Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie wzmacniacza po włożeniu do gniazda ant.

03 Kwi 2010 19:22 2601 9
  • Poziom 11  
    Posiadam instalacje antenową oraz wzmacniacz antenowy SWA-6000/6t .Podaje napięcie 12v .W chwili podłączenia wtyczki do gniazda antenowego telewizora mam zwarcie .Co jest przyczyną ?Telewizor Philips 14 cali .
  • Poziom 15  
    musisz założyć wtyk antenowy z separacją zasilania wzmacniacza, w przeciwnym razie po włączeniu do telewizora będzie się robiło zwarcie
  • Poziom 11  
    zasilanie jest podłączone wprost do kabla, plus do żyły środkowej, minus do ekranu a sygnał do bolca wtyku podany jest przez kondensator.Mógłby ktoś mi poda schemat.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    lotis napisał:
    zasilanie jest podłączone wprost do kabla, plus do żyły środkowej, minus do ekranu

Musi być dławik szeregowo z zasilaniem plusa.
    Cytat:
    Mógłby ktoś mi poda schemat.

Proszę bardzo.

Powinieneś kupić taki zasilacz z separatorem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Mam zasilacz 12v i kondensator oczywiście się znajdzie, potrzebny jeszcze mi dławik, najchętniej wykonałbym go sam . Może ktoś wie jak go zrobić ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Masz parę możliwości :

- cewka jednowarstwowa - około 20 zwojów drutu w emali DNE o średnicy około 0,3mm na karkasie (nie elektrycznym i nie indukcyjnym) o średnicy około 4mm do 6mm.

- cewka z rdzeniem ferrytowym - nawiń na rdzeniu ferrytowym z materiału U, około 7 zwojów drutu DNE 0,3mm .

- cewka "toroidalna" - nawiń na rdzeniu toroidalnym (okrągłym) około 5 zwojów DNE 0,3mm .

Drut DNE jest w zasadzie dowolny, ale taki aby mechanicznie trzymał się karkasu.
    Możesz zastosować DNE od 0,1mm do 1mm albo wyciągnij z jakiegoś radia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam. Kolego za 5 zeta, masz gotowy separator.
  • Poziom 11  
    Za drogo.Cała instalację muszę wykonać i zamknąć max 10zł .Antena 1 dipol +wzmacniacz 4.8zł SWA-6000/6T +materiały własne z odzysku. (zasilacz,kabel ant. itd.)
  • Warunkowo odblokowany
    lotis napisał:
    Za drogo.Cała instalację muszę wykonać i zamknąć max 10zł .Antena 1 dipol +wzmacniacz 4.8zł SWA-6000/6T +materiały własne z odzysku. (zasilacz,kabel ant. itd.)

To do pracy bo koszta i tak już idą w górę!:D
    I jeszcze czy ten wymysł za 10 zeta zadziała?:cry: