Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki drzwiowe Citroen Berlingo II 1.6 HDI 2006r.

jakyro 06 Sie 2010 14:49 3392 9
  • #1 06 Sie 2010 14:49
    jakyro
    Poziom 8  

Witam,

Auto wyposażone w BSI E03-00. Czy ktoś orientuje jak podłączyć czujniki otwierania drzwi do centralki alarmowej? oraz ewentualnie, który przewód ze sterownika zasila pompę paliwową. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki gdyż przeszukałem całe forum i nie odnalazłem opisu pasującego do mojego auta. pozdrawiam

• #2 06 Sie 2010 15:33
    antena
    Poziom 20  

6287 DB pin 29
    6286 DP pin 5
    6285 DL pin 4 białe złącze 40 pinowe przy bsi
    6283 DT pin16 szare złącze 40 pin.
    Kierunki czarne złącze 16 pin pin 14i13

• #4 09 Sie 2010 12:04
    jakyro
    Poziom 8  

Te Berlingo to jest blaszak i ma dwie niezależne lampki jedna w przestrzeni bagażowej i jedna w kabinie kierowcy. Czujniki drzwiowe zwierają do masy po otwarciu lecz dochodzi do nich sygnał na poziomie 4V, który powoduje nieprawidłowe rozpoznawanie otwartych drzwi przez centralkę. Dzisiaj popróbóję z pinami podanymi powyżej. Kierunki OK. Byłbym wdzięczny za podanie jeszcze lokalizacji w BSI zasilania pompy paliwowej. pozdrawiam serdecznie

• #5 18 Sie 2010 21:53
    psikus10552
    Poziom 12  

Berlingo 1,6 HDI nie ma pompy paliwa niskiego ciśnienia

• #6 02 Paź 2012 15:46
    AdamDol
    Poziom 8  

jakyro napisał:
    Czujniki drzwiowe zwierają do masy po otwarciu lecz dochodzi do nich sygnał na poziomie 4V, który powoduje nieprawidłowe rozpoznawanie otwartych drzwi przez centralkę.

Rozbiłem się o ten sam problem. Poradziłeś sobie z tym?

• #7 02 Paź 2012 21:07
    milejow
    Poziom 42  

AdamDol napisał:
    powoduje nieprawidłowe rozpoznawanie otwartych drzwi przez centralkę.

Kable trzeba poprzecinać diodami i sygnał otwarcia wyłapać na kablu miedzy diodą a krańcówką bo to BSI śmieci

• #8 03 Paź 2012 11:09
    AdamDol
    Poziom 8  

Nie wiem czy dobrze rozumuję...
    Czyli kabel wychodzący na czujnik otwarcia drzwi z BSI przecinam i wstawiam tam diodę. A kierunek przewodzenia diody? Chyba minusem w stronę czujnika, bo tam przecież pojawić ma się masa (po jego zwarciu - otwarciu drzwi). Ale czy wtedy pomiędzy diodą, a czujnikiem pojawi się napięcie 12V potrzebne do sterowania centralką alarmową?

No i jak się to ma do tego:

antena napisał:
    6287 DB pin 29
    6286 DP pin 5
    6285 DL pin 4 białe złącze 40 pinowe przy bsi
    6283 DT pin16 szare złącze 40 pin.
    Kierunki czarne złącze 16 pin pin 14i13

Tak sobie myślę, że jeżeli czujnik otwarcia drzwi jest zasilany przez komputer napięciem 3-4V to nie wyczaruje z nich 12V. Przyszła mi do głowy taka koncepcja, że przecież komputer po rozpoznaniu masy na tym pinie musi przekazać informację do jakiegoś obwodu wykonawczego który zapali światło w kabinie. To może tam idzie to potrzebne 12V? Tylko gdzie tego szukać? No i jeszcze kwestia ściemniacza. Ale może on jest wbudowany w samą lampę albo może chociaż da się wyciągnąć sygnał gdzieś sprzed niego. Byłoby łatwiej gdybym miał schemat.

I druga koncepcja - oparta na tranzystorze. Na bazę tranzystora dałbym sygnał sterujący wyciągnięty z czujnika otwarcia (0 lub 3V), a do kolektora/emitera (jeszcze do przemyślenia) podłączyłbym pin z centralki alarmowej i 12V.

• #9 03 Paź 2012 15:18
    milejow
    Poziom 42  

Przecinasz kabel i wlutowujesz diodę paskiem w kierunku krańcówki. Nie ma tam żadnego 12V, krańcówki podają masę do modułu po otwarciu drzwi

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo