logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie kolumny estradowe do 400 zł wybrać? Porównanie ofert z Allegro

igon16 24 Kwi 2010 19:47 2552 20
REKLAMA
  • REKLAMA
  • #2 7999313
    tazman17
    Poziom 16  
    Posty: 223
    Pomógł: 11
    Ocena: 9
    Po pierwsze zależy pod co chcesz je podpiąć.
    Ale myślę że te drugie były by lepsze, ale jak mówię zależy od sprzętu jaki masz.
  • #3 7999383
    karol17
    Poziom 15  
    Posty: 211
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    Tak jak napisał kolega. Zależy pod co to chcesz podpiąć?
    A ja bym na twoim miejscu wziął coś starsze i tańsze np:
    http://allegro.pl/item1011367338_eleganckie_kolumny_universum_110w.html

    http://allegro.pl/item1004989043_kolumny_universum_q_4500_top_stan.html

    http://allegro.pl/item1007860393_kolumny_taniocha_zobacz_opis.html

    http://allegro.pl/item999068250_bose_301_kolumny.html

    jeśli chodzi o Bose to ostatnio miałem styczność z malutkimi takimi kolumnami ale ziemia sie trzęsła i kurz z nich leciał.

    Pod co chcesz to podpiąć ?

    Albo jakieś Altusy piękne

    http://allegro.pl/item1002979631_kolumny_altus_75_po_regeneracji_podlaskie.html
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 7999533
    franklin01
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Pomógł: 1
    Też tak jak koledzy wyżej. Zależy, do czego chcesz podpiąć. :wink:
    Co do kupna, to nie kupuj głośników od razu 800watt za 200zł i to nowych, bo jakością na pewno nie będziesz zachwycony. Dźwięk niby będzie, ale płaski. Kup lepiej rzeczywiście starsze, używane, ale lepsze! Nie liczy się moc, ale jakość. :wink:
  • REKLAMA
  • #5 7999884
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Posty: 2794
    Pomógł: 190
    Ocena: 131
    To chyba żart, za 200zł kupić można jedną czwartą 800W głośnika estradowego 15"...

    Za tą kasę szukaj starszego sprzętu Hi Fi o mocnym brzmieniu, coś pokroju Altusów czy Mildtonów. Na takich sprzętach nieraz robiło się kiedyś szkolne disco (bo chyba o takiej estradzie można tu mówić).
    BARZDO dobrym pomysłem są Eltrony - wielkie pudła, o stosunkowo małej mocy, ale estradowej (96...98dB z 1 wata) skuteczności (oszczędzasz na wzmacniaczu!!!).


    --
    pozdrawiam
    Hefi
  • Pomocny post
    #6 8000024
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Posty: 1306
    Pomógł: 38
    Ocena: 105
    Na pewno omijaj z daleka aukcje, gdzie podają moc PMPO. Jest to moc wymyślona na takich naiwnych powszechnych zjadaczy chleba, którzy zobaczą duże liczby i kupią ten sprzęt.
    Choć nie ma dokładnego przelicznika tej pseudo mocy, to śmiało mogę zaproponować przelicznik :20.
    Czyli z mocy 800W PMPO : 20 = 40W mocy którą kolumna bądź głośnik przyjmie, bez jej/jego uszkodzenia.
    Na pewno nie ich w nagłośnienie estradowo z taką kwotą, ponieważ to że ktoś przy tamtych kolumnach napisał, że są estradowe, to tak jak ja bym napisał, że fiat 126p jest samochodem sportowym. Papier wszystko przyjmie.
  • #7 8000145
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Posty: 2794
    Pomógł: 190
    Ocena: 131
    Co do Fiata 126p, to akurat komfort jazdy jest całkowicie sportowy :D :D :D

    Do Autora - jaki masz pomysł na wzmacniacz? Masz już jakiś?


    --
    pozdrawiam
    Hefi
  • #8 8000385
    igon16
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Na razie mam coś takiego:

    http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/37_52/products_id/2842.html

    Dokładnie tak samo jak koledzy wyżej wydaje mi się ze ta kolumna max 800 wat to bajeczka więc pytam ... Jeżeli chodzi o używany sprzęt nie mam przekonania więc dzięki za propozycje ale chciałbym tylko nowy... To są prowizoryczne imprezki do max 80 osób tak więc myślę że te głośniki sobie poradzą. Tylko nadal pytanie brzmi jakie wybrać do 200 zł jedna żeby się do czegoś nadawały..?
  • #9 8002802
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Posty: 1306
    Pomógł: 38
    Ocena: 105
    Za 200zł jedna, może być problem z nowym głośnikiem niskotonowym. Nie wspominając już o reszcie kolumny.

    Jak dla mnie to tylko używane wchodzę w grę, w pieniądzach do 500zł.
  • #10 8003005
    karol17
    Poziom 15  
    Posty: 211
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    A ile to ma kanałów "wyjściowych" jeśli ma 10 to trochę dziwne bo musiało by to mieć trafo na ok. 9500W .A w ogóle tyle info jest o nim że oho ho. Choćby impedancji nie ma.

    To się przekonaj do starego dobrego sprzętu, bo jest tańszy ( zależy) i dużo lepszy

    np takie "cuś"

    http://allegro.pl/item997101533_kolumny_glosnikowe_empire_audio_eass_200_w.html

    nic dodać nic ująć

    :D
  • #11 8003298
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Posty: 1306
    Pomógł: 38
    Ocena: 105
    karol17 napisał:
    A ile to ma kanałów "wyjściowych" jeśli ma 10 to trochę dziwne bo musiało by to mieć trafo na ok. 9500W .A w ogóle tyle info jest o nim że oho ho. Choćby impedancji nie ma.

    To jest power mikser :D Mało ze śmiechu nie padłem czytając twoją wypowiedź:D 10 kanałów to ma wejściowych. Końcówka mocy natomiast jest 2 kanałowa.
    Co do impedancji, to instrukcji obsługi wszystko pisze.
    2 X 450W at 4Ω @0.1% THD at 1KHz
    Jak dla mnie trochę zawyżona moc, ale jest ok.
  • #12 8025076
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Posty: 2794
    Pomógł: 190
    Ocena: 131
    Odnośnie używanego sprzętu - choćby był zajechany i sprzedawca cię oszukał, to i tak zagra lepiej niż te za 200zł.

    Zostaje samodzielna budowa. Np. Eminence Gamma 15 + driver STX. Albo całe paki na STX. Przejrzyj dział DIY, zobaczysz co ludzie budują.


    --
    pozdrawiam
    Hefi
  • REKLAMA
  • #13 8025904
    Basstest49
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    Więc tak nie oszukujmy się nazwa tematu "Kolumny Estradowe" więc moim zdaniem Altusy itp odpadają bo to mija się z celem (z Tematem postu) jak i z ich wykorzystaniem, z Altusów nie będzie co zbierać po jednej imprezie a skoro mają być kolumny "Estradowe" muszą grać na estradzie altusy są kolumnami domowymi, powiem tak posiadałem te kolumny Dibeisi 2 lata na okolicznościowe imprezy tanim kosztem grile itp szczerze skomentuje tak, były ostro katowane nawet chyba bardziej niż mój zestaw HB lecz chodzą dwa lata bez większych wad nie polecam tego produktu lecz tez go nie odradzam trochę mi posłużyły i wole zagrać na Dibeisi niż na altusach które nawet nie mają maskownicy. Pozdrawiam.
  • #14 8026204
    marian133
    Poziom 38  
    Posty: 3766
    Pomógł: 426
    Ocena: 572
    Cześć igon16,myślę że Goldmoon przekazał Ci moją wypowiedź,lepszej nie dostaniesz nawet na tym forum (domowe kolumny używać do nagłaśniania? i to jeszcze na Teslach? to trochę przegięcie).
  • #15 8026429
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Posty: 2794
    Pomógł: 190
    Ocena: 131
    Jeszcze odnośnie domowych - przez lata (zanim zaczęliśmy używać "prawdziwych" wzmacniaczy, tzn. Crestów, Crownów, ADSów, itp) graliśmy imprezy na TDA7294 (ok. 60W na kanał).

