logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Urządzenie do odczytu kodów z czujników ciśnienia opon w Renault?

tomasz0703 31 Paź 2010 11:43 44002 40
Najlepsze odpowiedzi

Jakim urządzeniem można odczytać lub wzbudzić kod z czujników ciśnienia opon w Renault bez zdejmowania opon?

Do odczytu możesz użyć KTS-a/Launcha: na zmontowanym kole ma on funkcję odczytu kodu, a czujnik wzbudzisz przez spuszczenie powietrza poniżej 1 bara, po czym kod pojawi się w programie; przy każdym kole trzeba było ponownie uruchamiać KTS [#8689163][#8690404] W przypadku Clipa forumowicze pisali, że potrzebny jest osobny aktywator/wzbudzacz, a jako przykład podano MS1607 [#8686313][#11060975] Padła też alternatywa KKL + DTT2000: czujniki nie muszą być wcześniej dopisane, a w UCH jest tryb ułatwiający odczyt numerków, choć trzeba chwilę poczekać na wzbudzenie [#8689722] Jeśli bateria w czujniku padła, nic nie odczytasz [#8686313]
REKLAMA
  • #1 8684263
    tomasz0703
    Poziom 26  
    Posty: 972
    Pomógł: 68
    Ocena: 488
    Witam czy jest jakieś urządzenie do odczytu kodu z czujników ciśnienia opon w samochodach marki renault ,albo urządzenie które je wzbudzi i w testerze zobaczę te kody ?.
  • REKLAMA
  • #2 8684305
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2499
    Clip.
  • REKLAMA
  • #3 8685980
    tomasz0703
    Poziom 26  
    Posty: 972
    Pomógł: 68
    Ocena: 488
    Ale clipem chyba nie odczytam kodu tylko możesz nim dopisać kod jak go znasz chyba że się mylę ?
  • #4 8686299
    makidede
    Poziom 16  
    Posty: 147
    Pomógł: 14
    Ocena: 74
    Kod jest na czujniku od środka.Przypisać można KTS-em.
  • Pomocny post
    #5 8686313
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    Clip launch kts , jak byk masz numerek czujnika.
    Jak bateryjka siadła to nic nie zobaczysz.
  • #6 8686501
    tomasz0703
    Poziom 26  
    Posty: 972
    Pomógł: 68
    Ocena: 488
    Wiem że lanchem clipem itd mogę odczytać kod wcześniej zakodowanych czujników(np z opon letnich) ale ja chcę odczytać kod z czujników opon zimowych z felgami które założyłem pierwszy raz w tym aucie.A nie chce sciągać tych opon i odczytywać numerki z czujników .
  • Pomocny post
    #7 8686611
    makidede
    Poziom 16  
    Posty: 147
    Pomógł: 14
    Ocena: 74
    To tylko serwis robi.Specjalne urządzenie wielkości tel.komórkowego.
  • #8 8689163
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    W Kts jest funkcja odczytu kodu na zmontowanym kole . Aby czujnik wysłał kod wystarczy wypuścić z koła powietrze, kod wyświetli ci się w okienku programu. Żeby wszystko poszło sprawnie do każdego koła trzeba ponownie uruchamiać KTSa. Wielokrotnie sprawdzone.
    Do Clipa faktycznie wymagany jest specjalny aktywator.
  • #9 8689209
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2499
    Doktorr, a jak sobie radzisz z czujnikami w megene 2 albo scenic 2?
  • #10 8689433
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    Powiem szczerze nie sprawdzałem jakoś zawsze trafiały mi się na taką usługę laguny 2.
  • #11 8689722
    simon932
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ocena: 2
    tomasz0703 napisał:
    Witam czy jest jakieś urządzenie do odczytu kodu z czujników ciśnienia opon w samochodach marki renault ,albo urządzenie które je wzbudzi i w testerze zobaczę te kody ?.


    Jest, nawet bardzo proste urządzenie ;) Zwykły kkl i program DTT2000. Czujniki nie muszą być wcześniej dopisane do systemu. Co prawda jest wymagana chwila czasu, bo czujniki wzbudzają się po czasie. W UCH jest tzw. tryb w którym można łatwo numerki odczytać.
  • #12 8690404
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    Nie trzeba czekać, tylko upuścić powietrza poniżej 1 bara , wtedy czujnik natychmiast wysyła kod z uwagi na spadek ciśnienia.
  • #13 8690807
    simon932
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ocena: 2
    No dokładnie, jak piszesz. Jak nie chcesz się bawić w pompowanie kółek, to system kontroluje czujniki bodajże co 15 min.
  • #14 8690849
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2499
    Doktorr napisał:
    Nie trzeba czekać, tylko upuścić powietrza poniżej 1 bara , wtedy czujnik natychmiast wysyła kod z uwagi na spadek ciśnienia.


