Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 1,8 16V 1994r. brak świateł

koliber27 11 Sie 2010 23:37 5484 9
  • #1 11 Sie 2010 23:37
    koliber27
    Poziom 12  

Witam
    Auto jak w temacie. Pozycja swieci. Po włączeniu świateł mijania zapala się na tablicy zegarów kontrolka od świateł drogowych i prawy kierunek, oraz zaczynają działać wycieraczki (światła nie świecą ). Po wciśnięciu klaksonu zaczynają działać wycieraczki (klakson nie działa ). Na bezpiecznikach napięcie jest, na kostkach przy światłach napięcia nie ma. Po odpięciu kostki od świateł w przełączniku zespolonym wycieraczki działają poprawnie. Lewy kierunek działa poprawnie, natomiast po włączeniu przwego zaczynają mrugać światła pozycyjne i kontrolka od drogowych.
    Czy miał ktoś z Was taki przypadek? Czy są w tym modelu przekaźniki od świateł?
    Gdzie szukać przyczyny?

0 9
  • #2 12 Sie 2010 00:37
    niuniu7
    Poziom 17  

Raz miałem ale nie wiem czy to to sprawdź masę gdy jej brak tez tak se dzieje myślę że bezpieczniki już sprawdzałeś wizualnie czasem mogą wyglądać na dobre sprawdź miernikiem i po dociskaj przekaźniki często są zaśniedziałe.

0
  • #3 12 Sie 2010 16:05
    slawek-lazarek
    Poziom 12  

Prawdopodobnie masz zepsuty przełącznik pod kierownicą,
    nie pamiętam jak w mazdzie ale w większości japonczyków światła mijania i drogowe sterowane są masą bez przekazników

0
  • #4 15 Mar 2011 10:46
    dargry
    Poziom 9  

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu. W mojej maździe wystąpiła identyczna usterka. Czy udało się wykryć przyczynę?

0
  • #5 17 Mar 2011 21:28
    koliber27
    Poziom 12  

Auto trafiło do elektryka. Nie wiem co dokładnie zrobił ponieważ nic nie powiedział. Niczego nie wymienił. Koszt naprawy 80zł. Więcej niestety nie pomogę. Pozdrawiam

0
  • #6 17 Mar 2011 21:33
    ogur3k
    Poziom 33  

Brak masy. Przełącznik zespolony.

0
  • #7 17 Mar 2011 22:26
    majonez934
    Poziom 9  

możliwe że robi Ci się zwarcie po za kostką,ale tez możliwe jest to że przełącznik masz do wymiany.

0
  • #8 18 Mar 2011 09:47
    dargry
    Poziom 9  

Wszystko dzieje się podobnie jak w temacie. Po włączeniu świateł postojowych,jest ok.Po przełączeniu na mijania,postojówki gasną,włącza się kontrolka drogowych i kontrolka płynu do spryskiwaczy.Po właczeniu w tej pozycji zapłonu,zaczynają działać wycieraczki.Oczywiście świateł mijania i drogowych brak.Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźniki, masę akumulatora itp. Został przełącznik.Nie wiem jak można go sprawdzić,czy trzeba go wymontować?

0
  • #10 22 Mar 2011 07:47
    dargry
    Poziom 9  

Po odłączeniu przełącznika , połączyłem w/g schematu ( dzięki ) odpowiednie gniazda na krótko , i okazało się że nadal wszystko pulsuje i świateł brak. Wyklucza to raczej winę przełącznika. Co ciekawe, w kostce od świateł drogowych, jest napięcie na wszystkich 3 przewodach , co może świadczyć , że gdzieś jest zwarcie. W ogóle w tej kostce 1 z przewodów był bardzo skorodowany,że oddzielił się od wsuwki. Podmieniałem też przekaźniki , nic to nie dało .Będę szukał dalej .

0