Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które auto lepsze Audi A3 -VW Golf IV

eryk_pit 01 Mar 2010 09:30 16932 23
  • #1 01 Mar 2010 09:30
    eryk_pit
    Poziom 10  

W niedalekiej przyszłości chciałbym zmienić samochód ,podobają mi się Audi A3 i VW Golf IV (hatchback benzyna), jakie opinie macie o tych samochodach pod względem awaryjności ,spalania i oczywiście utrzymania,dodam też że dziennie pokonuje trasy około 30 km

• #2 01 Mar 2010 14:24
    kamil907
    Poziom 28  

Ja z wymienionych wybrał bym A3 bo mam większe zaufanie do Audi i dużą niechęć do VW. Chciaż golf IV jest póki co jednym z niewielu modeli tej marki które toleruję.

• #3 01 Mar 2010 14:30
    eryk_pit
    Poziom 10  

Hm ,mam Golfa III ,tak średnio co się zużywa trzeba wymienić ale żeby była tragedia to nie mogę powiedzieć,choć jedna rzecz mnie dręczy to termostat jest tak upierdliwy że już trzeci wymieniam w ciągu trzech lat

• #4 01 Mar 2010 17:59
    rafal149135
    Poziom 17  

co ma 3 generacja do 4?
    Oba auta sa dobre kazde ma swoje wady i zalety ale ze wzgledu na to ze Audi to Audi i jest ich mniej (A3) niz golfow wybral bym wlasnie ja;)

• #5 01 Mar 2010 19:39
    matteusz89
    Poziom 13  

no tak, tylko trzeba pamiętać, że za tą samą kasę Golfa dostaniemy z dużo lepszym wyposażeniem. Audi spali minimalnie więcej chyba :) przy silniku o tej samej pojemności.

• #6 01 Mar 2010 19:42
    kamil907
    Poziom 28  

Ale mimo wszystko plusów na korzyść audi jak dla mnie jest dużo więcej. Mówię tu o tym konkretnym przypadku bo gdybym miał kupować auto w tym przedziale cenowym to tak czy inaczej wybrał bym coś zupełnie innego.

• #7 01 Mar 2010 19:46
    Usunięty
  • #8 01 Mar 2010 19:49
    ziutek123
    Poziom 10  

oba auta są zbudowane na tej samej płycie podłogowej, prowadzą się podobnie, silniki te same, jednak eksploatacja audi będzie droższa. Jakość wykończenia w audi oczywiście lepsza, jednak gdybym miał wybierać między 3 drzwiową audi a 5 drzwiowym golfem wybrałbym golfa

• #10 01 Mar 2010 22:24
    eryk_pit
    Poziom 10  

Mi się bardziej podoba 3 drzwiowa A3 a na autko mam przeznaczone tylko 15000 zł
    więc szału nie ma

• #11 02 Mar 2010 09:46
    xarol
    Poziom 10  

Witam!
    Pozwolę się dołączyć. Plan mam podobny jak kolega eryk_pit, w najbliższym czasie zamierzam zmienić auto i rozważam również te dwa modele, z tym że ja silnik 1.9 TDI. Rocznie robię ok 20k km.
    Byłbym (a właściwie pewnie bylibyśmy ;]) wdzięczni, gdyby ktoś opisał je pod względem awaryjności.. Bo wiadomo, wygląd, odczucie komfortu może być sprawą subiektywną i to najlepiej sprawdzić osobiście. Ale jak wyglądają koszta eksploatacji tych aut? Jak jest z zawieszeniem, które jak wiadomo w Polsce...ech..;] Jakieś charakterystyczne awarie/usterki?

A może Passat? dla mnie wielkość nie ma znaczenia, raczej koszty utrzymania.

Pozdrawiam :)

• #12 02 Mar 2010 09:56
    rafal149135
    Poziom 17  

chcac nie chcac kompletne zawieszenie w kazdym aucie to kosztowna prawa, usterki? Te TDI sa mozna powiedziec malo awaryjne wiec wiekszych przygod jesli dobrze kupisz nie powinienes miec z silnikiem... wejdz sobie na autocentrum tam ludzie opisuja swoje usterki i odczucia:)

• #13 02 Mar 2010 10:00
    xarol
    Poziom 10  

Jasne, że kosztowna, z tym że w niektórych słowo "kosztowna" nabiera jeszcze większego znaczenia ;) I wiem, że właśnie posiadaczy Passatów to dręczy...

• #14 02 Mar 2010 12:12
    kamil907
    Poziom 28  

Koszty utrzymania będą raczej porównywalne w przypadku tych dwóch aut. Wszystko też zależy gdzie mieszkasz bo np u mnie wszelkie naprawy można zrobić praktycznie za darmo, a wiem, że koledzy z pewnego forum mający takie same auta płaca kilka razy więcej za naprawy.

• #15 02 Mar 2010 12:58
    eltron
    Poziom 25  

Cytat:
    Przecież to są nieporównywalne auta. Golf - samochód dla plebsu, Audi - aspiracje o klasę wyżej.

No a Skoda to w takim razie dla kogo będzie? Np. taka Octavia?

Niech zgadnę, jeździsz Audi ?:D

• #16 02 Mar 2010 13:32
    matiaudio
    Poziom 36  

eltron napisał:
    Cytat:
    Przecież to są nieporównywalne auta. Golf - samochód dla plebsu, Audi - aspiracje o klasę wyżej.

No a Skoda to w takim razie dla kogo będzie? Np. taka Octavia?

Niech zgadnę, jeździsz Audi ?:D

Oba samochody są na porównywalnym poziomie.

Dla porównania golf 1.6benzyna miesza taką a3 1.6 jak chce.

Jak golfa to diesel 1.9tdi, najlepiej tego 110KM.

Audi ładniesze w środku.

• #18 02 Mar 2010 16:04
    eryk_pit
    Poziom 10  

To fakt z zewnątrz A3 prezentuje się lepiej od Golfa.

• #19 02 Mar 2010 16:24
    matiaudio
    Poziom 36  

eryk_pit napisał:
    To fakt z zewnątrz A3 prezentuje się lepiej od Golfa.

Zależy od gustu panowie.

• #20 02 Mar 2010 19:46
    eltron
    Poziom 25  

Cytat:
    Oba samochody są na porównywalnym poziomie.

Dla porównania golf 1.6benzyna miesza taką a3 1.6 jak chce.

Jak golfa to diesel 1.9tdi, najlepiej tego 110KM.

Audi ładniesze w środku.

Pytałem autora tych słów, nie Ciebie, poza tym i tak nie wypowiedziałeś się w kwestii o którą ja zapytałem. No ale skoro już, to zapytam co to znaczy miesza?

• #21 02 Mar 2010 20:02
    Usunięty
  • #22 03 Mar 2010 01:42
    xarol
    Poziom 10  

Panowie, ale o co ta sprzeczka... Tak jak pisałem, cenniejsze dla nas byłyby pewnie rady od strony technicznej. Z wyglądu jednemu przypadnie do gustu Audi, drugiemu VW, a trzeciemu Jelcz - nie ujmując Jelczom ;] Wygląd jest naprawdę oceną subiektywną i jakiekolwiek konfrontacje chyba nie mają sensu :)

A co do Opla - złego słowa nie powiem, przynajmniej na te starsze... 3 lata śmigałem Aśką F i spokojnie mogę powiedzieć, że jest to dobra produkcja. A jeśli już coś wymagało naprawy to kosztowało to naprawdę śmieszne pieniądze.

• #23 04 Mar 2010 13:41
    nozu
    Poziom 8  

Witam
    Na zapytanie odnosnie awaryjnosci moge jedynie posluzyc sie testami DEKRA -RAPORT gdzie jesli chodzi o A3 do typowych usterek zaliczyli nadmierne zuzycie hamulcow i awarie ukladu elektrycznego, glosna praca silnika -diesel, stuki na poprzecznych nierównościach. Polecane modele w tym segmencie to 1,9TD 130KM okolo 6.5l/100 oraz 2TD 140KM okolo 7l/100km
    Co do Golfa - typowe usterki to jak pisza fachowcy wycieki oleju z silnika i skrzyni biegów, awarie oświetlenia, sporadycznie zacierajace sie tylne zaciski hamulcowe. Polecane silniki to 1,4 benzyna 75km 8l/100 - troche duzo ale juz 1,9D 6l/100
    Mysle ze powinienes poczytac opini innych uzytkownikow tych aut ktorzy maja bezposredni kontakt z danym modelem - jedni chwala drudzy wrecz przeciwnie.
    Sa to dane ktore pewnie tez znajdziesz na jakiejs stronce czy czasopismie lub nawet na innych forach - chce ci tylko ulatwic sprawe
    Jesli zas chodzi o koszty dodatkowe zwiazane z eksploatacja to taniej wychodzi Golf - na rynku istnieje obecnie duzo tanich zamiennikow czesci, zdarzaja sie wyjatki ze czesci bedziesz musial szukac w serwisie ale jest ich niewiele. Audi jak pisza poprzednicy to autko z wyzszej półki i ich komponenty sa nieco droższe no ale nie kupuje sie auta zeby od razu wszystko wymieniac
    Wybor nadal zostawiam tobie

• #24 04 Mar 2010 14:42
    eryk_pit
    Poziom 10  

(nozu) dzięki za cenne informacje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME