Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever 5055+ zawieszona

07 Maj 2010 11:00 7671 9
  • Poziom 11  
    Zwiesiła mi się nawigacja.
    Najprawdopodobniej coś się pokopało przy aktualizacji firmware.
    Po włączeniu pokazuje się obrazek startowy Goclever Navigator i po ok 30 sek nawigacja wyłącza się.
    Przy podłączeniu do kompa widziana jest jako czytnik, nie wyłącza się i mogę odczytywać i zapisywać na kartę i wewnętrzny dysk.
    Przy próbie wgrania FW z karty (reset z Powerem) nie łapie aktualizacji.
    Są jakieś inne sposoby na wymuszenie aktualizacji ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Jak napisałem komp wykrywa nawigację jako czytnik kart.
    Atlas managera nie znam, ale spróbowałem i nie widzi połączenia po USB, może jakby był przełączony port USB w nawigacji na "serial class" to by zadziałało, a tego nie mam jak zrobić. USB musi być w trybie Mass Storage skoro widzi go jako czytnik.
    Nie wiem może w tej nawigacji jest jakiś port na płycie typu RS czy Jtag i po nim by się coś dało zrobić.

Jeszcze mała poprawka. Nawigacja się nie wyłącza po 30sekundach - to tylko była słaba bateria i dlatego się wyłączała.
  • Poziom 11  
    No komputer wykrywa urządzenie jako czytnik kart.
    Mam dostępne 2 dyskietki
    - karta SD
    - resident flash urządzenia.
    Tylko normalnie to w tym momencie na urządzeniu powinien pokazać się obrazek połączenia z komputerem jako mass storage.
    U mnie cały czas jest wyświetlany obrazek startowy Goclever NAVIGATOR.
    Nawet w nawigacji jest dźwięk przy wkładaniu karty SD do slotu, tak jakby co nieco działało.
  • Poziom 12  
    5055+ nie łączy się z AtlasManager
  • Poziom 11  
    A znasz jakiś program za pomocą którego można się połączyć z nim ?
  • Poziom 12  
    To jest Atlas IV więc powinien działać AtlasManager ale ten model ma wyłączoną komunikację i wyłącznie chodzi update z karty lub ewentualnie wchodzi w grę wymiana kości flash :cry:
  • Poziom 11  
    Ok , ale jest jakiś sposób inny niż power i reset na wywołanie aktualizacji z karty ?
  • Poziom 12  
    Niestety nie :| miałem dwie sztuki co nie chciały robić aktualizacji, jedną mi serwis wymienił a w drugiej była naprawa płyty głównej bo uszkodziłem przycisk reset ;)