Witam.
Mam poważny problem
Opis auta:
Corsa b 1,5 TD isuzu
Bez klimatyzacji, skrzynia manualna
wersja z obrotomierzem
PRZERÓBKI ELEKTRYCZNE z dobrodziejstwem po poprzednim właścicielu
Najkrócej:
1. Padł mi najprawdopodobniej alternator w corsie
objawy:
-obrotomierz wskazuje ZERO
-Dioda aku się świeci
-dioda ręcznego się świeci - diody są koło siebie więc może mam przebicie na desce.
2. Zawiozłem auto do mechanika:
a. Wyjął stary alternator
b. Skołował zamiennik po regeneracji - nie umiał go podpiąć - coś nie tak z vacum pompką itp
c. Zapytałem jaki alternator potrzebuje - załatwię go we własnym zakresie:
70A jest w wersjach 2pin i 4pin
Dowiedziałem się, że poprzednik był 2 pinowy
d. Kupiłem alternator(zamiennik), dostarczyłem mechanikowi
e. Po wielu próbach podłączenia RAZ udało się ożywić linkę obrotomierza i zgasić diodę. Inna rzecz, że nie robił tego elektryk tylko mechanik.
Alternator raz został wzbudzony.
Ze starego alternatora - który nawalił - wychodziły 2 kable ZE ŚRODKA i dodatkowo było gniazdo na 1 pin
Moje zdanie:
Mam alternator 2 pin + masa
Mam do rozdysponowania 4 kable, które muszę jakoś pożenić.
Czy posiada ktoś skrypt jak tego dokonać?
Czy jest szansa, że to wcale nie był problem z alternatorem tylko z czymś innym?
Zdjęcie starego alternatora:
Uploaded with ImageShack.us
Zdjęcie nowego alternatora - przepraszam, że w wersji zamontowanej.
Uploaded with ImageShack.us
Tu kupiłem alternator:
http://www.allegro.pl/item990943967.html
A oto kable dochodzące do alternatora - z oryginalnym oznaczeniem oplowskim ( kolory):
Uploaded with ImageShack.us
Mam pytanie i wielką prośbę:
1. Czy dysponuje ktoś skryptami ekeltrycznymi dla:
Corsa B 1,5 TD silnik isuzu, skrzynia manual, wersja z licznikiem i bez klimy?
2. Jak to pożenić?
3. Co jeszcze mogę sprawdzić?
4. Dodam, że kable do kontrolek są zdrowe - da się zamknąć obwód i zgasić kontrolkę ładowania.
Mam poważny problem
Opis auta:
Corsa b 1,5 TD isuzu
Bez klimatyzacji, skrzynia manualna
wersja z obrotomierzem
PRZERÓBKI ELEKTRYCZNE z dobrodziejstwem po poprzednim właścicielu
Najkrócej:
1. Padł mi najprawdopodobniej alternator w corsie
objawy:
-obrotomierz wskazuje ZERO
-Dioda aku się świeci
-dioda ręcznego się świeci - diody są koło siebie więc może mam przebicie na desce.
2. Zawiozłem auto do mechanika:
a. Wyjął stary alternator
b. Skołował zamiennik po regeneracji - nie umiał go podpiąć - coś nie tak z vacum pompką itp
c. Zapytałem jaki alternator potrzebuje - załatwię go we własnym zakresie:
70A jest w wersjach 2pin i 4pin
Dowiedziałem się, że poprzednik był 2 pinowy
d. Kupiłem alternator(zamiennik), dostarczyłem mechanikowi
e. Po wielu próbach podłączenia RAZ udało się ożywić linkę obrotomierza i zgasić diodę. Inna rzecz, że nie robił tego elektryk tylko mechanik.
Alternator raz został wzbudzony.
Ze starego alternatora - który nawalił - wychodziły 2 kable ZE ŚRODKA i dodatkowo było gniazdo na 1 pin
Moje zdanie:
Mam alternator 2 pin + masa
Mam do rozdysponowania 4 kable, które muszę jakoś pożenić.
Czy posiada ktoś skrypt jak tego dokonać?
Czy jest szansa, że to wcale nie był problem z alternatorem tylko z czymś innym?
Zdjęcie starego alternatora:
Uploaded with ImageShack.us
Zdjęcie nowego alternatora - przepraszam, że w wersji zamontowanej.
Uploaded with ImageShack.us
Tu kupiłem alternator:
http://www.allegro.pl/item990943967.html
A oto kable dochodzące do alternatora - z oryginalnym oznaczeniem oplowskim ( kolory):
Uploaded with ImageShack.us
Mam pytanie i wielką prośbę:
1. Czy dysponuje ktoś skryptami ekeltrycznymi dla:
Corsa B 1,5 TD silnik isuzu, skrzynia manual, wersja z licznikiem i bez klimy?
2. Jak to pożenić?
3. Co jeszcze mogę sprawdzić?
4. Dodam, że kable do kontrolek są zdrowe - da się zamknąć obwód i zgasić kontrolkę ładowania.
