mam takie pytanie: jak to jest w instalacji z pompą i zaworami termostatami, jeśli jest normalna pompa o stałym wydatku i instalacja z termostatmi to z tego co wiem stosuje się przy pompie zawór nadmiarowo upustowy który działa jak termostaty sie zamyjają, żeby w instalcji cińnienie nadmiernie nie wzrosło (dobrze pisze?), a ja to jest jak jest pompa o zmiennych obrotak tak która sie dostosowuje do instalcji, ale jak będą wszystkie remostaty zamkniete to przepływu w instalcji niema (chyba) i co wtedy sie z pompa dzieje? gdzieś kiedys słyszałem że stoduje się na ostatnich odbiornikach instalcji takie obejście żeby był jakis minmalny przepływ jak wszystkie zawory są zamkniete (chociaz nie jestem pewien czy o to chodziło w tym dokładnie), z góry dzięki za wyjaśnieni