Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1.9D Problem z odpalaniem po dłuższym postoju.

08 Maj 2010 22:22 5945 11
  • Poziom 2  
    Witam.
    Z moim golfem mam taki problem: po dłuższym postoju (np. po nocy) mam problem z odpaleniem. Gdy zagrzeją się świecę normalnie przekręcam kluczyk , silnik kręci , kręci ale strasznie rzuca po chwili odpala ale na niskich obrotach 600-700 przy czym cały czas strasznie szarpie , po chwili (5-10sek albo jak dodam gazu) obroty wskakują na 850-900 i przez około 15-20sek czuć nierówną pracę silnika , po czym normalnie wskakuje na 950 i dalej jest bez problemu. Przy odpaleniu leci biało-szary dym. Dodam ,że gdy silnik się zagrzeje albo chwilkę pochodzi i go zgaszę to nie ma takich problemów z powtórnym odpaleniem , nawet jak postoji z 2godzinki od zagrzania to bez problemu odpala na tz. "dotyk".
    Golf jest z 1996r. silnik 1.9D 65KM.
    Filtry , płyny wymieniane na czas. Świece wymienione 2 dni temu - grzeją.
    Problem mnie dręczy już dłuższy czas.
    Mój mechanik zbytnio nie wie czym to jest spowodowane albo poprostu nie chce mu się sprawdzać :/
    Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział z czym ten problem jest związany. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jedż do innego warsztatu ,ale moim zdaniem to on się zapowietrza albo coś masz z pompom a to jest bardzo precyzyjna praca ,więc musisz być pewien że to dobry mechanik a nie kowal który naprawia a nie psuje kłamiąc że to już tak było
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapowietrza się. Wymień filtr paliwa i koniecznie ten gumowy oring na plastiku z zapinką przewlekaną.
  • Poziom 2  
    Rozumiem ,że chodzi o tą plastikową zapinkę z taką zawleczką na filtrze paliwa tak ? Pod tym jest gumowa uszczelka (tzn. ten oring) ?

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
  • Pomocny post
    Tak.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zobacz czy masz powietrze w przezroczystych przewodach paliwowych do pompy paliwa i na powrocie. Jeśli tak to:
    Powymieniaj przewody na wtryskach z filtra do pompy. Pozakładaj nowe zaciski ślimakowe(jeśli miałeś stare jednorazówki), pozaciskaj mocno(u mnie lekkie zaciśnięcie skutkowało pobieraniem powietrza).
    Pawel wawa napisał:
    Wymień filtr paliwa i koniecznie ten gumowy oring na plastiku z zapinką przewlekaną.
    Nie widziałem żeby się to zepsuło, ale można spróbować.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Była wadliwa seria tych filtrów, ja trafiłem trzy sztuki, po wymianie auto działa. Jeden nawet sprawdzałem pod wodą jak w wulkanizacji koło, puszczał na zgrzewie.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Clubber napisał:
    Zobacz czy masz powietrze w przezroczystych przewodach paliwowych do pompy paliwa i na powrocie..
    Dla tego jak wyżej.
    Poza tym raczej filtr wymieniamy co rok, albo co najmniej spuszczamy wodę i śmieci kranikiem z spodu filtra. Poza tym:
    Cibor napisał:
    Filtry , płyny wymieniane na czas.
    To nie seryjny z 96r.
  • Poziom 2  
    Clubber napisał:
    Zobacz czy masz powietrze w przezroczystych przewodach paliwowych do pompy paliwa i na powrocie. .

Wystarczy pare pęcherzyków powietrza czy całe mają być zapowietrzone ? Bo pare pęcherzyków , mniejszych i większych tam widziałem.

Pozdrawiam i jeszczę raz dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak dobrze kręci akumulator to parę pęcherzyków powietrza(3-5 sztuk po 2-3cm) nie stanowi problemu. Po rozruchu powinny pęcherzyki całkowicie zniknąć z przewodów z filtra do pompy jak i powrotu (powinien być czysty,brak pęcherzyków). Przy przygazowaniu mogą iść pęcherzyki z filtra, dolej wtedy ropy do filtra i zatkaj szczelnie korek <ok> i na nowo odpal silnik. po 30s sytuacja powinna się ustabilizować.
  • Poziom 2  
    Akumulator kręci dobrze bo pod koniec tej zimy był wymieniany. Stary nie przetrwał mrozów ;) Jutro to sprawdzę i dam znać.
    Dzięki wielkie.
  • Poziom 11  
    1.sprawdź luz na połączeniu węża gumowego od filtra paliwa do plastikowej przezroczystej rurki - mi tam dostawało się powietrze-oblepiłem silikonem
    i inne miejsca styku przewodów z paliwem-szczególnie tam gdzie ostatnio coś było grzebane-bo często jest dobrze jak się nie dotyka,,,
    2.uszczelka pod głowicą cała-nie dostaje się kompresja do układu chłodzenia-
    zaolejony płyn chłodniczy?

3.czy świece grzeją wystarczający czas?
    typ świec-na ile voltów
    i czujnik temperatury wody?
    jak chcesz porównamy czasy grzania-podepnij miernik lub żaróweczkę pod przewód do świec żarowych i pod "-" aku i zmierz czas

4.filtr powietrza nie zapchany

mam taki sam silnik-zimą też "kuleje"
    nie wiadomo jak z kompresją-one mogą mieć wylatane setki km
    mój licznikowo ma 300tyś(a podejrzewam go o 2x tyle)