logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HP Omnibook XE3 - wsad do baterii 11.1V 3600mAh z elektroniką M37516 i S29L220

robert123 12 Maj 2010 20:32 2853 13
  • #1 8068035
    robert123
    Poziom 16  
    Posty: 305
    Pomógł: 13
    Ocena: 25
    Witam. Laptop działa po ładowaniu baterii 30s, Ogniwa mają jeszcze sporą pojemność ( test zasilacz - żarówka). Everest wyświetla mi informację pojemność 0% - ładowanie baterii, komunikat nie zmienia się po paru godzinach ładowania.
    Bateria to pakiet HP 11.1V 3600mAh - elektronika to M37516 i pamięć S29L220 (SL220).
    Trafiłem na wsady dla wersji pamięci 80AM - w podobnych bateriach do HP XE3.
    Może Ktoś posiada wsad który może ożywić ten model baterii. Pozdrawiam.
  • #2 8068644
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Najlepiej, jak zgrasz swój wsad i zamieścisz go tutaj. Na pewno ktoś go zresetuje.
  • #3 8070821
    robert123
    Poziom 16  
    Posty: 305
    Pomógł: 13
    Ocena: 25
    Pliki hp.bin oraz hp1.hex - zawartość eeproma baterii - pamięć zczytana programatorem xeltek. 160 bajtów zapisanych - reszta FF.

    Z wylutowanym eepromem - sytuacja wygląda podobnie - laptop wykrywa baterię - poziom naładowania 0% - ładowanie. Obecnie po odłączeniu zasilacza laptop się wyłącza natychmiast.
    Załączniki:
    • hp_bat.rar (597 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 8071319
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Proszę oto Twój wsad:
    Załączniki:
    • HP omnibook XE3_sl220_111_3600_ok.bin (256 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 8071431
    robert123
    Poziom 16  
    Posty: 305
    Pomógł: 13
    Ocena: 25
    OK. Dzięki, jutro sprawdzę. W międzyczasie znalazłem uszkodzony bezpiecznik termiczny(widocznie uszkodził się po dołączeniu naładowanych zasilaczem ogniw) - po naprawie Everest pokazuje rosnący poziom ładowania akumulatora, aczkolwiek na baterii bez eepromu laptop startuje, ale po chwili bios sygnalizuje sygnałem dźwiękowym problem (awarię).
  • #6 8176811
    zetanet
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    witam

    mam hp xe3 z baterią 11,1 5400 z pamięcią 80AM
    czy posiada może ktoś wsad do tego??

    bezpiecznik ok
    bateria akumulatorów ładowana oddzielnie bez elektroniki, wartość 11V,
    różnica pomiędzy celami poniżej 0,05V
    po dopięciu elektroniki jest jak poprzednio laptop od razu gaśnie,
    jednak system pokazuje 9% i przekreślony aku - i ładuje tylko chwilkę.
    Jedynie podmiana wsadu mi do głowy przychodzi...

    z góry dzięki
    pozdrawiam
  • #7 8176855
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Wsad masz w tym eepromie. Odczytaj go i zamieść tutaj.
  • #8 8176867
    zetanet
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    a willemem go zczytam czy jakiś specjalny programator do tego jest??
  • #9 8177649
    krzychu1985^

    Poziom 28  
    Posty: 974
    Pomógł: 132
    Ocena: 151
    Odczytasz i zaprogramujesz tę pamięć interfejsem, którego schemat i płytka znajdują się w podwieszonych tematach.
    Konto firmowe:
    Krzysztof Łukasik LukasKomp
    Elizy Orzeszkowej, Ostrzeszów, 63-500
  • #10 8194596
    zetanet
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    witam

    zrobiłem "pajęczynke" i po podpięciu do aku działa
    tzn program zgłasza jako "adapter ok"
    w zakładce battery data da sie zrobić odczyt
    rozpoznaje producenta temperature napięcie i inne parametry
    ale po próbie odczytu eproma plik wynikowy ma same "." - eprom 80am
    Czyżby eprom byl pusty lub uszkodzony??
    jak ustawie inna kość np 24c04 to po odczycie są jakieś znaki
    (24c 01 i 02 nie rozpoznaje - chip not found) - czyli z epromem sie komunikuje??

    jak to można ugryść?

    czy ktoś może posiada wsad do tego eproma do omnibooka xe3
    i baterii panasonic 5400

    pozdrawiam
  • #11 8194834
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Eeprom musisz wylutować z baterii i podpiąć do interfejsu - opis w dokumentacji programu.
  • #12 8198076
    zetanet
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    witam

    Czy Wy też dolutowujecie kabelki od interface do eproma?
    czy jest inny sposób - bo to masakra - dawno się tyle nie nadenerwowałem :)
    ale mam wsad

    będę wdzięczny za odblokowanie

    pozdrawiam
    Załączniki:
    • eprom.bin (1 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #13 8198308
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Możesz kupić na allegro przejściówkę z podstawki tej pamięci na DIP8. Lutujesz pamięć do niej, a ją wkładasz do normalnej szerokiej podstawki.
    Są też samozaciskowe przejściówki, ale są strasznie drogie.


    Poniżej wsad po resecie:
    Załączniki:
    • HP_XE3_5400_111_ok.bin (1 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #14 8204772
    zetanet
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    wsad działa super

    wielkie dzięki :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z baterią do laptopa HP Omnibook XE3, która działa tylko przez 30 sekund po naładowaniu, mimo że ogniwa mają dobrą pojemność. Everest wskazuje 0% pojemności i brak zmiany po kilku godzinach ładowania. Bateria to pakiet 11.1V 3600mAh z elektroniką M37516 i pamięcią S29L220. Użytkownik poszukuje wsadu do pamięci, aby ożywić baterię. W odpowiedziach sugerowane jest zgranie wsadu i jego udostępnienie, a także naprawa uszkodzonego bezpiecznika termicznego, co poprawiło sytuację. Inni użytkownicy dzielą się doświadczeniami z odczytem pamięci EEPROM oraz poszukiwaniem wsadów do różnych wersji baterii.
REKLAMA