Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1999r. 1,4 problem w układem chłodzenia

Przemek2912 07 May 2010 18:40 2651 7
    Przemek2912
    Level 2  
    Mam problem z układem chłodzenia...może ktoś pomoże.
    Podczas jazdy w mieście podnosi mi się temperatura do 90-95stopni i włącza sie wentylator. Wymieniłem płyn do chłodnicy na nowy, dolałem do poziomu i dalej się tak dzieje. Nadmieniam, że dzieje się tak tylko podczas jazdy w mieście podczas czestego stawania i ruszania. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Z góry dziekuje za pomoc.
    basstec
    Level 34  
    Ale dlaczego mówisz, że to jest problem? W większości aut 90 stopni to optymalna temperatura pracy silnika.
    rico37p
    Level 28  
    Jeżdżę też Astrą i u mnie wentylator załącza się wyżej ok 98 stopni.Jazda w mieście też powoduje częste włączanie wentylatora .Wydaje mi się ,że było inaczej jak nie miałem instalacji gazowej.
    ziempiotr
    Level 17  
    za wcześnie załącza się wentylator 90-95 stopni otwiera się termostat a załączenie wentylatora coś około 102 stopni jak pamiętam do wymiany czujnik.
    Jeszcze należny zabrać poprawkę na wskazania w oplu temperatury :)
    rico37p
    Level 28  
    Termostaty otwierają się przy 97 stopni lub przy ok 94 . 102 stopnie to już za wysoko według mnie.
    ziempiotr
    Level 17  
    Wentylator zostaje włączony powyżej 100
    kwok
    Level 39  
    zgadza się stare ople mają temp zał wentylatora 102st
    pozatym akurat w 1,4 (mam doświadczenie z takim autem) wydajność chłodnicy jak dla mnie jest za mała (porównanie z autami VW) i normalne jest że wentylator będzie się często włączał zwłaszcza w mieście
    dodam - latem opel 1,4 od temp zał wentylatora do normalnej temp termostatu (92st) potrzebował 5km ciągłej jazdy z prędkością 70km/h a VW 1,3 zaledwie 2km