Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z tuleją od rozrusznika w PASSAT B3 1.8 LPG 89rok

20 Feb 2010 20:52 4082 18
  • Level 9  
    panowie prosze o pomoc!!! od 2 tygodni walcze z rozrusznikiem, wymiana szczotkotrzymacza, elektromagnesu rozwiazala problem... ale po wmontowaniu w blok rozrusznik nie chcial kreci, wiec wykrecilem go poglowkowalem i wymienilem tuleje w bloku skrzyni, ale nie ukrywam ze z braku odpowiedznich narzedzi odpicowalem fuszerke, i nie wiem czy ma ona byc w bita do konca, czy mi sie porusowala, znieksztalcila?... bo po wymianie jej rozrusznik nadal nie kreci. slychac reakcje elektromagnesu ale nie chce przekrecic:( pomozcie mi bo jestem na skraju wyczerpania psychicznego... z gory dziekuje
  • User removed account  
  • Level 9  
    sprawdzalem i dzialal normalnie, ale jak go wkrece w blok to problem jest... nie kreci tak jak by go cos blokowalo
  • Helpful post
    Level 10  
    Wykręć rozrusznik, potem go rozbierz. Wes przekladnie i wsadz w tuleje w bloku. Sprawdzisz jak chodzi przekaldnia w bloku.
  • Level 9  
    tak chyba zrobie i zobacze jaki bedzie efekt.. dziekuje za rade, ale jak bedzie chodzil lekko to w czym bedzie mogl tkwic problem? czy az taka swobode do pracy musi miec przekladnia?
  • Level 17  
    a tulejki w rozruszniku wymienione. może mają za duży luz i zębatka odbija się od wieńca.a może widełki przekręciłeś choć nie pamiętam czy można je odwrotnie zamontować?
  • User removed account  
  • Level 9  
    rozrusznik jest o.k, jak podlaczam go do aku to dziala dobrze, zeby sa jak nowe, elektromagnes odbija a szczotkotrzymacz wymienialem na nowy wiec mysle nad wina tej tulei, tylko nie wiem czy ona ma byc idealnie wsadzona do konca bloku czy do krawedzi? :(
  • Level 10  
    a przewody wszystkie dobrze przykrecone co maja isc do rzrusznika? prądy na wszystkich są? moze dodatkowa masa na rozrusznik by pomogła.
  • Level 9  
    przewody wszystkie sa sprawne, dla pewnosci po sprawdzeniu przeczyscilem lekko zasniedziale plytki od przewodow, jak juz wspominalem po podlaczeniu do aku dziala normalnie dopiero po wkreceniu w blok skrzyni biegow powstaja schody bo elektromagnes odbija ale nie slychac reakcji rozrusznika:(
  • Level 39  
    Moim zdaniem są tylko dwie przyczyny albo nie masz prądu na głównym kablu /górna śruba elektromagnesu/ albo masz uszkodzony wirnik i zębatka nie wchodzi w zęby /brak wstępnego kręcenia/.P
  • Level 15  
    Witam moim zdaniem zadługa tulejka po dokręceniu rozrusznika zostaje zablokowany wirnik i dlatego nie obróci.Pozdrawiam
  • Level 10  
    jak mialoby cos blokowac to nie wirnik tylko przekładnie. a i kolega pepto 1986 niech dobije tulejke w bloku do końca.
  • Level 9  
    dziekuje za rade... krzsiu1960 ale tuleje kupilem w specjalistycznym sklepie i mialem do wyboru 2 takie tuleje ale jedna wogole nie wchodzila w blok... prąd na glownym kablu jest, no a wirnik wyglada na dobry:(
  • User removed account  
  • Level 9  
    tak przestal krecic, a z walem to musi byc .ok bo na zapych to pali bez problemu
  • Level 39  
    To sprawdź czy prąd dochodzi do rozrusznika /dolna śruba elektromagnesu/ w momencie przekręcenia na rozruch.p
  • User removed account  
  • User removed account