    Przy użyciu kolumn estradowych (najpierw Eltron, potem Soundman) ten wzmacniacz dawał jako tako radę - na weselach nawet nie brakowało mocy:)

    Ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłem małą potańcówę na tym co było pod ręką, tzw. wyżej wymienione TDA i domowe JBLe L60T (głośnik 8"). Sala ok. 150m². Grało to pięknie, ale głośnościowo, no cóż... Na JBLach trzeba było się pilnować, Eltrony trzeba by było w sytuacji ściszać (żywa akustycznie sala, poza tym nie miało być bardzo głośno). Moc ta sama. Odpowiedź leży w skuteczności (87dB JBLi vs 96...98dB Eltronów).

    Lepiej mieć dobre kolumny i jakikolwiek wzmacniacz niż na odwrót. Autor tematu ma na odwrót.


    --
    pozdrawiam
    Hefi
  • #17 8026953
    igon16
    Poziom 10  
    Posty: 7
    dzięki za porady i opinie ale w sumie żaden konkret nie padł...

    zakupiłem te głośniczki :

    http://www.allegro.pl/item1006830041_profesjonalne_kolumny_estradowe_30cm.html

    "estradowe" ? moze i tak nie mam za bardzo rozeznania w tych sprawach.
    dźwięk jest czysty bardzo dobrze sobie radzą chociaż to tylko dwie kolumny...
    mowie o imprezach do 150 osób... są mocne tak jak podaje producent...
    tyle moge stwierdzic z własnych doswiadczen ...sa wystarczajace do moich potrzeb...

    dziekuje wszystkim !

    temat do zamkniecia
  • #18 8028178
    Voyage
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Audion to śmiciowate brzęczenia z głośnikiem piezo oraz średniotonowym z piankowym zawieszeniem. Tylko amator mógł coś takiego zaprojektować oraz następny amator coś takiego kupić ... ale jak widać dogadali się ;)
    A jak nam pokażesz zwrotnicę w tych Audion to dopiero się możemy pośmiać skoro taki potencjał wiedzy w doborze głośników zastosował konstrukor tych bubli.
  • #19 8028401
    Basstest49
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    Voyage napisał:

    A jak nam pokażesz zwrotnicę w tych Audion to dopiero się możemy pośmiać.

    Kolego znając Audion to tam nawet nie ma zwrotnicy więc już możemy się śmiać:)
  • #20 8028696
    SzokalML
    Poziom 36  
    Posty: 3316
    Pomógł: 240
    Ocena: 98
    I po raz kolejny, forumowicz wiedział lepiej. I kupił byle co. Tylko po co było zakładać temat?

    Za 200 zł więcej można by już mieć pewna namiastkę prawdziwych kolumn (STX PA-400), o kilkukrotnie większej mocy i skuteczności, w której wiadomo jakie siedzą głośniki i zwrotnica.

    Swoją drogą, ciekawi mnie że autor ma powermikser za około 2000 zł, a kolumny kupił za 400? :|
  • #21 8029082
    igon16
    Poziom 10  
    Posty: 7
    jak widzę strasznie dużo tu ludzi którzy z pewnością uważają sie za profesjonalistów... prosiłem o doradzenie które z tych "bubli" są lepsze konkretu sie nie doczekałem... nie potrzebuje mega profesjonalnego sprzętu za grube pieniądze! te kolumny które zakupiłem całkiem dobrze stawiają czoła moim potrzebom! zbędne są dalsze wypowiedzi skoro już zakupiłem co chciałem ...

    jeszcze raz : TEMAT DO ZAMKNIĘCIA !

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukiwał kolumn estradowych do 400 zł, zwracając uwagę na oferty z Allegro. W odpowiedziach podkreślano, że wybór kolumn zależy od sprzętu, do którego będą podłączone. Wskazano na konieczność unikania tanich, nowych modeli o wysokiej mocy PMPO, sugerując zamiast tego zakup starszego, używanego sprzętu o lepszej jakości dźwięku, takiego jak Altusy, Mildtony czy Eltrony. Użytkownik ostatecznie zdecydował się na zakup kolumn "estradowych" z Allegro, które spełniają jego potrzeby na imprezach do 150 osób, mimo że niektórzy forumowicze wyrazili wątpliwości co do ich jakości.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA