Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alhambra 2000,1,9tdi, klimatronik

waldek500 14 Cze 2010 22:47 3081 2
  • #1 14 Cze 2010 22:47
    waldek500
    Poziom 11  

Po nabiciu klimy, włączają się wentylatory na niskim biegu, a na sprężarce brak prądu. Bezpieczniki całe, presostaty sprawne, żadnych błędów na kompie.
    Nie dochodził mi prąd na sterowanie przekaźnikiem włączającym sprężarkę i nie mogłem go znaleźć. Postanowiłem więc zrobić mostek ze sterowania wentylatorami z klimatronika i wszystko działało bez zarzutu. Po jednym dniu użytkowania wentylatory zaczęły chodzić na szybszym biegu już po włączeniu zapłonu i sprężarka się załącza mimo iż silnik stoi. Wyjmuję przekaźniki od sprężarki i nic dalej to samo, Wyłączam zapłon i też wentyle śmigają aż miło. Dopiero odłączenie sterowania przekaźnikiem wentyli uspokaja sytuację. Aha i na kompie pojawił się błąd problem z zasilaniem sprzęgła magnetycznego.
    Dodam, że mam do naprawy audi a3 i problem jest całkiem podobny. Wszystko niby sprawne a prądu na sprężarce brak. Jeszcze nie dzwoniłem kabli ale wszystko wygląda ładnie.
    Ma ktoś może jakieś pomysły.

0 2
  • #2 15 Cze 2010 00:33
    Lukasz 1.6
    Poziom 11  

Nie dochodził mi prąd na sterowanie przekaźnikiem włączającym sprężarkę i nie mogłem go znaleźć.

Wiec chyba coś przed przekażnikiem nie pozwala podać napięcia na przekażnik tak to rozumiem a czy jest odpowiednia ilość czynnika w układzie klimy?

0
  • #3 15 Cze 2010 01:01
    bixmixer
    Poziom 14  

Miałem taki sam problem w VW Bora i okazało się że kabel zasilający sterownik wentylatorów i sprzęgła klimy z bezpiecznika był przed kostką zaśniedziały i pomogło lutowanie i wymiana przewodu na odcinku 5-u centymetrów. Jeżeli ciśnienie czynnika było w normie wentylatory pracowały na niskich obrotach

0
  Szukaj w 5mln produktów