Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IOnstalacja bojlera dwupłaszczowego oraz ogrzewanie garażu

15 Wrz 2010 18:20 2120 3
  • Poziom 15  
    Witam Wszystkich :)

Chcę sobie zamontować bojler dwu-płaszczowy. Bojler będzie umieszczony ok 2m od pieca (nawet niecałe). W całej instalacji jest cyrkulacja grawitacyjna i mam pytania:

1. Czy wystarczy jeśli do bojlera doprowadzę wodę z CO rurkami 0,5"
    2. Czy jest jakiś sposób żebym nie musiał montować pompy ?
    3. czy na "odpływie" mogę zastosować rurki zgrzewane plastikowe z aluminiową wkładką (mam ich nadmiar i sporo kształtek)?

Przy jednej robocie doprowadzam również ogrzewanie do garażu i warsztatu - zastanawiam się czy:

1. Cyrkulacja grawitacyjna zadziała również w tym wypadku ? (rurki 0,5" , rury w ziemi poniżej pieca ok 1,2m ale same kaloryfery będą powyżej pieca
    2. Jeśli będzie potrzebna pompa ... czy mogę ją zamontować w garażu tak żeby jakby "zasysała" wodę z domu i czy...
    3. Jeśli zastosuję pompę .. nie przestanie działać cyrkulacja grawitacyjna w domu ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Sebastian
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź

... w sumie do nawet dość logiczne niestety :(. Rozumiem że nie ma jakiegoś wyjścia z takiej sytuacji ? Bo naprawdę montaż pompy dla całej instalacji jest praktycznie niemożliwy. Instalacja ma z 30 lat . Przy piecu większość dużo rur zespawanych a do dolnej części pieca praktycznie niemożliwy dostęp. Dodam że cyrkulacja grawitacyjna w moim mniemaniu jest strasznie wygodna, bezpieczna i bezawaryjna ... aż żal się z tym rozstawać :).

A co z resztą moich pytań ?
  • Użytkownik usunął konto