Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reno Premium 2003 420 DCI problem z EBS i instalacją

łogień 22 Apr 2010 09:59 4439 6
    łogień
    Level 10  
    witam koledzy.Potrzebuje pomocy w Premiumce 2003 420 DCI otóż na pulpicie świeci się ciśnienie powietrza a jak spuszcze h-ec ręczny to defekt ABS i pilot naczepy.Jak wejde w diagnostyke to mam taki kod 0 00084 31 127.po wpięciu kompa(a mam JALTESTa) pisze MAGISTRALA CAN LINIA CAN PRZERWA OBWODU LUB ZWARCIE POMIĘDZY X1-7 i X3-11 lub X3-12 OBECNY.Więcej błędów nie ma.Przejrzałem instal między kasetą ABS a komp pokładowym i kabiną a ramą wszystko OK. Panowie pomóżcie bo już jestem głupi... :shocked!: :shocked!: :lol: :lol:
    User removed account
    User removed account  
    łogień
    Level 10  
    Witam.Lukne na to jak auto wróci z trasy.Jak by jeszcze coś komuś przyszło do głowy to z góry dziękuje...
    Siekier81
    Level 17  
    miałem kiedyś taki przypadek że wyświetlało na desce defekt pilota naczepy.problem też był na linii can.wymiana zaworu koło osuszacza pomogła.jest to zawór z jedną okrągłą wtyczką 4 pinową.przewody splecione we wtyczce to linia can.możesz sobie pomierzyć na nich napięcia jak wyjmiesz tą wtyczkę.wartość ok 2-3V po zapłonie.
    łogień
    Level 10  
    Powitać.Temat jest taki kiedyś jakiś magik zmienił zawór wieloobwodowy i popipcył czujniki i wtyczki miałem to auto na sekundę na warsztacie i podłączyłem wtyczki wedle schematu.Pogasły tamte błędy,wyświetlił się tylko ABS konia podejrzewam jeszcze zamienione czujniki na tym zaworze lub któryś nie żyje lub linia CAN z zaworu od sterowania naczepą(zawór jest nowy) po wpięciu kompa dalej melduje o zwarciu...
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam kod 0 00084 31
    nr usterki 00084 typ 31
    problem połączenia szyny CAN z V.ECU usterka niezapamiętana
    sprawdzić ciągłość i izolacje szyny CAN dochodzącej do kalkulatora EBS sprawdzić czy kalkulator V.ECU jest dobrze podłączony i działa prawidłowo.
    mechano
    Level 1  
    witam koledzy czy moze ktos pomoc mam problem z odpaleniem premium 420 dci auto po wypadku wyswietlaja sie bledy vecu 001195 08 000, 000639 09 002, 00063909 006 , 000608 09 001,robie pierwsza premiumke dci i niemam pojecia gdzie szukac