Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przystawka oscyloskopowa Hantek DSO-2250

kmkm2 28 May 2010 17:36 3741 5
 • #1
  kmkm2
  Level 21  
  Witam.
  Czy warto kupić wymienioną w temacie przystawkę??Wiem że nie posiada ale to nie problem bo mam izolowany galwanicznie port usb. Cena też jest przystępna ok 1100zł. Sprzęt będzie mi potrzebny do raczej ogólnych zastosowań ale co jakiś czas będzie używany do naprawy przetwornic.
 • #2
  spyders
  Level 10  
  Te przystawki są o tyle lepsze w stosunku do oscyloskopów, że nie mają tak wielkich gabarytów, wykorzystują fajny duży ekran komputera, a dane masz od razu też w blaszaku i możesz zrobić z nimi cuda-wianki. Z drugiej jednak strony, 8bit to tylko 256 poziomów kwantyzacji, co może obniżyć trochę jakość pracy, poza tym próbkowanie w trybie 2kanałowym jest zawsze niższe niż podawane przez producenta, o ile mam poprawne wiadomości.

  Myślę, że za tą cenę lepiej poszukać używanego oscyloskopu. Spokojnie znajdziesz na allegro dobre modele, czasem zdarza się analogowo - cyfrowy. Jeżeli tylko nie potrzebujesz tak bardzo akwizycji danych do komputera, myśl nad niezależnym oscyloskopem.
 • #3
  kmkm2
  Level 21  
  Witam
  Juz zamówiłem przystawkę Hantek DSO-5200A teraz czekam na przesyłkę mam nadzieje do moich potrzeb wystarczy. Pozdrawiam
 • #4
  ciasteczkowypotwor
  Level 41  
  spyders, pokaż mi oscyloskop z próbkowaniem większym niż 8bit i tańszy niż 10000zł za używany.

  kmkm2, jak za tę kasę, to może jednak dołożyć i kupić nową prosta cyfrę z LCD, która też zajmuje mało miejsca i ma podobne parametry. Tym bardziej że masz wtedy osobne urządzenie, a nie przystawkę do blaszaka?
 • #5
  kmkm2
  Level 21  
  Trochę już za późno trochę czasu od założenia wątku już minęło i już kupiłem teraz czekam na sprzęt. Mi nie przeszkadza to że to przystawka do komputera ważne żeby dało się jakieś sensowne pomiary zrobić, choć i tu nie mam jakiś dużych wymagań. To że wyniki będę odczytywał na komputerze to żadna przeszkoda a może nawet lepiej łatwiej będzie konsultować pomiary. Jak trochę się zapoznam ze sprzętem opisze wrażenia. Pozdrawiam
 • #6
  spyders
  Level 10  
  ciasteczkowypotwor wrote:
  spyders, pokaż mi oscyloskop z próbkowaniem większym niż 8bit i tańszy niż 10000zł za używany.


  To nie jest kwestia tego, czy istnieje oscyloskop z ADC >8bit w normalnej cenie. Rzecz rozbija się o to, czego wymaga się od narzędzia.
  Przy zakupie oscyloskopu cyfrowego jest to element, który trzeba mieć na uwadze - analog pokazuje wierne przebiegi, ale nie ma pewnych funkcjonalności cyfrowego, który natomiast choć możliwości ma często większe, niestety najczęściej oferuje te 8bit.

  Na jeden z wariantów trzeba się zdecydować. No chyba że utrafi się kompromis w postaci oscyloskopu analogowo-cyfrowego.