Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie końcówki mocy sharp sx 8800.

Piotrekks 29 Cze 2010 21:17 9512 20
  • #1 29 Cze 2010 21:17
    Piotrekks
    Poziom 9  

Witam. Niedługo a właściwie w środę, czwartek bądź piątek stanę się właścicielem końcówki mocy Sharp SX 8800. Słyszałem o tym że żeby podłączyć końcówkę mocy trzeba się trochę pobawić. Mam wzmacniacz Hitachi HA-1 i czy mogę do niego podłączyć końcówkę mocy? Czy będę musiał od razu podłączyć do źródła dźwięku (no w moim przypadku źródłem dźwięku jest komputer).

0 20
  • #2 30 Cze 2010 13:48
    misiekan854
    Poziom 17  

To zależy czy masz z niego wyjście liniowe... Podeślij zdjęcie tylnych wyjść to wtedy ci powiem. Widziałem też takie patenty jak ludzie podłączali końcówki do wzmacniacza przez wyjście słuchawkowe, jednak odradzam takie pomysły :D

0
  • #3 01 Lip 2010 13:54
    Piotrekks
    Poziom 9  

Oto zdjęcie przewodów wychodzących z sharpa:

Proszę o szybką odpowiedź jak podłączyć tą końcówkę mocy bo chcę wkońcu pograć tonsilami ;D

0
  • #4 01 Lip 2010 18:16
    misiekan854
    Poziom 17  

Ekh... Sorry że nie wyraziłem się jasno - zdjęcie tylnych wyjść, ale z tego wzmacniacza - a nie końcówki mocy.

0
  • #5 01 Lip 2010 19:03
    Piotrekks
    Poziom 9  

Oto zdjęcie tylnych wyjść wzmacniacza .

0
  • #6 01 Lip 2010 19:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 01 Lip 2010 19:14
    Piotrekks
    Poziom 9  

Ale czy przy takim podłączeniu coś może się spalić? Czy zmieni się jakość dźwięku? Jak podłącze sharpa pod Hitachi to będę mieć regulowaną głośność, bass i treble przez Hitachiego no nie?

0
  • #8 01 Lip 2010 19:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 01 Lip 2010 20:17
    Piotrekks
    Poziom 9  

No właśnie chodzi mi o to żeby mieć ten konfort :D . A przy regulacji mocy będę uważać żeby nie spalić moich kolumienek :D . Idę zaraz spróbuje to popodłączać i powiem czy działa czy nie :D

Dodano po 57 [minuty]:

No to tak zrobiłem taką pseudo przejściówkę z czincz na jacka lecz gdy leci jakaś muzyka to buczy i niema bassu.

0
  • #10 01 Lip 2010 20:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 01 Lip 2010 20:42
    Piotrekks
    Poziom 9  

A może lepiej kupić taki specjalny adapter (czytałem w wątku tu na elektrodzie że podpina się od niego wtyki do wyjść głośnikowych wzmacniacza a chinche z końcówki mocy do adepterka) . Kosz takiego czegoś na allegro to 18,5 zł + przesyłka (razem 42,5 zł) . Podobno taki bajerek działa i nie zmienia jakości dźwięku.

0
  • #12 01 Lip 2010 21:30
    kborowiec
    Poziom 18  

Ta końcówka mocy na złączce, którą widac na fotkach ma prawdopodobnie wejście na przekaźnik załączający zasilanie, gdyż normalnie była podłączana do sterującej ją wieży (miałem kiedyś taką). Żeby odpalic końcówkę należy podac na złączkę prawdopodobnie 12 V. Prawdopodobnie obecnie przez końcówkę przechodzi sygnał ze wzmacniacza zasilającego i jeśli jej jeszcze nie uszkodziłeś, to po załaczeniu powinna grac prawidłowo.
    Zasilając taka końcówkę z komputera daruj sobie regulacje barwy we wzmacniaczu, bo te w komputerze są bardziej rozbudowane i pewnie lepsze pod względem akustycznym.
    Ja raczej zdecydowałbym się na bezpośrednie podpięcie do PC-ta.

