Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 TDI AFN instalacja podciśnienia co i gdzie turbo

Pioro33 20 Maj 2010 23:21 5663 2
  • #1 20 Maj 2010 23:21
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam!
    Mam problem z instalacją przewodów podciśnienia w Passacie B4 1996rok z silnikiem 1,9 TDI AFN. Mianowicie po wyjęciu filtra powietrza okazało się że mam nie podłączony jeden przewód od podciśnienia, proszę o pomoc w zlokalizowaniu gdzie to podłączyć, wszystko widać na zdjęciach, które są do pobrania:

http://www.speedyshare.com/files/22544008/passat_afn.rar

Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.

Przy okazji zamieszczam również zdjęcia turbiny niestety trochę za-olejonej. Na zdjęciach widoczna jest plastikowa flansza, która nachodzi na turbinę, cała się ruszała na pewno nie była szczelna, były luźne śruby i o-ring który jest w niej już całkowicie nie uszczelnia. Zastanawiam się czy jak wszystko dokręcę dam nowy o-ring to czy nic się nie zepsuje np za jakiś czas jak będzie szczelne ale wydaje mi się że nie przecież docelowo powinno być szczelne i sztywne a mi ona cała latała. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie spostrzeżenia i pomoc, dziękuje bardzo pozdrawiam serdecznie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Maj 2010 07:00
    Sztomel
    Poziom 34  

Ten niezaślepiony koniec przewodu powinien być podłączony do tego zaślepionego wężyka gdyż łączy on króciec "ATM" elektrozaworu N75 (tego przy zbiorniczku płynu wyrównawczego) z wężykiem przy trójniku gdzie zbiega się wężyk z króćca "ATM" elektrozaworu N18 (od sterowania zaworem EGR) i od trójnika idzie jeden wężyk do obudowy filtra powietrza.
    We wlocie powietrza do turbosprężarki widoczny jest olej ale sprawdź bo pewnie dostaje się do dolotu wężykiem z zaworu regulacji ciśnienia w skrzyni korbowej (tego czarnego dysku na pokrywie zaworów) i pchany jest przez cały pozostały dolot aż do kolektora ssącego. Uszczelnij tylko dolot, połącz ten zaślepiony wężyk z tym wiszącym przewodem przy N18 i będzie dobrze.

0
  • #3 21 Maj 2010 11:19
    Pioro33
    Poziom 19  

Dziękuję za pomoc, w takim razie połącze te dwa przewody ze sobą...

A co do turbiny to faktycznie olej leci z tego czarnego grzybka na pokrywie zaworów i przewodami leci do turbiny, mogę coś z tym zrobić?

Jak będę składał rurę od dolotu przy turbinie oczywiście kupię nowy o-ring tylko czy mogę dodatkowo uszczelnić to silikonem, pytam ponieważ jedna śrubka od przykręcenia tej rury przy turbinie ma już lekko uszkodzony gwint w turbinie i nie jest ta rura sztywno przykręcona do turbiny, a złożenie na silikon dodatkowo by usztywniło i uszczelniło całość?

PS a zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz czy jest możliwość że ktoś zatkał ten przewód z premedytacją, bo w zasadzie wygląda na celowe działanie zatkanie tego przewodu.... ale drugi tak by miał sobie wisieć jakie mogą być korzyści z takiego działania lub w ogóle jakie mogą być efekty?

0