Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki domofon bezprzewodowy do 20-25m.

05 Sie 2010 12:28 25365 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Czyli na rynku brak jest zwykłych domofonów bezprzewodowych do ok. 30m

a jeśli na przewodzie to jaki kupić (chodz lepiej było by bez montowania przewodów)

lub 2 rozwiązanie może kupić dzwonek bezprzewodowy + zamontować lampę na budynku która podświetliła by osobę przy furtce.

proszę o wypowiedzi
  • Poziom 21  
    Siemanko . Domofony , a także wideodomofony bezprzewodowe jak wszyscy wiedzą mają jeden zasadniczy mankament czyli zasilanie . Dla prostych ,zwykłych potrzeb może ? wystarczy , aaalllee nic pewnego dla osoby chcącej mieć stuprocentową pewność działania sprzętu . Zdajmy sobie sprawę , że to nie jest pospolity ,, pilot ,, czy to samochodowy czy też inny .
  • Specjalista Domofony
    Widedomofony bezprzewodowe też są np. http://www.bomap.pl/sklep/Wideodomofony-bezprzew ale trzeba pamiętać, że te wszystkie urządzenia bezprzewodowe to wytwór małych chińskich rączek a nie jakieś markowe, poważne urządzenia, które warto komukolwiek polecić. To raczej zabawki dla dzieci niż prawdziwe (wideo)domofony. My jeszcze nie spotkaliśmy (wideo)domofonu bezprzewodowego, który jest produkcji markowej firmy. Jak widać poważni producenci nie zajmują się gadżetami. Całkiem niedawno zamontowaliśmy 3 zestawy domofonu bezprzewodowego, z którymi było tyle kłopotów i pospolitego wstydu za ogrom usterek, że w końcowym etapie montowaliśmy (już za darmo) okablowanie i dopiero wtedy można było "wyjść z twarzą" ze zlecenia.
    Zdecydowanie odradzam takie rozwiązanie!!

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 17  
    To ja prądu nie ma to nie wyjdzie i nie przyjdzie nikt. Trochę kiepsko dla karetki albo straży.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak nie ma prądu to i przewodowe domofony nie działają. Urządzenia bezprzewodowe są na baterie (np. dzwonki) i te zawsze działają, pod warunkiem, że zmieniamy często baterie.
    Ja nawet najgorszemu wrogowi nie zamontowałbym czegoś bezprzewodowego. Mam sąsiada, który zamontował sobie dzwonek bezprzewodowy i często dzwoni mu samoczynnie, a on pyta mnie dlaczego. :D Ja mu odpowiadam, ułóż chłopie przewód do furtki i po problemie. On na to, a co gdy zabraknie prądu? Przecież nawet dzwonek przewodowy można zasilić z baterii.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    A co z zasilaniem elektrozaczepu.Przewodowy jest najlepszy i bezawaryjny.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam,
    W pierwszej kolejności to dziekuję za odnośnik do mojej strony:
    www.e-system.net.pl
    Panowie oczywiście ja tez w pierwszej kolejności rozglądam sie czy da sie wykonac instalacje przewodową ( czy to jest domofon czy alarm czy kamery) ale nie zawsze jest to mozliwe ze względów technicznych, finansowych czy po prostu estetycznych. Nie każdy klient przyjmuje entuzjastycznie informacje że w jego nowo postawionym domu bedzie trzeba coś przewiercić , przekuć itp.
    Pozostaja więc urzadzenia bezprzewodowe których najwiekszą bolaczką niezaleznie od tego czy to jakiś produkt" no name " z doklejonym przez importera logiem ( patrz eura, genwey itp) czy commax daitem czy fermax jest zasilanie samego urzadzenia i rygla.
    jezlei chodzi o zesatwy oparte o tech DECT ( telefon bezprzewodowy) sprzedawane u nas pod markami EUra i genway to zasieg jest porównywalny do sredniej niższej jakości telefonu bezprzewodowego czyli 25 metrów wytrzyma. nalezy zwrócic jednak przy nich uwage na fakt że owszem obsługuja elektrozaczep ale go nie zasilają. ( maja po prostu zestyk) Dorabiając więć zasilanie do elektrozaczepu ( lampa ogrodowa, brama itp) warto pomysleć tez o zasielniu dla samego domofonu. Drugą bolączką tych zestawów jest ich hermetycznośc a raczej jej brak. Jezeli ma to funkcjonować to nie może wisiec pod gołym niebem ( podobnie jak wspominany tu wczesniej dzwonek bezprzewodowy). potrzebna bedzie jakaś wnęka, porządne zadaszenie.
    Z temperaturami jakoś pewnie sobie poradzi ale z drugiej strony co szkodzi dac nieco większy zasilacz i kawałek grzałki z termostatem pod kasetę.
    Zdecydowanie lepiej jest z zestawem np Daitem. zasilany jest z kilku baterii R20 i zasila elektrozaczep, ale najlepiej o niskim poborze ( np z pamięcią i raczej dobrej firmy) jezeli i tu chcemy mieć pewnośc że nie zabraknie nam pradu musimy liczyc sie z zasileniem z sieci 230V .
    Generalnie jezlei chcemy aby nasze urzadzenia działało pewnie i poprawnie to musimy sie nieco zastanowić napracować. Nie ma nic za darmo. jezeli ograniczymy się do samego przykrecenia urzadzenia do sciany i włożenia baterii to może sie okazać zę bardzo szybko bedziemy musieli wrócic na miejsce instalacji. Wrócę do dzwonka beprzewodowego. Gdyby tak np powiesic go w suchym miejscu a na słupek wyprowadzić dorobiony przycisk nie dzwonił by przynajmniej sam z powodu zwarcia powodowanego pzrze zawilgocenie.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tylko raz dałem się namówić klientowi bym mu założył domofon bezprzewodowy. Przypadkowe wzbudzenia w środku nocy a potem wzburzenia klienta i telefony do mnie. Rzadko się zdarza by nie dało się położyć okablowania, często potrzebna jest odrobina pomysłowości i kompromisu ze strony klienta. Rozumiem że każdy chce mieć wszystko ukryte ale niestety to są konsekwencje nie przemyślanych decyzji na etapie budowy. Najprostsze modele ORNO wymagają dwóch przewodów do działania następne dwa do sterowania elektrozaczepem lub bramą.
  • Poziom 17  
    Eura RL-0510X dał mi popalić. Klient załączał laptopa i sieć WIFI i gdy był w ogrodzie to domofon potrafił zadzwonić. To samo działo się w nocy i w dzień w przypadkowych godzinach z użyciem i bez użycia sieci wifi w domu.
    333mario,
    wcale Ci sie nie dziwię że nie chcesz juz miec doczynienia z domofonami bezprzewodowymi, ale tez nie oceniaj całej oferty sprzetowej na podstawie doświadczeń z tego typu wynalazkiem.

Ircys.
    eura o która pytasz to dokładnie to samo co genway. Wczesniej o obu pisałem.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    suworow
    Hmm... spodziewałem się bardziej konstruktywnego opisu... np. czy telefon poprawnie działa na linii telefonicznej - CLIP, jakość głosu, czy z telefonu można wywołać (połączyc się) kasetę, czy domofon sam się nie wzbudza,
    czy rozmowa z kasetą jest duplexowa czy simplexowa (jak w Bramotelu) itp.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 12  
    Zmieniło się coś w temacie? Jak z jakością tych telefonów połączonych z domofonem?