczął głośno chodzić, nie parzył kawy i zaświecała się pulsacyjnie kontrolka braku wody.
Zgodnie z instrukcją spuściłem wodę dyszą parową, wtedy lampka zgasła, lecz gdy ponowiłem próbę parzenia, wszystko się powtarzało. Ostatnio zauważyłem, że woda (czysta) zamiast dyszami wycieka z pod pokrywy na blat. Zresetowałem ekspres i wykonałem mu testy, w tym pompy. Wszystkie przeszedł pozytywnie, oprócz pompy, tj. w 50%. Gdy zaparzacz był w pozycji górnej, prawidłowo woda wyciekała podczas trzymania przycisku "para" dyszą parową, lecz w pozycji dolnej nie wycieka dyszami do kawy, natomiast głośno buczy i puka. Kawa mielona w środku jest sucha. Błagam o pomoc, co może być usterką?