0
  • #13 01 Lip 2010 21:43
    Piotrekks
    Poziom 9  

Zdecydowałem już że sharpa podepnę pod wzmacniacz, kupiłem już ten adapter na allegro gdy go dostanę i wszystko podłącze to napisze czy działa czy nie.

0
  • #14 01 Lip 2010 22:08
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 01 Lip 2010 22:14
    Piotrekks
    Poziom 9  

Teraz zacząłem się zastanawiać czy nie skompletować całej wieży sharpa. Tylko czy bym znalazł sprawny przedwzmacniacz z deckiem, tunerem i cd...

0
  • #16 01 Lip 2010 23:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 02 Lip 2010 09:10
    Piotrekks
    Poziom 9  

Na allegro znalazłem jedną ofertę w kategorii NIESPRAWDZOWE . Podobno działa na 100% CD, Tuner i Magnetofony. Zastanawiam się czy nie kupić. Tylko że wieża jest Sharp SX-8000 a końcówka mocy SX-8800 czy coś się może popalić czy będzie to ze sobą ładnie współpracowało ?

0
  • #18 02 Lip 2010 10:14
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Kosz takiego czegoś na allegro to 18,5 zł + przesyłka (razem 42,5 zł)

Co to za totalny absurd? Nie wiem do czego ma to służyć skoro masz wyjście słuchawkowe.... a 22 zł za przesyłkę czegoś co da się wysłać za 10 zł...

ale mniejsza już o to. Dlaczego nie napiszesz do sprzedawcy, jak podłączyć?

Nie wieża nie ma prawa spalić wzmacniacza, ale.... PO CO CI TO?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic716487.html

0
  • #19 02 Lip 2010 12:08
    Piotrekks
    Poziom 9  

SzokalML napisał:
    Cytat:
    Kosz takiego czegoś na allegro to 18,5 zł + przesyłka (razem 42,5 zł)

Co to za totalny absurd? Nie wiem do czego ma to służyć skoro masz wyjście słuchawkowe.... a 22 zł za przesyłkę czegoś co da się wysłać za 10 zł...

ale mniejsza już o to. Dlaczego nie napiszesz do sprzedawcy, jak podłączyć?

Nie wieża nie ma prawa spalić wzmacniacza, ale.... PO CO CI TO?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic716487.html

No więc tak. Zrezygnowałem z zamówienia tego adaptera i postanowiłem że skompletuję całą wieżę sharpa sx-8000 . Zamówiłem pozostałe elementy. Moja założenia na początku były takie że podłączę przez wzmacniacz końcówkę mocy i dopiero potem za jakiś czas kupię resztę wieży. Jednak że znalazłem te pozostałe części to kupiłem je od razu. Wiem że trochę namieszane ale myślę że będzie to wszystko ładnie grać. SzokalML - Po co mi to? Chodzi Ci o wieżę sharpa? Jak tak to moja odpowiedź jest jednoznaczna , chciałem mieć komplet a nie namieszane wszystko z wszystkim .

0
  • #20 06 Lip 2010 12:21
    Piotrekks
    Poziom 9  

No więc tak mam już komplecik gra nieziemsko... zapraszam na mój kanał youtube: PIOTREKBJS już niedługo nowe filmy z udziałem sharpika :D . Pozdrawiam!

1
  • #21 26 Lip 2010 23:44
    Marazmad
    Poziom 8  

Witam
    Także przykładam się do zakupu tej końcówki ale nie wiem czy podejdzie ona pod mój wzmacniacz. Założyłem już osobny temat ale nikt mi w nim nie pomógł jak narazie. A więc tak, posiadam wzmacniacz Yamaha ax-550rs i tak wygląda panel tylny.

Myślałem żeby podłączyć Sharpa pod wyjście Pre Out, a main in zostawić wolne. Podłączajać tak np. amplituner który niedawno temu posiadałem to kolumny podłączone pod wzmak yamahy grały na maxa a volume tak jakby nie działał. Nie wiem, może dlatego że to był ampli. Jakieś pomysły jak to połączyć?

Pytam się czy to zagra ponieważ chciałbym mieć pewność czy to zadziała i czy jest sens kupowania Sharpa sx-8800
    Proszę bardzo o pomoc. Pozdrawiam. Marazmad

0