Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki domofon bezprzewodowy do 20-25m.

czarny_alibaba 05 Aug 2010 12:28 27966 18
 • #1
  czarny_alibaba
  Level 17  
  Proszę o podpowiedz jaki kupić domofon bezprzewodowy - od bramy do mieszkanie mam ok 20-25m.
  Ps. Jeśli nie w temacie proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego działu.
  Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  czarny_alibaba
  Level 17  
  Czyli na rynku brak jest zwykłych domofonów bezprzewodowych do ok. 30m

  a jeśli na przewodzie to jaki kupić (chodz lepiej było by bez montowania przewodów)

  lub 2 rozwiązanie może kupić dzwonek bezprzewodowy + zamontować lampę na budynku która podświetliła by osobę przy furtce.  proszę o wypowiedzi
 • #5
  jatzek j
  Level 21  
  Siemanko . Domofony , a także wideodomofony bezprzewodowe jak wszyscy wiedzą mają jeden zasadniczy mankament czyli zasilanie . Dla prostych ,zwykłych potrzeb może ? wystarczy , aaalllee nic pewnego dla osoby chcącej mieć stuprocentową pewność działania sprzętu . Zdajmy sobie sprawę , że to nie jest pospolity ,, pilot ,, czy to samochodowy czy też inny .
 • #6
  Ircys
  Intercoms specialist
  Widedomofony bezprzewodowe też są np. http://www.bomap.pl/sklep/Wideodomofony-bezprzew ale trzeba pamiętać, że te wszystkie urządzenia bezprzewodowe to wytwór małych chińskich rączek a nie jakieś markowe, poważne urządzenia, które warto komukolwiek polecić. To raczej zabawki dla dzieci niż prawdziwe (wideo)domofony. My jeszcze nie spotkaliśmy (wideo)domofonu bezprzewodowego, który jest produkcji markowej firmy. Jak widać poważni producenci nie zajmują się gadżetami. Całkiem niedawno zamontowaliśmy 3 zestawy domofonu bezprzewodowego, z którymi było tyle kłopotów i pospolitego wstydu za ogrom usterek, że w końcowym etapie montowaliśmy (już za darmo) okablowanie i dopiero wtedy można było "wyjść z twarzą" ze zlecenia.
  Zdecydowanie odradzam takie rozwiązanie!!

