Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 8500GT - artefakty i BSODy

04 Lip 2010 11:01 2426 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jakis czas temu postanowilem zlozyc komputer ,wiec kupilem czesci
    Procesor amd athlon dual core Processor 4050e ,2gb ram ddr2 ,plyta glowna gigabyte ga-m61pme-s2p ,zasilacz 420Watt i UZYWANA karte graficzna geforce 8500gt ,przez ok. 2 tygodnie wszystko bylo dobrze ,ale pozniej zaczelo cos sie dziac ,wyskakiwaly bluescrinny ,ale po restarcie pc znowy wszystko dzialalo jak nalezy. Pewnego dnia jednak wyskoczyl blue scrinn ,zresetowalem komputer i przy wlaczania ,zamiast polskich znakow pojawily sie jakies dziwne "hieroglify" coz windows zaczal sie ladowac ,lecz nie mogl wejsc w system wyskoczyl kolejny blue scrinn ,postanowilem ,zainstalowac nowego win xp sp3 ,przez ok. 2 dni bylo wszystko ok ,ale niestety pozniej znowu to samo ,tym razem nie formatowalem komputera ,lecz uruchomilem go a trybie awaryjnym ,usunalem sterowniki od graficznej i pc wlaczyc sie normalnie lecz jakies niebieskie paski pozostaly.
    Wydaje mi sie ze moze to byc wina sterownikow
    O to ss z pulpitu (bez sterownikow grafiki) http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0710/artefaktyffac.jpg

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Popraw tytuł tematu. [DriverMSG]
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Witam, skoro sterownik odinstalowałeś to nie jego wina.
    Z tego co kiedyś czytałem to jest wina uszkodzonej pamięci karty graficznej,
    możesz spróbować wygrzać kartę jak masz odpowiedni sprzęt lub przełączyć się na zintegrowaną kartę.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Poleciała grafika, typowy objaw serii GF8xxx, puściły kulki pod GPU lub którąś z kości pamięci. Dla pewności możesz sprawdzić w innym komputerze, chipset który jest w płycie głównej też lubi robić problemy z PCI-Ex.
  • Poziom 9  
    Podlaczylem karte u kumpla i o dziwko ,dzialala normalnie ,nastepnie podlaczylem ja u siebie i tez jest dobrze ,jak narazie. Moze ta karta sie przegrzewa? Chcialbym sprawdzic wszystkie mozliwosci zanim kupie nowa karte.
  • Poziom 9  
    A możesz podać konkretny opis tej karty??
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Elgerusz, we wszystkich swoich postach popraw błędy i usuń żargon, a także naucz się poprawnego stawiania spacji w towarzystwie innych znaków interpunkcyjnych i zastosuj nabytą wiedzę w poprawianiu postów.
  • Poziom 21  
    Miałem taki sam problem i okazało się, że winny był bios (płyta główna).
    Czasem nawet kilka tygodni problem się nie pojawiał.
    Aktualizacja biosu problem naprawiła (choć producent twierdził pełną zgodność i stabilność na starym biosie).

Internetowe rady o sterownikach nr... nic nie dadzą - wgrywaj zawsze najnowsze.
  • Poziom 20  
    A może karta była źle włożona? Jeżeli po wyjęciu i włożeniu u kolegi i potem u cb działa to może był z tym problem