Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB

31 Sie 2010 22:40 8010 7
  • Poziom 13  
    Witam,
    Zaprojektowałem pewien układ elektroniczny lecz stanąłem w punkcie projektowania pcb. Mam schemat w Eagle lecz projekt pcb ni jak mi nie wychodzi. Może któryś z szacownych kolegów ekspertów pomógł by mi zaprojektować PCB.Co do płytki to super by było gdyby miała wymiary 80mm x 80mm.Co do gold pinów (diody led,przyciski,wyświetlacz LCD itp) chciałbym zostawić tak jak zaprojektowałem ponieważ będą połączone przewodami z płytką.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za pomoc:)

Marco47: Poprawione.

Proszę poprawić nazwę tematu.
    Robak
  • PCBwayPCBway
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 39  
    adi84_84 napisał:
    Witam,
    Zaprojektowałem pewien układ elektroniczny lecz stanąłem w punkcie projektowania pcb. Mam schemat w Eagle lecz projekt pcb ni jak mi nie wychodzi. Może któryś z szacownych kolegów ekspertów pomógł by mi zaprojektować PCB.Co do płytki to super by było gdyby miała wymiary 80mm x 80mm.Co do gold pinów (diody led,przyciski,wyświetlacz LCD itp) chciałbym zostawić tak jak zaprojektowałem ponieważ będą połączone przewodami z płytką.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za pomoc:)

Marco47: Poprawione.

Proszę poprawić nazwę tematu.
    Robak

Witam
    Poprawiłem kilka ewidentnych błędów na schemacie i zaprojektowałem do tego płytkę w Eagle + PDF do termotransferu. Chociaż do końca nie jestem przekonany, że urządzenie będzie działało poprawnie, a zwłaszcza ów "PCF...".
    http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=57
    ale to już twój problem, bo i wydaje mi się że zastosowanie "ledów" na portach "MOSI i MISO" może uniemożliwić prawidłowe zaprogramowanie uP.
    Co prawda długość jest troszkę większa niż twoje założenia. Punkty zdejmę, jak i ty zdejmiesz za swoich "wypocin", bo jak się prosi o pomoc to nie "nabija" się sobie punktów za otwarcie załącznika.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Może zamiast kombinować z podłączaniem wszystkiego na przewodach, określisz jak to chcesz aby wyglądało. Wszystkie elementy potrzebne do prawidłowego działania układu powinny znajdować się na płytce PCB. Piszesz że diody LED umieścisz na przewodach, a co z rezystorami ograniczającymi prąd. Też będziesz kombinował na przewodach?
    Jeżeli znajduje się tam wyświetlacz LCD, to lepszym wyborem jest zaprojektowanie płytki na sztywno połączonej z wyświetlaczem LCD i przyciskami.
    Na wzór tego Eagle3D. Zbiór zaprojektowanych płytek PCB.

[Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB
  • Poziom 13  
    Dzięki Bankot :)

Czy to na prawdę taki kłopot poprawić temat?
    Robak
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Zastosowanie diod LED na wejściach ISP Atmega8 nie utrudnia programowania. Oczywiście muszą być również zastosowane rezystory ograniczające prąd diod LED.
    Zasilanie układu zegara PFC8583P u kolegi Bankot jest źle podłączone. Ale to wyjdzie w praniu, jak w momencie braku zasilania układ przejdzie na pracę z baterii.
    Podaj jaki typ wyświetlacza LCD chcesz zastosować.
    Co do podłączenia wyświetlacza nie stosuje się symboli zasilania tak aby pokazać połączenia między elementami. Od tego jest narzędzie Name, za pomocą którego nazywasz poszczególne sygnały które chcesz połączyć jako wspólne. Aby zobaczyć te nazwy użyj polecenia Label.
  • Poziom 39  
    marco47 napisał:
    Zasilanie układu zegara PFC8583P u kolegi Bankot jest źle podłączone. Ale to wyjdzie w praniu, jak w momencie braku zasilania układ przejdzie na pracę z baterii.

Witam
    Poprawiłem kilka błędów, ale ten umknął mojej uwadze. Oczywiście diody D1 być nie powinno, ale wystarczy na projekcie płytki "dać" tam zworkę.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Kolego adi84_84

Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce PCB 80x52mm

Masz możliwość wyboru podłączenia przycisków i diod LED na płytce lub za pomocą przewodów (taśmy).

[Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB [Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB [Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB [Eagle] Pomoc w projekcie płytki PCB