Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2.0HDi Falujące obroty.

tomasz0103 18 May 2010 21:28 5913 3
    tomasz0103
    Level 11  
    Mam problem w czasie jazdy silnik mi szarpie tzn samoczynnie zwiększają lub zmniejszają sie obroty.Podłączyłem go pod komputer i wyświetlił się błąd pedału gazy/hamulca.Co tam jest uszkodzone
    misiozol
    Level 31  
    A pametasz kod bledu ? tak bedzie predzej jak powiesz.
    tomasz0103
    Level 11  
    jak sie nie myle to błąd F1 ale pisało ze to blad pedału gazu i hamulca
    Simonne
    Level 16  
    Witam.
    Mam podobny problem ze swoją Cytrynką 2.0 HDi 110kM 2001r.
    Mianowicie chodzi o falujące wolne obroty.Wahają się miedzy 700 a 1000. Najpierw falują miedzy tak 800 a 900 później spadają do około 700 aż mało co silnik nie zgaśnie ale w tym momencie coś im każe się zwiększyć, skoczą do około 1000 i znowu spadają i cykl znowu od nowa. Zaczęło się wszystko jak wróciłem z trasy ale autko nie dostało za bardzo po zaworkach. Znaczy się aby raz tam było ponad 3500 bo musiałem troszkę się szybciej zebrać z rondka a poza tym takie obroty przelotowe to nie więcej jak 2500.
    z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam ponownie.
    Autko mi się "przyznało" o co mu chodzi. Okazało się, bez podłączenia do komputera, że pojawiła się woda w paliwie (taka kontrolka sie zaświeciła). Faktycznie ostatnio dotarłem do dna baku i tak myślę że pompa zassała wodę która gdzieś tam sobie pływała po paliwie w zbiorniku. Taka jest moja teoria a co do praktyki to zaraz spuszczę syf z filtra paliwa, wymienię filtr i napiszę czy się poprawiło czy cierpię męki dalej.
    pozdrawiam