Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania dot. zestawu antenowego w domku jednorodzinnym

13 Maj 2010 09:39 4591 3
 • Poziom 15  
  Instalacja antenowa typu gwiazda. Odległości przewodów 20 m × 3, 15 m × 8m, przy czym przewody kładzione podwójnie (z zapasem ewentualnie do RECORDERA lub modulatora). Wszystkie przewody antenowe rozchodzą się z jednego miejsca na strychu. W pomieszczeniach system zakończony został gniazdami abonenckimi końcowymi RTV-SAT. System ma być zdolny do dystrybucji TV analogowej i cyfrowej naziemnej, TV satelitarnej (kodowanej typu Cyfrowy Polsat, Cyfra +, N) oraz radio. Antena satelitarna na dachu z zezem na HotBird i Astre (w przyszłości może inne) czyli dwa konwertery.
  Do zsumowania i redystrybucji sygnałów chciałbym użyć sumatora TV naziemnej i multiswitcha 9/8. Do wyboru jest wiele multiswitchy na rynku różniących się jakością i ceną. Na Dipolu znalazłem multiswitch MP-0908 Signal 9-wejściowy 8-wyjściowy z aktywną naziemną (cena 299 zł) oraz multiswitch MSR-908 TERRA 9-wejściowy, 8-wyjściowy z aktywną naziemną (cena 683 zł).
  Moje pytania:
  Jaka wielkość czaszy anteny SAT (okolice Łodzi) (malowana czy aluminium)?
  Jakiej f-my konwertery?
  Który multiswitch wybrać, aby móc w przyszłości rozbudować system o kolejne gniazda ewentualnie będzie bardziej niezawodny?
  Czy jest sens pakować się w dużo droższy TERRA dla domku jednorodzinnego?
 • Poziom 24  
  Ja mam u siebie instalację Sat opartą na antenie Triax TD88, uchwyt duoblock (chyba go zmienię na flkexiblock ze względu na większe możliwości regulacji), LNB Quattro TQT 002, multiswitch TMS 9x8p TRIAX kupione w tels.pl
  W części RTV: antena radiowa Dipol 1RUZ PM B, antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit, Zwrotnica antenowa ZA 4M 1-5/6-12/21-69/75, Wzmacniacz CA-215 szerokopasmowy Alcad kupowane w Dipolu
  Kable Trisex 113 czarny do konwerterów i anten, biały w środku. Pod tynkiem jakieś kable no name gdyż za późno się dokształciłem i elektrycy położyli swoje.
  Nie mam anteny VHF gdyż odbieram z Trzeciewca z odległości 95 km. Ze strony Sat bez jakichkolwiek problemów. Z TV trochę kombinowania i jeszcze nie idealny wynik gdyż mam różną dłogość kabli w pokojach i jak bardzo wzmocnię sygnał to w niektórych TV go przesteruję. Wymagało by to zabawy z tłumnikami.
  Na pewno nie najtaniej ale bez problemów i na lata.
 • Poziom 15  
  Prosze o opinie co sadzicie o tych multiswitchach (wszystkie sa dostepne na wiadomym portalu w roznych cenach):

  - Multiswitch BLUE LINE 9/8 SH98A
  - Multiswitch PMSE 9/12 HQ
  - MULTISWITCH 9/12 HQ NT DIAMOND
  - Multiswitch 9/12 SIGNAL
  - Multiswitch WAVEFRONTIER MS 9/10
  - Multiswitch 9/8 VIPER EMP Centauri S. 155 CP+
  - MULTISWITCH GOLDEN INTERSTAR GI-98 9/8
  - Multiswitch OPTICUM OMS 9/8 P

  Chcialbym miec sprawna i bezproblemowa instalacje ale nie chce przeplacac (co nie znaczy ze wybiore najwiekszy badziew byle tani) i prosze was o opinie.


  W tym dziale piszemy o "sprawach" antenowych a nie jakości czy cenie urządzeń.
  Regulamin pkt. 8.3 .
  Przenoszę do innego działu. [SP5ANJ]
 • Poziom 23  
  Witam, z multiswitchy to jedynie Opticum, warte jest zastanowienia, pozostałe sprzęty są to wynalazki ostatnich miesięcy/lat ... i nie koniecznie są to udane produkty.
  Jeżeli instalację robisz dla siebie i chcesz z niej być zadowolony to nie warto robić "oszczędności" na najważniejszych elementach, bo robisz ją na następnych kilka/kilkanaście lat ...
  Moje typy :
  Antena: http://tels.pl/czaszatriaxtd78-p-7.html na tej nawet na multi 9/8 jakość jest zadowalająca, oczywiście można założyć to http://tels.pl/czaszatriaxtd88-p-8.html i cieszyć się sygnałem nawet przy intensywnych opadach deszczu i śniegu.
  Konwertery : jak już Triax to zostańmy przy jednej firmie : http://tels.pl/konwerterlnbquattrotqt002-p-26.html
  Multiswitch: http://tels.pl/multiswitchtms9x8ptelmor-p-140.html , http://tels.pl/multiswitchtms9x8ptriax-p-42.html lub, http://tels.pl/multiswitchoms9x8opticum-p-333.html .
  Kabel : http://tels.pl/kabelkoncentrycznyrg6ucutrishield1m-p-381.html lub http://tels.pl/kabelrg63krotnieekranowany1m-p-51.html
  Odnośnie TV naziemnej, nie proponuje nic, bo nie znam lokalizacji gdzie będzie instalacja.

  A i taka sugestia, zawsze w sklepach możesz zapytać o rabaty , jak kupujesz cały zestaw, jest duża szansa że kupisz jeszcze taniej, wystarczy że wyślesz zapytanie zanim złożysz np. zamówienie w sklepie, z pytaniem o ewentualne rabaty przy takim zamówieniu.
  Pozdrawiam i powodzenie przy tworzeniu instalacji.