Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć skrzynie biegów żuka z silnikem malucha?

przemulaw 05 Aug 2010 14:56 9543 10
    przemulaw
    Level 9  
    Witam, jestem pierwszy raz na tym forum, wiec jeśli robię coś źle to proszę mnie poprawić. Chodzi mi o wymiary blachy, którą połączę skrzynie żuka z obudową sprzęgła malucha i jak dopasować tarczę sprzęgłową żuka do docisku malucha? Jestem w trakcie budowy sama :D
    romoo
    User under supervision
    Po co będziesz dawał sprzęgło od żuka ?

Daj silnik i dzwon od malucha i przekładnię pasową na skrzynie od żuka jeśli niżej jest zamocowana , lub jakieś sprzęgło niewspółosiowe jeśli skrzynia w linii .
    Moderated By Pawel wawa:

Poprawiłem. Po raz ostatni. Podpis usunąłem.

przemulaw
    Level 9  
    Ja chce przykręcić skrzynie żuka przez grubą blachę do obudowy sprzęgła od malucha, zostawić docisk fiata, ale żeby nie łączyć wałków sprzęgłowych malucha i żuka to zamontować tarczę od żukowską. Dodatkowa przekładnia nie wchodzi w grę.
    przemulaw
    Level 9  
    Nie mam koła zamachowego żuka. Myślałem żeby przenitować frez z tarczy żuka do tarczy malucha. Co o tym myślicie. A poda mi ktoś wymiary blachy łączącej skrzynie żuka z silnikem malucha.
    romoo
    User under supervision
    To przenituj. A docisk zuka zostawisz?
    Bo tarcza zuka jest wieksza.
    przemulaw
    Level 9  
    Docisk będzie żuka. Ale jeszcze tylko potrzebuje wymiary blachy łączącej skrzynie żuka z obudową sprzęgła malucha, pomoze ktos
    domellus
    Level 29  
    U znajomego widziałem że miał zrobione w samie w ten sposób że silnik malucha i obudowa sprzęgła była od malucha i samo sprzęgło również a połączone z skrzynią było za pomocą wałka z krzyżakiem. Tak więc nie była defakto fizycznie połączona z sprzęgłem i dość nawet ładnie to wszystko chodziło. Jak dokładnie było to zrobione to nie powiem bo nie pamiętam a sprzętu już nie ma bo pracuje teraz u kogoś innego (sprzedany) :)
    przemulaw
    Level 9  
    A wracając do sprzęgła, to dałoby się tak przerobić tarczę sprzęgłową żuka żeby pasowała do docisku malucha. Czy taka przeróbka jest wykonalna? A jeśli tak to jak to zrobić?
    A co to wszyscy na wakacje pojechali?:cry:
    anonimek_pl
    Level 10  
    Witam nazywam się Maciej i też buduje traktorek sam na flanszy sprzęgło 126p+skrzynia żuk +skrzynia żuk .Mianowicie mam problem z wbiciem 3 biegu w skrzyni . Jest to skrzynia 3 biegowa 1i 2 bez problemowo wchodzą a 3 tak jakby wajcha nie wbija biegu tylko zgrzyta i wyrzuca.
    Pytanie się rodzi co może być przyczyną tego ??
    jacek2359
    Level 1  
    Witam ja właśnie też planuję zrobić tym razem sama 4x4 i mam taki pomysł ze sprzęgło z vw polo 1.4 d zastąpię tarczą od starej skody 105 (190 mm średnicy) z tymże frez od skody zastąpię frezem od żuka bo też taka będzie pierwsza skrzynia biegów a w docisku od vw będę musiał podciąć wąsy słoneczka i zrobić tulejkę jak jest w żuku czy w lublinie. Walek sprzęgłowy od żuka dałem do przerobienia a mianowicie chodzi o to że ten musi mieć podparcie a więc końcówka która ma w żuku podparcie na łożysku tu będzie oszlifowana 12 mm i do tego przyjdzie tulejka która będzie przypasowana w otwór wału vw. Druga skrzynia biegów będzie od ARO 243 która będzie połączona sprzęgłem elastycznym. Pozdrawiam