Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Eagle] Pomoc w projekcie p造tki PCB

adi84_84 31 Aug 2010 22:40 8166 7
IGE-XAO
    adi84_84
    Level 14  
    Witam,
    Zaprojektowa貫m pewien uk豉d elektroniczny lecz stan掖em w punkcie projektowania pcb. Mam schemat w Eagle lecz projekt pcb ni jak mi nie wychodzi. Mo瞠 kt鏎y z szacownych koleg闚 ekspert闚 pom鏬 by mi zaprojektowa PCB.Co do p造tki to super by by這 gdyby mia豉 wymiary 80mm x 80mm.Co do gold pin闚 (diody led,przyciski,wy鈍ietlacz LCD itp) chcia豚ym zostawi tak jak zaprojektowa貫m poniewa b璠 po陰czone przewodami z p造tk.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z g鏎y dzi瘯uj za pomoc:)

Marco47: Poprawione.

Prosz poprawi nazw tematu.
    Robak
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    marco47
    Level 41  
    Zmie nazw tematu zgodnie z zaleceniem niebieskiego tematu.
    np. [Eagle PCB] Projekt .....
    Nie powiniene pobiera prowizji punktowej je瞠li prosisz o pomoc w zaprojektowaniu p造tki.
  • IGE-XAO
    Bonkot
    Level 39  
    adi84_84 wrote:
    Witam,
    Zaprojektowa貫m pewien uk豉d elektroniczny lecz stan掖em w punkcie projektowania pcb. Mam schemat w Eagle lecz projekt pcb ni jak mi nie wychodzi. Mo瞠 kt鏎y z szacownych koleg闚 ekspert闚 pom鏬 by mi zaprojektowa PCB.Co do p造tki to super by by這 gdyby mia豉 wymiary 80mm x 80mm.Co do gold pin闚 (diody led,przyciski,wy鈍ietlacz LCD itp) chcia豚ym zostawi tak jak zaprojektowa貫m poniewa b璠 po陰czone przewodami z p造tk.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z g鏎y dzi瘯uj za pomoc:)

Marco47: Poprawione.

Prosz poprawi nazw tematu.
    Robak

Witam
    Poprawi貫m kilka ewidentnych b喚d闚 na schemacie i zaprojektowa貫m do tego p造tk w Eagle + PDF do termotransferu. Chocia do ko鎍a nie jestem przekonany, 瞠 urz康zenie b璠zie dzia豉這 poprawnie, a zw豉szcza 闚 "PCF...".
    http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=57
    ale to ju tw鎩 problem, bo i wydaje mi si 瞠 zastosowanie "led闚" na portach "MOSI i MISO" mo瞠 uniemo磧iwi prawid這we zaprogramowanie uP.
    Co prawda d逝go嗆 jest troszk wi瘯sza ni twoje za這瞠nia. Punkty zdejm, jak i ty zdejmiesz za swoich "wypocin", bo jak si prosi o pomoc to nie "nabija" si sobie punkt闚 za otwarcie za陰cznika.
  • Helpful post
    marco47
    Level 41  
    Mo瞠 zamiast kombinowa z pod陰czaniem wszystkiego na przewodach, okre郵isz jak to chcesz aby wygl康a這. Wszystkie elementy potrzebne do prawid這wego dzia豉nia uk豉du powinny znajdowa si na p造tce PCB. Piszesz 瞠 diody LED umie軼isz na przewodach, a co z rezystorami ograniczaj帷ymi pr康. Te b璠ziesz kombinowa na przewodach?
    Je瞠li znajduje si tam wy鈍ietlacz LCD, to lepszym wyborem jest zaprojektowanie p造tki na sztywno po陰czonej z wy鈍ietlaczem LCD i przyciskami.
    Na wz鏎 tego Eagle3D. Zbi鏎 zaprojektowanych p造tek PCB.

[Eagle] Pomoc w projekcie p造tki PCB
    adi84_84
    Level 14  
    Dzi瘯i Bankot :)

Czy to na prawd taki k這pot poprawi temat?
    Robak
  • Helpful post
    marco47
    Level 41  
    Zastosowanie diod LED na wej軼iach ISP Atmega8 nie utrudnia programowania. Oczywi軼ie musz by r闚nie zastosowane rezystory ograniczaj帷e pr康 diod LED.
    Zasilanie uk豉du zegara PFC8583P u kolegi Bankot jest 幢e pod陰czone. Ale to wyjdzie w praniu, jak w momencie braku zasilania uk豉d przejdzie na prac z baterii.
    Podaj jaki typ wy鈍ietlacza LCD chcesz zastosowa.
    Co do pod陰czenia wy鈍ietlacza nie stosuje si symboli zasilania tak aby pokaza po陰czenia mi璠zy elementami. Od tego jest narz璠zie Name, za pomoc kt鏎ego nazywasz poszczeg鏊ne sygna造 kt鏎e chcesz po陰czy jako wsp鏊ne. Aby zobaczy te nazwy u篡j polecenia Label.
    Bonkot
    Level 39  
    marco47 wrote:
    Zasilanie uk豉du zegara PFC8583P u kolegi Bankot jest 幢e pod陰czone. Ale to wyjdzie w praniu, jak w momencie braku zasilania uk豉d przejdzie na prac z baterii.

Witam
    Poprawi貫m kilka b喚d闚, ale ten umkn掖 mojej uwadze. Oczywi軼ie diody D1 by nie powinno, ale wystarczy na projekcie p造tki "da" tam zwork.
    Pozdrawiam.