logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat podłączenie centralki zamka do alarmu Silicon BAS

TomB 17 Wrz 2004 12:12 9722 11
  • #1 858580
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Witam, bardzo proszę o pomoc w podłączeniu centralnego zamka do centralki alarmu SILICON BAS (nie jestem pewny czy ma funkcję sterowania - dzwoniłem do firmy zajmującej się tymi sprawami, ale zażyczyli sobie niezłą sumkę, jednak odpowiedzieli mi, że znają sposób podłączenia).
  • #2 859592
    pelek
    Poziom 20  
    Posty: 303
    Pomógł: 34
    Ocena: 34
    podaj jeszcze w jakim samochodzie
  • #3 859854
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Samochód Matiz, alarm mam założony, natomiast nie wiem w jakie piny wpiąć się centralką sterującą zamkami do centralki alarmu (czy wogóle ten alarm ma taką możliowość). CENTRALNY ZAMEK 4 DRZWI TYPE R UNIWERSALNY
  • #4 860125
    wiesiekj
    Poziom 28  
    Posty: 804
    Pomógł: 139
    Ocena: 338
    Silicon Bas nie sterowania ZC, musisz kupic modul, ktory wykorzysta stały minus po załączeniu alarmu.
  • #5 860216
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Witam, dzięki za odpowiedzi. Czy to chodzi o urządzenie, które kryje się pod nazwą TOP-27?
    --------------------------------------------------------------------------------
    Jeszcze jedno; prośba jeśli ktoś ma schemat montażowy alarmu Silicon Bas2
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Wywlokłem centralkę alarmu, na odwrocie jest karteczka z napisem Bas 2 - jak rozumiem jest to wersja, która posiada możliwość podłączenia się do centralzamka (wiem nawet, które kolory przewodów słuzą do tego podłączenia), ale firma montująca alarm zrobiła mi numer i założyła złącze z samymi czarnymi przewodami .
    Opis centralki: złącze 15 pinowe + pentla pomarańczowego przewodu (zabezpieczająca), tak na plytce drukowanej są opisane piny (po kolei od strony tej "pętli")
    1. SRN - syrena
    2. PW1 - zasilanie +12V
    3. PW2 - ?
    4. GDN - masa
    5. ARM - ?
    6. HEL1 - kierunkowskazy 1
    7. PW3 - ?
    8. HEl2 - kierunk. 2
    9. ACC1 - zapłon
    10. ACC2 - ?
    11. RES - reset (switch, tak myślę)
    12. DRN - ? - (chyba detektor otwartych drzwi)
    13. EXT - ?
    14. IMM1 - ?
    15. IMM2 - odcięcie zapłonu silnika
    Jestem czynnym zawodowo elektronikiem, ale ten alarm mnie zagiął, jeśli ktoś kojarzy coś na temat siliconów i ich podłączeń prosiłbym o pomoc (tylko nie kolorami przewodów - bo te już znam - jak wspomniałem one wszystkie w moim przypadku są czarne). Słowa prośby kieruję głownie do użytkownika "wisiekj" bo widzę po postach, że jest najbardziej obrytym człowiekiem w alarmach. Pozdrawiam wszystkich




