logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Atmega 32 - jak uruchomić zewnętrzny generator zamiast kwarcu?

Przemo_2014 08 Maj 2010 15:12 1505 1
REKLAMA
  • #1 8051020
    Przemo_2014
    Poziom 19  
    Posty: 404
    Pomógł: 1
    Ocena: 18
    Witam,

    Przez przypadek zmieniłem ustawienia w AVRStudio z kwarcu na zegar zewnętrzny. Próbuje podpiąć przebieg prostokątny wg. noty aplikacyjnej ale atmega nie chce w ogóle ruszyć. Czy ktoś już z was próbował tak uruchomić procka i może coś doradzić ?

    Atmega 32 - jak uruchomić zewnętrzny generator zamiast kwarcu?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 8051051
    _Robak_
    Poziom 33  
    Posty: 2209
    Pomógł: 231
    Ocena: 29
    Jak masz drugą atmegę to zaprogramuj ją czymś takim
    
    PORTA=0xFF;
    asm("nop");
    PORTA=0;
    asm("nop");
    

    Weź sygnał z jakiegoś pinu portu i podepnij pod XTAL1 pacjenta, na pewno zadziała:) Jak nie to możesz kupić generator za kilka zł i podpiąć pod procka.
REKLAMA