    Może jestem w błędzie, ale czy w takim przypadku nie wysyła tylko informacji o ciśnieniu? Poza tym dlaczego UCH miałoby "słuchać" czujnika którego "nie zna" ?
  • REKLAMA
  • #15 8691819
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    Nie tylko o ciśnieniu, bo by nie było wiadome na którym kole nastąpiła usterka.
    To jest radio ,"słucha" wszystkiego co jest nadawane ale reaguje tylko na przypisane kody.
  • REKLAMA
  • #16 8692268
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    Czyli dopisując nowy trzeba jednak znadz jego kod.
  • #17 8692993
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    Mi się wydaje ,że clip ma możliwośc automatycznego wyszukania kodu i dopisania ,oczywiście potrzebuje wzbudzenia czujników.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #18 8693416
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    Ale jak clip o robi , wchodzisz w odczyty poprzez koło zapasowe?

    Każde koło ma przypisany nr czujnika. Teoretycznie jak masz koła do renówki z czujnikami w garażu np 30sztuk i jak moduł je zczyta to powino sie pojawić 30 numerków z kołami.
  • #19 8693485
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2499
    Jeśli działasz clipem to wzbudzasz je w określonej kolejności, od LP PP TP LT, poza tym one nie mają dużego zasięgu.
  • #20 8695604
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    romoo napisał:
    Ale jak clip o robi , wchodzisz w odczyty poprzez koło zapasowe?

    Każde koło ma przypisany nr czujnika. Teoretycznie jak masz koła do renówki z czujnikami w garażu np 30sztuk i jak moduł je zczyta to powino sie pojawić 30 numerków z kołami.

    34 i więcej jak ktoś akurat będzie przejeżdzał w pobliżu warsztatu jakimś reno.Musisz uważac ,żeby jego numerów nie złapał.Najlepiej wstrzymac ruch w obrębie kilometra,wtedy pewne.:D
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #21 9311735
    SiwusGSM
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Ocena: 23
    Szukam tego pobudzacza do czujników.
    Gdzie go można nabyć ?
  • #22 10937852
    ARTEMIAN
    Poziom 16  
    Posty: 398
    Pomógł: 10
    Ocena: 92
    Odnawiam temat jestem w posiadaniu clipa i nie mogę zakodować czujników w megane 2 / jeden jest niewidoczny / .Clip każe napompować do 3,8 bara a później spuścić powietrze i nic z tego.Zmieniłem oprogramowanie na niższe , nic to nie daje.Spróbowałem nawet w lagunie 2 przejechałem nawet z 10 km i zero tematu.Przydałby się wzbudzacz jak on działa może można zrobić takie urządzenie.
  • #24 10938277
    ARTEMIAN
    Poziom 16  
    Posty: 398
    Pomógł: 10
    Ocena: 92
    kidu22- Odnieś się do tematu daj pomysł żeby zrobić wzbudzacz.A co do problemu nie zrozumiałeś clip nie znajduje żadnego zaworu....
  • #25 10938988
    kidu22
    Poziom 35  
    Posty: 3214
    Pomógł: 150
    Ocena: 740
    ARTEMIAN napisał:
    kidu22- Odnieś się do tematu daj pomysł żeby zrobić wzbudzacz.A co do problemu nie zrozumiałeś clip nie znajduje żadnego zaworu....


    Bo to nie klip ma znaleść czujnik tylko odbiornik sygnału czujnika, wiesz gdzie siie znajduje, ma zasilania , ma komunikacje?
  • #26 10939213
    ARTEMIAN
    Poziom 16  
    Posty: 398
    Pomógł: 10
    Ocena: 92
    Jeżeli clip widzi czujniki i reaguje na zmianę ciśnienia / spuszczenie z opony powietrza / i w odczycie clipa widoczna jest zmiana to chyba jest ok.Ale przy próbie zaprogramowania clip nie widzi czujnika to coś jest nie tak albo ja coś źle robię chociaż przeczytałem MR programowania w lagunie ale w meganie to nie działa , nie widzi przy programowaniu żadnego czujnika czyli czujnik nie wysyła sygnału bo clip go nie widzi przy programowaniu.Dlatego ciekawy jestem jak działa wzbudzacz przecież to chyba jest jakaś prosta konstrukcja ?
  • #28 10940172
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2499
    Nie nie, wzbudzacz wzbudza czujniki aby te wysłały swe numerki do UCH.
  • #29 11060024
    stiv809
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    mam ten wzbudzacz
  • #30 11060975
    Doktorr
    Poziom 35  
    Posty: 2430
    Pomógł: 287
    Ocena: 1095
    MS1607

    Urządzenie do odczytu kodów z czujników ciśnienia opon w Renault?

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat urządzeń do odczytu kodów z czujników ciśnienia opon w samochodach marki Renault. Użytkownicy wskazali, że do odczytu kodów można użyć narzędzi takich jak Clip oraz KTS, jednak Clip wymaga specjalnego aktywatora. W przypadku czujników zimowych, które nie były wcześniej kodowane, zaleca się użycie wzbudzacza, który zmusza czujniki do wysłania sygnału. Użytkownicy podkreślili, że kod czujnika można odczytać poprzez spuszczenie powietrza z opony, co powoduje natychmiastowe wysłanie kodu. Wspomniano również o problemach z widocznością czujników w niektórych modelach, takich jak Megane II i Laguna II, oraz o konieczności wymiany baterii w czujnikach.
REKLAMA