Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager 3.3 v6 1996r problem z chłodzeniem

BYNIO79 29 Mar 2010 20:22 4326 8
    BYNIO79
    Level 10  
    witam mam chryslera voyagera 3.3 v6 96r od pewnego czasu zaczoł mi sie strasznie grzać niewiem czy to ma jakis wpływ ale mam pękniety przewód od klimatyzacji ten który wychodzi z pompy klimy od góry ten najdłuższy przewód i tam mi cos syczy ,wystarczy że przejade z 25km i wskazówka temperatury jak bym sie nie zatrzymał i nie zgasił silnika to by była na H bo juz raz mi sie tak stało prosze o pomoc co to moze byc
    P.S termostat poobno nie tak mi powiedział kolega
    milejow
    Level 43  
    Klima nie ma nic do tego, wentylatory chłodnicy włączają się?
    pawel380V
    Level 19  
    Klimatyzacja ma swoją chłodnicę także wątpie żeby to było przyczyną a syczy ci ciśnienie ze sprężarki bo gazu to już pewnie nie masz. Co do termostatu to nie opierałbym się na tym co kolega mówi bez sprawdzenia go czy się otwiera czy też nie. Sprawdź również olej w silniku czy nie ma "dziwnego koloru" lub nie jest go za dużo.
    BYNIO79
    Level 10  
    wentylatory się włączają a jesli chodzi o olej to jest wpoządku to nie uszczelka

Dodano po 2 [minuty]:

miałem kieys juz taki problem jak miałem pęknięty zbiorniczek wyrównawczy ale wtedy gotowało sie w nim i w chodnicy ale temperatura była ok a teraz jest tak że temperatura dochodzi do końca do H

Dodano po 2 [minuty]:

sorki za te pozjadane literki ale mam starego lapka i klawiatura już o du......

Dodano po 25 [minuty]:

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być ???
    milejow
    Level 43  
    Sprawdź czy otwiera się termostat (rura od termostatu do chłodnicy powinna być mocno gorąca na nagrzanym silniku)
    TNT
    Level 11  
    Czy ten problem pojawił się nagle czy też narastał powoli?
    BYNIO79
    Level 10  
    miałem stłuczke i musiałem wymienić chłodnice kupiłem chłodnice takie same tylko że wąż dolny który był w tych starych chłodnicach był z lewej strony patrząc na wprost a teraz ten wąż też wychodzi z lewej strony ale idzie aż o prawej poniewaz ta nowa chłodnica ma wejście z prawej a tamte miały z lewej i poprostu jest dłuższy a tak jest wszystko to samo może to ma jekies znaczenie choć nie sądze a problem pojawił sie nagle niestety i jeszcze jedno na tamtych chłodnicach miałem ogrzewanie do du....a teraz ten samochód grzeje jak głupi i jak sie bardzo zagrzeje czyli prawie do H to wylatuje mi plyn i zpod korka i ze zbiorniczka wyruwnawczego ale to chyba normalne bo ciśnienie wtedy to wypycha tak mi sie wydaje tylko co zrobic żeby sie tak nie grzał
    spider-s7
    Level 11  
    raczej chlodnica nie ma tutaj nic wspolnego zobacz korek od zbiornika wyrownawczego bo kiedys tez mialem taki objaw i wystarczylo podmienic koreczek
    BYNIO79
    Level 10  
    pęknięty płaszcz wodny