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • #7
  dominik_fil
  Level 17  
  To ja prądu nie ma to nie wyjdzie i nie przyjdzie nikt. Trochę kiepsko dla karetki albo straży.
 • #8
  zybex
  Helpful for users
  Jak nie ma prądu to i przewodowe domofony nie działają. Urządzenia bezprzewodowe są na baterie (np. dzwonki) i te zawsze działają, pod warunkiem, że zmieniamy często baterie.
  Ja nawet najgorszemu wrogowi nie zamontowałbym czegoś bezprzewodowego. Mam sąsiada, który zamontował sobie dzwonek bezprzewodowy i często dzwoni mu samoczynnie, a on pyta mnie dlaczego. :D Ja mu odpowiadam, ułóż chłopie przewód do furtki i po problemie. On na to, a co gdy zabraknie prądu? Przecież nawet dzwonek przewodowy można zasilić z baterii.
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  suworow
  Admin of Property security
  Witam,
  W pierwszej kolejności to dziekuję za odnośnik do mojej strony:
  www.e-system.net.pl
  Panowie oczywiście ja tez w pierwszej kolejności rozglądam sie czy da sie wykonac instalacje przewodową ( czy to jest domofon czy alarm czy kamery) ale nie zawsze jest to mozliwe ze względów technicznych, finansowych czy po prostu estetycznych. Nie każdy klient przyjmuje entuzjastycznie informacje że w jego nowo postawionym domu bedzie trzeba coś przewiercić , przekuć itp.
  Pozostaja więc urzadzenia bezprzewodowe których najwiekszą bolaczką niezaleznie od tego czy to jakiś produkt" no name " z doklejonym przez importera logiem ( patrz eura, genwey itp) czy commax daitem czy fermax jest zasilanie samego urzadzenia i rygla.
  jezlei chodzi o zesatwy oparte o tech DECT ( telefon bezprzewodowy) sprzedawane u nas pod markami EUra i genway to zasieg jest porównywalny do sredniej niższej jakości telefonu bezprzewodowego czyli 25 metrów wytrzyma. nalezy zwrócic jednak przy nich uwage na fakt że owszem obsługuja elektrozaczep ale go nie zasilają. ( maja po prostu zestyk) Dorabiając więć zasilanie do elektrozaczepu ( lampa ogrodowa, brama itp) warto pomysleć tez o zasielniu dla samego domofonu. Drugą bolączką tych zestawów jest ich hermetycznośc a raczej jej brak. Jezeli ma to funkcjonować to nie może wisiec pod gołym niebem ( podobnie jak wspominany tu wczesniej dzwonek bezprzewodowy). potrzebna bedzie jakaś wnęka, porządne zadaszenie.
  Z temperaturami jakoś pewnie sobie poradzi ale z drugiej strony co szkodzi dac nieco większy zasilacz i kawałek grzałki z termostatem pod kasetę.
  Zdecydowanie lepiej jest z zestawem np Daitem. zasilany jest z kilku baterii R20 i zasila elektrozaczep, ale najlepiej o niskim poborze ( np z pamięcią i raczej dobrej firmy) jezeli i tu chcemy mieć pewnośc że nie zabraknie nam pradu musimy liczyc sie z zasileniem z sieci 230V .
  Generalnie jezlei chcemy aby nasze urzadzenia działało pewnie i poprawnie to musimy sie nieco zastanowić napracować. Nie ma nic za darmo. jezeli ograniczymy się do samego przykrecenia urzadzenia do sciany i włożenia baterii to może sie okazać zę bardzo szybko bedziemy musieli wrócic na miejsce instalacji. Wrócę do dzwonka beprzewodowego. Gdyby tak np powiesic go w suchym miejscu a na słupek wyprowadzić dorobiony przycisk nie dzwonił by przynajmniej sam z powodu zwarcia powodowanego pzrze zawilgocenie.

  Pozdrawiam
 • #12
  333mario
  Level 17  
  Tylko raz dałem się namówić klientowi bym mu założył domofon bezprzewodowy. Przypadkowe wzbudzenia w środku nocy a potem wzburzenia klienta i telefony do mnie. Rzadko się zdarza by nie dało się położyć okablowania, często potrzebna jest odrobina pomysłowości i kompromisu ze strony klienta. Rozumiem że każdy chce mieć wszystko ukryte ale niestety to są konsekwencje nie przemyślanych decyzji na etapie budowy. Najprostsze modele ORNO wymagają dwóch przewodów do działania następne dwa do sterowania elektrozaczepem lub bramą.
 • #14
  333mario
  Level 17  
  Eura RL-0510X dał mi popalić. Klient załączał laptopa i sieć WIFI i gdy był w ogrodzie to domofon potrafił zadzwonić. To samo działo się w nocy i w dzień w przypadkowych godzinach z użyciem i bez użycia sieci wifi w domu.
 • #16
  suworow
  Admin of Property security
  333mario,
  wcale Ci sie nie dziwię że nie chcesz juz miec doczynienia z domofonami bezprzewodowymi, ale tez nie oceniaj całej oferty sprzetowej na podstawie doświadczeń z tego typu wynalazkiem.

  Ircys.
  eura o która pytasz to dokładnie to samo co genway. Wczesniej o obu pisałem.
  Pozdrawiam
 • #17
  Ircys
  Intercoms specialist
  suworow
  Hmm... spodziewałem się bardziej konstruktywnego opisu... np. czy telefon poprawnie działa na linii telefonicznej - CLIP, jakość głosu, czy z telefonu można wywołać (połączyc się) kasetę, czy domofon sam się nie wzbudza,
  czy rozmowa z kasetą jest duplexowa czy simplexowa (jak w Bramotelu) itp.

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • #18
  manial
  Level 12  
  Zmieniło się coś w temacie? Jak z jakością tych telefonów połączonych z domofonem?