Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1,4 96r przegrzewa się

03 Maj 2011 13:04 3106 17
  • Poziom 27  
    Witajcie,
    mam taki oto problem.
    Opel astra 96 1,4 wielopunktowy wtrysk, auto jeździ normalnie, ale jak stanę na postoju to temperatura rośnie, wchodzi na czerwone pole i dopiero włącza się wentylator. Czy on ma dwa biegi? bo tak jakby mi się włączał już ten ostatni.
    Czy to może być wina czujnika w chłodnicy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Motronic napisał:
    Często nawalała pompa-ośka się kręciła, ale turbinka stała w miejscu.
    Ale kukiz, nie potrafisz sprawdzić co jest? Chłodnica gorąca? Oba węże (dolny i górny) mają mniej-więcej jednakową temperaturę? Okolica termowłącznika gorąca? Zwierałeś kable na termowłączniku; fena rusza?
    A może boisz się pobrudzić rączki? Pasta BHP zmieszana z piaskiem wyczyści, nie bój się.

Faktycznie, przepraszam z pospiechu mało napisałem...
    Więc tak, silnik jest po malej modyfikacji przeze mnie i poskładany z czego popadnie (auto firmowe) ale myślę że nie tu jest problem. Kiedyś był to jednopunkt, został założony kolektor z wielopunkta, wtryski z lanosa 1.5, cewka z lanosa.
    Autko śmiga naprawdę fajnie. Równiutko i płynnie. Ale tak jak pisałem martwi mnie trochę za późne schładzanie silnika na postoju.
    Termostat sprawny. Wąż górny i dolny gorący podczas pracy czyli termostat otwarty. Nagrzewa się szybko czyli ok (początkowo zamknięty).

Czujnika wewnątrz wogóle nie biorę pod uwagę, biorę pod uwagę gotującą się już lekko wodę gdy łaskawie załączy się wentylator.

Nie sprawdzałem czy wentylator ma 2 biegi. Mostkowałem na szybko wtyczkę i zaczął mi pracować, z braku czasu poleciałem robic co innego stwierdzając że czujnik w chłodnicy za późno załącza wentylator.
  • Poziom 41  
    kukiz1986 napisał:
    bylem sprawdzic, wentylator ma tylko jeden bieg, sa tylko 2 kable w instalacji

Mogą być dwa kable i dwa biegi. Sprawdź ile kabli wychodzi z czujnika (włącznika) na chłodnicy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam . Jeżeli przez pewne przeróbki udało Ci się zwiększyć ilość energii dostarczonej do silnika z paliwem na pracę efektywną , to taką samą ilość energii musisz odprowadzić do atmosfery przez chłodziwo . Niekiedy czujniki włączania i wyłączania silnika wentylatora mają w obudowie wkręty regulacyjne co pozwala w pewnych granicach zmienić temperatury pracy . Czujnik Fiata ma następujące punkty - temperatura włączania 90 stopni C , temperatura wyłączania 80 stopni C . Zaletą tych czujników jest możliwość regulowania temperatur roboczych . Pozdrawiam .
  • Poziom 22  
    20 lat to jest jeszcze krótki staż . Rozpracuj czujniki Fiata z lat 80 - tych .
  • Poziom 22  
    Możliwość takiej regulacji miały czujniki do Fiata 1500 typ F - TWS . Fabrycznie regulowane były do wymagań Fiata - temperatura włączania 90 stopni C , temperatura wyłączania 80 stopni C , oczywiście obydwie ± 2 stopnie C .
  • Poziom 22  
    Podałem typ czujnika , wszelkie dane o tym czujniku podaję z dokumentacji .