logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak skasować komunikat poduszek w Opel Astra II bez komputera?

SiwusGSM 03 Lut 2003 11:55 11611 13
REKLAMA
  • #1 92045
    SiwusGSM
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Ocena: 23
    Kolo wyjął na chwilkę wtyczkę od poduszek i teraz trzeba skasować komunikat, bo się kuna cały czas świeci. Ma ktoś prosty przepis co i jak bez potrzeby podłączania komputra?
  • REKLAMA
  • #2 92102
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 92113
    SiwusGSM
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Ocena: 23
    Znaczy się tylko fąfuterem? Żadnych zworek poprzez jakiś oporniczek, diódkę? Ale quuupa :cry: :cry: :cry:
  • #4 92304
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 98384
    Janina Bednarz
    Poziom 12  
    Posty: 22
    Ocena: 8
    Znam prostszy sposób. Dokładnie zajmuje 10 sekund.
  • REKLAMA
  • #6 98405
    SiwusGSM
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Ocena: 23
    A pochwalisz się jak? Tylko nie pisz żeby wyjąć żarówkę, bo poducha jest O.K.
  • #7 98506
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 98534
    Janina Bednarz
    Poziom 12  
    Posty: 22
    Ocena: 8
    Sorki. Trochę się spieszyłem i przez to bzdury napisałem, bo pomyliło mi sie z diodą Servis (też Opel Astra II), którą gasisz przez naciśnięcie kasownika licznika kilometrów i przekręceniu stacyjnki na 5 sek. w przedostatnią pozyjcę.
  • #9 99021
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 101000
    mikplay
    Poziom 11  
    Posty: 15
    niestety tez mialem ten problem i pomogl ........ tylko servis.
  • #11 101203
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 147575
    jarek_kx
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Ocena: 9
    A czy wie ktos jaki proc siedzi w sterowniku Airbag w Astrze II
  • #13 148079
    MikeC
    Poziom 32  
    Posty: 1391
    Pomógł: 201
    Ocena: 971
    Witam . Jesli chodzi o procek sterownika poduszki to jest to na99% Motorolka hc05 ( oznaczenia zczytane z tego - zc430754cfn).
  • #14 166596
    ZDZICH.
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Ocena: 5
    Jedz do serwisu tam ci pomoga, sa od tego w koncu:)

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem skasowania komunikatu poduszek powietrznych (Airbag) w Oplu Astra II bez użycia komputera diagnostycznego. Użytkownicy zgodnie stwierdzili, że w warunkach amatorskich nie ma możliwości usunięcia błędu bez specjalistycznego sprzętu, takiego jak tester airbagów, KTS lub Tech. Próby zastosowania zworek, oporników czy diod nie przynoszą efektu. Jeden z uczestników pomylił procedurę gaszenia diody serwisowej (Service) w Astrze II, która odbywa się przez naciśnięcie kasownika licznika kilometrów i przekręcenie stacyjki na określoną pozycję, z procedurą kasowania błędu poduszek. Wskazano, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wizyta w serwisie. Dodatkowo podano, że sterownik poduszki powietrznej w Astrze II prawdopodobnie wykorzystuje mikroprocesor Motorola HC05 (oznaczenie zczytane z układu ZC430754CFN).
REKLAMA