Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win7 widzi dysk zew. Samsung 250 NTFS jako system plików RAW

22 Lut 2010 22:29 5154 9
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Moj problem polega na tym.
    Kupilem ostatnio dysk zew SAMSUNG 250 GB.Niestety nie dziala pod win7(pod innymi systemami nie ma problemow)
    Sprawa jest o tyle dziwna ze dysk czasami jest wykrywany i tylko ze nie mozna nic zrobic,nawet sformatowac.Pisze ze nie ma dostepu do dysku.a wlasciwosci pokazuja 0 Mb wolnego i 0 Mb zajetego.Zauwazylem w narzedziach administracyjnych ze komputer widzi ten dysk z systemem plikow RAW..(gdzie na innym komputerze pod Xpkiem dysk jest widzialny jako NTFS).
    W menadzerze urzadzen dysk jest i niby dziala poprawnie.
    Domyslam sie ze jest to sprawa sterownikow niestety nigdzie ich nie ma.
    Napisalem rowniez do producenta dysku niestety nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.
    CZy ktos moze ma jakis pomysl co moznaby zrobić w takiej sytuacji??
    Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Niestety ale nie za bardzo rozumiem co mam zrobic..
    Dysk ma tylko zlacze usb i diode..Tej obudowy raczej zdjac sie nie da..
    Bardzo prosze troszke jasniej jesli mozna
    Z gory dziekuje
  • Specjalista HDD Recovery
    Wystarczyło podać sam obrazek nie całą aukcje

Win7 widzi dysk zew. Samsung 250 NTFS jako system plików RAW

SMART komunikuje o problemach z taśmą komunikacyjną a więc (USB) lub taśmą wewnątrz obudowy jeśli dysk jest na gwarancji można go wymienić jeśli nie trzeba rozebrać by sprawdzić taśmę komunikacyjną lub i złącza.

Cytat:
    Atrybut 199 ( C7 )
    UltraDMA CRC Error Count
    Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.
    Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

Ten parametr też nie jest najlepszy

Cytat:
    Atrybut ID 03 ( 03 )
    Spin Up Time
    Średni czas na rozkręcenie talerzy (od 0 obr/min do pełnej prędkości). Wartość RAW tego atrybutu wyraża czas w sekundach lub milisekundach.
    Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

Może to świadczyć o słabej wydolności prądowej.
  • Poziom 10  
    No udało sie;),ale jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia..
    Zacząłęm podłącząc dysk przed wszyskie chyba kable USB jakie mam w domu i na ostatnim,chyba z piątym dysk zostal zauwazony i dziala normalnie..
    Tylko jak podlaczam go do innego gniazda USB widzi go jako nieznane urzadzenie..
    Czyli jaka diagnoze mozna wysnuć??
    Ze to jednak kabel??ale tez dziwne ze dziala tylko na jednym z pieciu..No najwazniejsze ze dziala ale ciekawy jestem dlaczego tak jest..
    JEsli mam Pan jakies pomysly bardzo prosze o opinie
    A ja juz w tej chwili bardzo slicznie dziekuje za zainteresowanie i pomoc
    POzdrawiam
  • Specjalista HDD Recovery
    Dyski wymagają dużej wartości prądu i często USB jedno nie wystarcza. Co do kabla trudno powiedzieć możliwe, że to złącze gniazdo w obudowie.
  • Poziom 43  
    Przypadek z pendrive, ale opiszę.
    TV samsung nie widział pendrive na przedłużaczu USB, bezpośrednio wpięte widział. Okazało się że kabel musi być dobry(gruby) i krótki do 0.5m.
    Sprawdziłem wszystkie przedłużacze USB zanim znalazłem działający.
  • Poziom 10  
    Z kilku (chyba siedmiu) przewodów usb jakie miałem w domu dwa umożliwiają
    komunikację dysku z komputerem. Temat zamykam bardzo dziękując za pomoc.
    Pozdrawiam.