Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch Blue Line, różnica w kolejności podłączeń?

zeten16 24 Lut 2010 13:59 1790 4
  • #1 24 Lut 2010 13:59
    zeten16
    Poziom 2  

Wymieniłem multiswitch Viper 9/8, na Blue Line 9/8. Podłączyłem kable w takiej samej kolejności jak do Vipera.Ten nowy odbiera sygnał tylko z Hotbirda.
    Po zamianie kabli z pierwszej do drugiej czwórki sytuacja sie odwróciła. Jest odbiór z Astry, z Hotbirda brak sygnału. Odłączyłem kabel anteny naziemnej - sytuacja sie nie zmieniła. Nie wiem co dalej robić? Czy te multiswitche różnią się kolejnością podłączeń? Wolałbym korzystać z Blue Lina bo znacznie mi się poprawił odbiór naziemnego Polsatu i TVN.

0 4
  • #2 26 Lut 2010 21:22
    Sien
    Poziom 14  

Jeśli multiswitch ma możliwość regulacji siły sygnału dla poszczególnych polaryzacji może się zdarzyć, że któryś z sygnałów (albo wszystkie) dla tego satelity są zbyt silne.
    Wtedy może nastąpić taka właśnie sytuacja.

Oczywiście nie dam sobie głowy uciąć, że tak właśnie jest w tym wypadku...

0
  • #3 12 Mar 2010 12:18
    zeten16
    Poziom 2  

Blue Lain faktycznie nie ma mozliwości regulacji. Sytuacja jednak wygląda inaczej niz to opisałem. Działanie sprawdzałem na dekoderze Ferguson 6900. Później podłączyłem Pace DSR 2221 Cyfry +, który sam sobie znalazł kanały z Astry, następnie Echostar 117 Polsatu też po przestawieniu zaczął prawidłowo przełączać miedzy Astrą, a Hotbirdem. Z obu satelitów odbiór b. dobry. Niestety do dziś nie udało mi się zaprogramować Fergusona. Przy instalacji kanałów nie pokazuje sygnału z Astry. Poszedłem po radę do sklepu w którym go kupiłem. Po podłączeniu do przełącznika pokazywał sygnał z obu satelitów. Prosiłbym o pomoc kogoś kto zna się na tym modelu Fergusona.

Dyskusja wchodzi na tematy użytkowe, więc przenoszę Temat do innego działu.
    Regulamin pkt. 8.3 . [SP5ANJ]

0
  • #4 12 Mar 2010 14:07
    ducia
    Poziom 22  

Po prostu ten ferguson nie jest kompatybilny z tym multi.

0
  • #5 15 Mar 2010 08:02
    zeten16
    Poziom 2  

A czy nie mozna tego dekodera przerobić ew. przeprogramować?

0