Na ekranie widoczny jest pas o szerokości 10cm koloru czerwonego,bez treści obrazu, po sekundzie ekran robi się ciemny, zwiększyłem G2 pas jest cały czas, czerwony z widocznymi liniami powrotów. Czy ma ktoś pomysł od czego zacząć.
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tammarian 1 napisał:Schemat w rękę i wypadałoby posprawdzac napięcia nikt w ciemno nie powie ci jaka jest usterka.
buc napisał:wymień tda 8143 sterowanie tranzystora lini,,jeżeli miałeś przerwę na 9,1nf to masz go uwalonego na 90 %,w większości przypadków sterowania nie ma wogóle ale jak pokazała praktyka czasami sterowanie dla lini jest ale powariowane na total i objawia się to w różny sposb,,popieram post kolego o wymianę tda 8350q,,jeżeli to ten model,oraz 100uf przy nim,,wymień kondensator w bazie tranzystora lini 330uf\40v