Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie laptopa z agregatu prądotwórczego

02 Lip 2010 00:27 5197 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam oto takie pytania. Czy pod agregat prądotwórczy o mocy 2,7kW mogę podłączyć laptopa poprzez jego ładowarke do baterii? Drugie pytanie - czy mogę również pod dany agregat podłączyć router? Dodam że na agregacie niby jest napisane, że jest on wyposażony w stabilizator napiecia AVR, ale nie wiem czy jest on sprawny, ponieważ jak podłączę żarówkę pod owy agregat to światło tej żarówki pulsuje. Z góry dziekuje za odpowiedzi:-)
    Pozdrawiam:D
  • Poziom 27  
    Podlacz pod agregat zarowke 100-200W i zmierz na niej napiecie, jesli bedzie w zakresie 200-240 V to smialo mozesz podlaczyc w/w urzadzenia, no chyba ze Twoj laptop bedzie pobieral wiecej niz 3 kW pradu, wtedy moze grozic zatarciem silnika w agregacie :) :P

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Dzieki za odpowiedź. Ale skoro skoro światło zarówki podłączonej do agregatu pulsuje to czy laptopowi i ruterowi nic nie zagraża?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie , sprzęt zasilany z przetwornic w 90% przypadków jest przystosowany do zasilania napięciem 90-250V (a tak jest w przypadku laptopa i routera), bardziej szkodzi nagły wzrost jak spadek napięcia.... (w ramach edukacji poczytaj sobie etykietki na zasilaczu m.in. laptopa)
    W przypadku tak małego obciążenia agregatu zalecane jest podłączenie żarówki 75-100W dla stabilniejszej pracy.
    Agregat przy przeciążeniu się wyłączy, chociaż jak to zabawka made in china to bezpiecznik może być ostatnim elementem jaki działa w tym agregacie ;)
  • Poziom 27  
    kivors napisał:
    voodoogo37 napisał:
    no chyba ze Twoj laptop bedzie pobieral wiecej niz 3 kW pradu, wtedy moze grozic zatarciem silnika w agregacie :) :P

Nic się nie zatrze, co najwyżej silnik zwolni (częstotliwość spadnie) generator się przegrzeje etc.

Widziales laptopa ktory pobiera 3kW? Przepraszam za OT ale nie moglem sie powstrzymac....