    Do edycji swoich postów używaj przycisku "zmień".
    posty scaliłem.
    ankuch.
  • #6 863603
    wiesiekj
    Poziom 28  
    Posty: 804
    Pomógł: 139
    Ocena: 338
    W Bas 2 były czarne przewody a na ich koncach kolorowe oznaczenia, w załączeniu instrukcja z położeniem przewodów. Ja rzadko zaglądałem do środka i ichnich oznaczeń nie znam
    Załączniki:
    • Silicon BAS NEW.pdf (220.09 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 864168
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    :( Taką instrukcję montażu dano mi z alarmem, no niestety na niej nie ma przedstawionego sposobu podłączenia centralzamka, a jak juz wspomnialem monterzy kiwnęli mnie i kolorow ne widzę, no nic dzięki za pomoc trzeba będzie sobie poradzić w jakiś inny sposób.
    Jeszcze tylko jedno pytanie, orientujesz się może czy Bas NEW mimo tego, że nia ma opisanego sposobu podłaczenia centralzamka (w instrukcji) fizycznie ma taką możliwość??
    Pozdrawiam wszystkich i dzięki za Pomoc.
  • #8 864591
    wiesiekj
    Poziom 28  
    Posty: 804
    Pomógł: 139
    Ocena: 338
    Przepraszam, nie sprawdziłem schematu, Bas2 nie ma sterowania CZ
    Musisz dokupić lub zrobić moduł, który wykorzysta "-" po włączeniu alarmu (pomarańczowo-czarny) idzie do przekaźnika blokady zapłonu.
    Chodzi o to, ze w momencie załączenia alarmu i pojawieniu się "-" moduł podaje impuls zmknij, a po zaniku "-" podaje impuls Otwórz.
    Mam nadzieje, ze napisałem jasno (wolę zrobić niż tłumaczyć), taki moduł kupisz w każdym sklepie z alarmami. Powodzenia
  • #9 864643
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    To jest odpowiedź, na którą czekałem - tak przypuszczałem, zakładając alarm nie pomyślałem o CZ, cieszy mnie natomiast możliwość wykorzystania pinów immobil. Dzięki
    -------------------------------------------------------------------------------
    No muszę pociągnąć dalej temat. Sterowanie immobil. (przewód pomaranczowo-czarny) jest programowane, tzn moge zaprogramowac, ze po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi zalacza się immob., przy próbie odpalenia samochodu (jesli nie bylo wczesniej komendy wylaczenia alarmu) po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon, przekaznik go odcina. Wydaje mi się, ze wykorzystanie tej funkcji do sterowania CZ jest awykonalne, co sądzisz o tym WIESIEKJ. Jeśli się mylę to proszę o wytłumaczenie mi tego łopatologiczne bo wymiękam Moze jakis inny pin da się wykorzystac.
    Jak juz wspomnialem dzwonilem do firmy zajmujacej się montazem i uslyszalem, ze potrafia wyciągnac z SILICONA (ponoc z proca) sterowanie CZ - spotkal się ktos z takim przypadkiem??



    Do edycji swoich postów używaj przycisku "zmień".
    posty scaliłem.
    Następnym razem będzie ostrzeżenie.
    ankuch.
  • #10 867207
    wiesiekj
    Poziom 28  
    Posty: 804
    Pomógł: 139
    Ocena: 338
    Ja nie jestem elektronikiem, ale faktycznie masz problem, albo zrezygnowac z automatycznej blokady silnika lub pogrzebac przy procesorze, powinny byc impulsy i po wzmocnieniu mozna wysterowac CZ, ale to tylko moje przypuszczenia
  • #11 868586
    TomB
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Chyba znalazłem rozwiązanie swojego problemu, jest nim sterownik TOP-33. Zamieszczam schemat jakby znalazł się ktoś podobnie problematyczny do mnie :)
    Załączniki:
    • TOP-33_instrukcja.pdf (268.26 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 948093
    Kabaczek
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Ja w swoim starym silicon BAS wyprowadzilem z procesora sygnaly do sterowania centralnym zamkiem, ktorego nie bylo. nie bylo tez immobilizera, ale to tez zrobilem dokladajac brakujacy przekaznik.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia centralnego zamka do centralki alarmu Silicon BAS, w szczególności wersji Bas2. Alarm Silicon BAS nie posiada wbudowanej funkcji sterowania centralnym zamkiem (CZ), co potwierdzają schematy i opinie użytkowników. Aby uzyskać sterowanie CZ, konieczne jest zastosowanie dodatkowego modułu, który wykorzystuje sygnał stałego minusa pojawiającego się po załączeniu alarmu (np. przewód pomarańczowo-czarny, wykorzystywany również do immobilizera). Moduł taki generuje impulsy zamknięcia i otwarcia zamków na podstawie sygnału z alarmu. Wersja Bas2 posiada 15-pinowe złącze z opisanymi pinami, jednak fabryczne podłączenie często jest niekompletne lub nieprawidłowe (np. same czarne przewody bez oznaczeń kolorystycznych). Próby wykorzystania pinów immobilizera do sterowania CZ są problematyczne i wymagają zaawansowanej ingerencji, np. modyfikacji procesora lub zastosowania specjalistycznych sterowników. W dyskusji pojawiła się sugestia użycia sterownika TOP-33 jako rozwiązania do sterowania centralnym zamkiem w systemie Silicon BAS. Użytkownicy podkreślają, że bez dodatkowego modułu lub ingerencji w elektronikę alarmu nie jest możliwe bezpośrednie sterowanie centralnym zamkiem z centralki Silicon BAS.
REKLAMA