Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat działania centralnego zamka z kluczyka Bmw e36 320i

Glasu 09 May 2010 11:09 14128 1
    Glasu
    Level 1  
    Mam problem z podłączeniem centralki centralnego zamka z pilotem firmy rtx ranger keyless entry system. Stąd pytanie jak mam to podłączyć w moim BMW E36 320i z 1991 roku. Znalazłem w Internecie, że sterowanie centralnego zamka jest plusem. Schemat mojego centralnego zamka wygląda następująco:

Podłączyłem sterowanie plusem i wpiąłem się pod sterownik wg sposobu znalezionego w sieci pod piny 24 i 25 wąskiej białej wtyczki przy sterowniku w aucie - jednak nie zadziałało, próbowałem też podpiąć się pod piny 16 i 18 na których pojawia się plus w chwili otwierania zamykania, próbowałem też, na piny 4 i 17 ale też nie działa wszystko ta sama wtyczka, pomimo że centralka wysłała na te przewody +.
    Potem wpadłem na pomysł i próbowałem podłączyć się bezpośrednio centralką pod siłownik i podłączyłem pod kable biały i niebieski też przy sterowniku centralnego w aucie dwie czarne kostki jak jest opisane na schematach i z informacji z internetu jednak to tez nie zadziałało. Próbowałem sterować sygnałem z centrali na zamek + i sterowaniem bezpośrednim i za każdym razem taka sama sytuacja
    Jak to mam podłączyć w tym modelu samochodu i czy na pewno sterowanie jest + , może jakiś schemat ma ktoś jak to wygląda w aucie i gdzie się trzeba wpiąć, bo mnie się pomysły skończyły schemat sterowania z instrukcji.
    Może ma ktoś jakiś schemat i sprawdzony sposób podłączenia w tym modelu samochodu.
    Wiem, że temat był już wałkowany, wielokrotnie ale to, co znalazłem w sieci nie zadziałało pozdrawiam i liczę na jakiś podpowiedzi
    Chudy 8809
    Level 10  
    Jeśli się Podłączyłeś pod piny 24,25 w biała kość to powinno zadziałać. najlepiej przez rezystor 1kohma. może nie działać jeśli masz wytarta krańcówkę i sterownik widzi otwarte drzwi to nie zadziała. Bmw z tego rocznika posiada krańcówkę w zamku, a nie na słupku w ryglu. jeśli wpinasz się bezpośrednio pod siłownik pod te przewody które napisałeś musisz przeciąć przewód zielono czerwony uwaga są ich dwa wiec tylko jeden z nich ale w tedy nie bd sterowania zamkiem z kluczyka. Pozdr Mozę komuś się przyda