Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc!! alinco DR-130e

17 Sep 2004 17:31 2667 13
  • Level 10  
    poszukuje jakiejs instrukcji obslugi... lub pomocy w sprawie "przerobienia" radia zeby pokazywalo czestotliwosci jesli ktos cos takiego ma wielkie dzieki
    ---------------------------------------------------
    moze jakas kombinacja klawiszy??

-------------------------------------------------------
    2 posty scalono
    j.
  • Level 15  
    Witam!

Przy włączaniu zasilania przytrzymaj przycisk CH lub inny.
    W twj chwili jestem w pracy i nie mam mozliwosci tego sprawdzic na 100%, ale mam taki sam model tylko na 430MHz i wiem, że jest taka możliwość.
  • Level 10  
    no niestety wyprobowalem chyba wszystkie i nic :(
  • Level 11  
    Insted of seeing frequency display (147.585 etc.) You can have it read out like a business band radio (CH-1) by holding the VFO/M/W key and turning on the power.

Powodzenia i milej zabawy.
  • Level 10  
    probowalem trzymac ten klawisz i wlaczac zasilanie ale nic :(
  • Level 15  
    Witam ponownie.

Przepraszam za pomyłkę.
    Chodzi o klawisz TOT, trzeba go wcisnąć przed włączeniem zasilania klawiszem POWER.
    Sprawdziłem, w moim Alinco działa.
  • Level 10  
    niestety nie pomoglo probowalem z roznymi kombinacjami klawiszy trzymac dlugo i odrazu puszczac po zalaczeniu :(
  • Level 10  
    mam pytanie czy pod gorna pokrywa sa kolo wyswietlacza dwie petle przeciete czy w calosci ??
    u mnie sa przeciete jedna jest koloru czerwonego a druga niebieskiego
    moze dlatego nie chce sie zresetowac ??
    -------------------------------------------------------------
    moze ktos ma takie radio i wie na jego temat wiecej niz ja moze ma ktos schemat interface?? lub namiar gdzie to kupic??
    ------------------------------------------------------------
    2 posty scalono
    j.
  • Level 15  
    Zobacz na schemacie do czego są podłączone te przewody.

Jak bede miał czas to sprawdze jak jest w moim modelu.
  • Level 11  
    powinny byc nieprzeciete.Przeciecie ich rozszerza zakres TX,podobnie jest zreszta w 119-tce,ale u mnie polaczenie ich z powrotem i reset,nie spowodowalo powrotu do pierwotnych parametrow.

http://www.mods.dk/view.php?ArticleId=68

pozdrawiam
    sq4ixm
  • Level 19  
    Witam!
    Trzeba trzymać 1 i 4 przycisk i włączyć zasilanie.
    Jeśli to nie przyniesie rezultatu, to radio jest zaprogramowane komputerem i wtedy potrzebny programator.
    Pozdrawiam Bogdan SP7ETD
  • Level 10  
    marek sq4ixm wrote:
    powinny byc nieprzeciete.Przeciecie ich rozszerza zakres TX,podobnie jest zreszta w 119-tce,ale u mnie polaczenie ich z powrotem i reset,nie spowodowalo powrotu do pierwotnych parametrow.

http://www.mods.dk/view.php?ArticleId=68

pozdrawiam
    sq4ixm

ale po zdjeciu pokrywy one byly tak jakby przeciete fabrycznie
    napewno nikt nie przecinal ich.....

kol welek
    probowalem prawie wszystkiego.....
    pierwszy to func a czwarty to tot jak trzymam 1 to po zalaczeniu na wycwietlaczu jest wszystko widoczne ale nic dalej jak puszczam to tak jak bylo ch1 ......
    radio zaprogramowane kompem.....
    skad wziac ten kabelek(interface) :?:

pozdrawiam wszystkich

doradzcie cos :!:

pozwolilem sobie odkurzycz temat
    moze ktos ma jakis pomysl??
  • Helpful post
    Level 11  
    Kupiłem to radio na Alledrogo. Na wyświetlaczy był tylko nr kanału. Aby to naprawić i aby wyświetlała się częstotliwość należy wlutować zworkę na przednim panelu radia. O ile pamiętam R278 na schemacie. Do tego należy zresetować radio. W tym celu należy zewrzeć dwa skrajne piny- te w złączy 4 pinowym i włączyć radio. Wskoczy częstotliwość i będzie można uaktywnić większość funkcji. Te dwa przewody, które sterczą w srodku radia służą do odblokowania radia. Normalnie radio pracuje od 144-146MHz. Po przecieciu tych przewodów do 174MHz.
    Myślę teraz nad odblokowaniem innych funkcji, które powinny działać w radiu.