Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B - centralny zamek(po raz enty)

09 Maj 2010 08:02 1712 1
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam Vectre B grudzień 95r. i mam problem z centralnym zamkiem. Jestem, że tak powiem "zielony" w tym temacie , także proszę o waszą pomoc i porady.
    Spróbuje napisać jak najwięcej na temat, co mam, co się dzieje itd. żeby pomóc wam sprawnie sprecyzować potencjalną naprawę usterki.
    Więc... Mój zamek centralny (prawdopodobnie oryginalny) nie działa ani z pilota ani z kluczyka i nie wiem z jakiego powodu, ale bardziej irytuje mnie to, że siłownik zablokował drzwi pasażera i nie da rady ich otworzyć ani od środka ani od zewnątrz, tak samo jest z klapą od bagażnika(z tym że można otworzyć ręcznie od środka, ale później nie odbija zapadka i nie można zamknąć). Być może padł sterownik, ale nie jestem pewien. Macie może jakiś sposób na to żeby otworzyć chociaż te drzwi? No i przy okazji możecie mi podpowiedzieć jak naprawić ten cały "centralny"...
    Z góry wielkie dzięki
    Pozdrawiam Lasin
    PS.
    Proszę o szybką pomoc, bo bez drzwi pasażera samochód jest mniej funkcjonalny ;(
  • Poziom 14  
    Prawdopodobnie spalił ci się siłownik w drzwiach i je zablokował. Jedyne co możesz zrobić to spróbować wyciągnąć kołek kombinerkami albo rozebrać drzwi od środka i odłączyć uszkodzony siłownik, jeśli jesteś "zielony" to proponuję pojechać do warsztatu, trzeba zdjąć boczek wymienić siłownik(i) prawdopodobnie bezpiecznik od sterownika a może i naprawić sterownik. To nie jest "wymiana żarówki" a naprawa tego na forum wymagała by napisania kilku stronnicowego eseju.