Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłączenie centralki zamka do alarmu Silicon BAS

TomB 17 Wrz 2004 12:12 8945 11
  • #1 17 Wrz 2004 12:12
    TomB
    Poziom 10  

Witam, bardzo proszę o pomoc w podłączeniu centralnego zamka do centralki alarmu SILICON BAS (nie jestem pewny czy ma funkcję sterowania - dzwoniłem do firmy zajmującej się tymi sprawami, ale zażyczyli sobie niezłą sumkę, jednak odpowiedzieli mi, że znają sposób podłączenia).

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Wrz 2004 21:06
    pelek
    Poziom 20  

podaj jeszcze w jakim samochodzie

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Wrz 2004 22:53
    TomB
    Poziom 10  

Samochód Matiz, alarm mam założony, natomiast nie wiem w jakie piny wpiąć się centralką sterującą zamkami do centralki alarmu (czy wogóle ten alarm ma taką możliowość). CENTRALNY ZAMEK 4 DRZWI TYPE R UNIWERSALNY

0
  • #4 18 Wrz 2004 07:56
    wiesiekj

Poziom 27  

Silicon Bas nie sterowania ZC, musisz kupic modul, ktory wykorzysta stały minus po załączeniu alarmu.

0
  • #5 18 Wrz 2004 09:32
    TomB
    Poziom 10  

Witam, dzięki za odpowiedzi. Czy to chodzi o urządzenie, które kryje się pod nazwą TOP-27?
    --------------------------------------------------------------------------------
    Jeszcze jedno; prośba jeśli ktoś ma schemat montażowy alarmu Silicon Bas2
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Wywlokłem centralkę alarmu, na odwrocie jest karteczka z napisem Bas 2 - jak rozumiem jest to wersja, która posiada możliwość podłączenia się do centralzamka (wiem nawet, które kolory przewodów słuzą do tego podłączenia), ale firma montująca alarm zrobiła mi numer i założyła złącze z samymi czarnymi przewodami .
    Opis centralki: złącze 15 pinowe + pentla pomarańczowego przewodu (zabezpieczająca), tak na plytce drukowanej są opisane piny (po kolei od strony tej "pętli")
    1. SRN - syrena
    2. PW1 - zasilanie +12V
    3. PW2 - ?
    4. GDN - masa
    5. ARM - ?
    6. HEL1 - kierunkowskazy 1
    7. PW3 - ?
    8. HEl2 - kierunk. 2
    9. ACC1 - zapłon
    10. ACC2 - ?
    11. RES - reset (switch, tak myślę)
    12. DRN - ? - (chyba detektor otwartych drzwi)
    13. EXT - ?
    14. IMM1 - ?
    15. IMM2 - odcięcie zapłonu silnika
    Jestem czynnym zawodowo elektronikiem, ale ten alarm mnie zagiął, jeśli ktoś kojarzy coś na temat siliconów i ich podłączeń prosiłbym o pomoc (tylko nie kolorami przewodów - bo te już znam - jak wspomniałem one wszystkie w moim przypadku są czarne). Słowa prośby kieruję głownie do użytkownika "wisiekj" bo widzę po postach, że jest najbardziej obrytym człowiekiem w alarmach. Pozdrawiam wszystkich

Do edycji swoich postów używaj przycisku "zmień".
    posty scaliłem.
    ankuch.

0
  • #6 20 Wrz 2004 08:38
    wiesiekj

Poziom 27  

W Bas 2 były czarne przewody a na ich koncach kolorowe oznaczenia, w załączeniu instrukcja z położeniem przewodów. Ja rzadko zaglądałem do środka i ichnich oznaczeń nie znam

1
  • #7 20 Wrz 2004 16:12
    TomB
    Poziom 10  

:( Taką instrukcję montażu dano mi z alarmem, no niestety na niej nie ma przedstawionego sposobu podłączenia centralzamka, a jak juz wspomnialem monterzy kiwnęli mnie i kolorow ne widzę, no nic dzięki za pomoc trzeba będzie sobie poradzić w jakiś inny sposób.
    Jeszcze tylko jedno pytanie, orientujesz się może czy Bas NEW mimo tego, że nia ma opisanego sposobu podłaczenia centralzamka (w instrukcji) fizycznie ma taką możliwość??
    Pozdrawiam wszystkich i dzięki za Pomoc.

0
  • #8 20 Wrz 2004 19:17
    wiesiekj

Poziom 27  

Przepraszam, nie sprawdziłem schematu, Bas2 nie ma sterowania CZ
    Musisz dokupić lub zrobić moduł, który wykorzysta "-" po włączeniu alarmu (pomarańczowo-czarny) idzie do przekaźnika blokady zapłonu.
    Chodzi o to, ze w momencie załączenia alarmu i pojawieniu się "-" moduł podaje impuls zmknij, a po zaniku "-" podaje impuls Otwórz.
    Mam nadzieje, ze napisałem jasno (wolę zrobić niż tłumaczyć), taki moduł kupisz w każdym sklepie z alarmami. Powodzenia

0
  • #9 20 Wrz 2004 19:43
    TomB
    Poziom 10  

To jest odpowiedź, na którą czekałem - tak przypuszczałem, zakładając alarm nie pomyślałem o CZ, cieszy mnie natomiast możliwość wykorzystania pinów immobil. Dzięki
    -------------------------------------------------------------------------------
    No muszę pociągnąć dalej temat. Sterowanie immobil. (przewód pomaranczowo-czarny) jest programowane, tzn moge zaprogramowac, ze po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi zalacza się immob., przy próbie odpalenia samochodu (jesli nie bylo wczesniej komendy wylaczenia alarmu) po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon, przekaznik go odcina. Wydaje mi się, ze wykorzystanie tej funkcji do sterowania CZ jest awykonalne, co sądzisz o tym WIESIEKJ. Jeśli się mylę to proszę o wytłumaczenie mi tego łopatologiczne bo wymiękam Moze jakis inny pin da się wykorzystac.
    Jak juz wspomnialem dzwonilem do firmy zajmujacej się montazem i uslyszalem, ze potrafia wyciągnac z SILICONA (ponoc z proca) sterowanie CZ - spotkal się ktos z takim przypadkiem??

Do edycji swoich postów używaj przycisku "zmień".
    posty scaliłem.
    Następnym razem będzie ostrzeżenie.
    ankuch.

0
  • #10 22 Wrz 2004 08:37
    wiesiekj

Poziom 27  

Ja nie jestem elektronikiem, ale faktycznie masz problem, albo zrezygnowac z automatycznej blokady silnika lub pogrzebac przy procesorze, powinny byc impulsy i po wzmocnieniu mozna wysterowac CZ, ale to tylko moje przypuszczenia

0
  • #12 30 Paź 2004 10:42
    Kabaczek
    Poziom 1  

Ja w swoim starym silicon BAS wyprowadzilem z procesora sygnaly do sterowania centralnym zamkiem, ktorego nie bylo. nie bylo tez immobilizera, ale to tez zrobilem dokladajac brakujacy przekaznik.

1