Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT - odczyt kodu z czujników ciśnienia opon

31 Paź 2010 11:43 31078 40
  • Poziom 25  
    Witam czy jest jakieś urządzenie do odczytu kodu z czujników ciśnienia opon w samochodach marki renault ,albo urządzenie które je wzbudzi i w testerze zobaczę te kody ?.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Clip.
  • Poziom 25  
    Ale clipem chyba nie odczytam kodu tylko możesz nim dopisać kod jak go znasz chyba że się mylę ?
  • Poziom 16  
    Kod jest na czujniku od środka.Przypisać można KTS-em.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Clip launch kts , jak byk masz numerek czujnika.
    Jak bateryjka siadła to nic nie zobaczysz.
  • Poziom 25  
    Wiem że lanchem clipem itd mogę odczytać kod wcześniej zakodowanych czujników(np z opon letnich) ale ja chcę odczytać kod z czujników opon zimowych z felgami które założyłem pierwszy raz w tym aucie.A nie chce sciągać tych opon i odczytywać numerki z czujników .
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    To tylko serwis robi.Specjalne urządzenie wielkości tel.komórkowego.
  • Poziom 34  
    W Kts jest funkcja odczytu kodu na zmontowanym kole . Aby czujnik wysłał kod wystarczy wypuścić z koła powietrze, kod wyświetli ci się w okienku programu. Żeby wszystko poszło sprawnie do każdego koła trzeba ponownie uruchamiać KTSa. Wielokrotnie sprawdzone.
    Do Clipa faktycznie wymagany jest specjalny aktywator.
    Doktorr, a jak sobie radzisz z czujnikami w megene 2 albo scenic 2?
  • Poziom 34  
    Powiem szczerze nie sprawdzałem jakoś zawsze trafiały mi się na taką usługę laguny 2.
  • Poziom 9  
    tomasz0703 napisał:
    Witam czy jest jakieś urządzenie do odczytu kodu z czujników ciśnienia opon w samochodach marki renault ,albo urządzenie które je wzbudzi i w testerze zobaczę te kody ?.

Jest, nawet bardzo proste urządzenie ;) Zwykły kkl i program DTT2000. Czujniki nie muszą być wcześniej dopisane do systemu. Co prawda jest wymagana chwila czasu, bo czujniki wzbudzają się po czasie. W UCH jest tzw. tryb w którym można łatwo numerki odczytać.
  • Poziom 34  
    Nie trzeba czekać, tylko upuścić powietrza poniżej 1 bara , wtedy czujnik natychmiast wysyła kod z uwagi na spadek ciśnienia.
  • Poziom 9  
    No dokładnie, jak piszesz. Jak nie chcesz się bawić w pompowanie kółek, to system kontroluje czujniki bodajże co 15 min.
    Doktorr napisał:
    Nie trzeba czekać, tylko upuścić powietrza poniżej 1 bara , wtedy czujnik natychmiast wysyła kod z uwagi na spadek ciśnienia.

Może jestem w błędzie, ale czy w takim przypadku nie wysyła tylko informacji o ciśnieniu? Poza tym dlaczego UCH miałoby "słuchać" czujnika którego "nie zna" ?
  • Poziom 34  
    Nie tylko o ciśnieniu, bo by nie było wiadome na którym kole nastąpiła usterka.
    To jest radio ,"słucha" wszystkiego co jest nadawane ale reaguje tylko na przypisane kody.
  • Użytkownik obserwowany
    Czyli dopisując nowy trzeba jednak znadz jego kod.
  • Poziom 38  
    Mi się wydaje ,że clip ma możliwośc automatycznego wyszukania kodu i dopisania ,oczywiście potrzebuje wzbudzenia czujników.
  • Użytkownik obserwowany
    Ale jak clip o robi , wchodzisz w odczyty poprzez koło zapasowe?

Każde koło ma przypisany nr czujnika. Teoretycznie jak masz koła do renówki z czujnikami w garażu np 30sztuk i jak moduł je zczyta to powino sie pojawić 30 numerków z kołami.
    Jeśli działasz clipem to wzbudzasz je w określonej kolejności, od LP PP TP LT, poza tym one nie mają dużego zasięgu.
  • Poziom 38  
    romoo napisał:
    Ale jak clip o robi , wchodzisz w odczyty poprzez koło zapasowe?

Każde koło ma przypisany nr czujnika. Teoretycznie jak masz koła do renówki z czujnikami w garażu np 30sztuk i jak moduł je zczyta to powino sie pojawić 30 numerków z kołami.

34 i więcej jak ktoś akurat będzie przejeżdzał w pobliżu warsztatu jakimś reno.Musisz uważac ,żeby jego numerów nie złapał.Najlepiej wstrzymac ruch w obrębie kilometra,wtedy pewne.:D
  • Poziom 19  
    Szukam tego pobudzacza do czujników.
    Gdzie go można nabyć ?
  • Poziom 16  
    Odnawiam temat jestem w posiadaniu clipa i nie mogę zakodować czujników w megane 2 / jeden jest niewidoczny / .Clip każe napompować do 3,8 bara a później spuścić powietrze i nic z tego.Zmieniłem oprogramowanie na niższe , nic to nie daje.Spróbowałem nawet w lagunie 2 przejechałem nawet z 10 km i zero tematu.Przydałby się wzbudzacz jak on działa może można zrobić takie urządzenie.
  • Poziom 35  
    Niewidoczny / niedziała/ zepsutu/ wyłamany/ zgnieciony podczas wymiany opony.
  • Poziom 16  
    kidu22- Odnieś się do tematu daj pomysł żeby zrobić wzbudzacz.A co do problemu nie zrozumiałeś clip nie znajduje żadnego zaworu....
  • Poziom 35  
    ARTEMIAN napisał:
    kidu22- Odnieś się do tematu daj pomysł żeby zrobić wzbudzacz.A co do problemu nie zrozumiałeś clip nie znajduje żadnego zaworu....

Bo to nie klip ma znaleść czujnik tylko odbiornik sygnału czujnika, wiesz gdzie siie znajduje, ma zasilania , ma komunikacje?
  • Poziom 16  
    Jeżeli clip widzi czujniki i reaguje na zmianę ciśnienia / spuszczenie z opony powietrza / i w odczycie clipa widoczna jest zmiana to chyba jest ok.Ale przy próbie zaprogramowania clip nie widzi czujnika to coś jest nie tak albo ja coś źle robię chociaż przeczytałem MR programowania w lagunie ale w meganie to nie działa , nie widzi przy programowaniu żadnego czujnika czyli czujnik nie wysyła sygnału bo clip go nie widzi przy programowaniu.Dlatego ciekawy jestem jak działa wzbudzacz przecież to chyba jest jakaś prosta konstrukcja ?
  • Poziom 35  
    Wzbudzacz wysyła po kolei numerki i odczytuje jeśli odpowie.
    Nie nie, wzbudzacz wzbudza czujniki aby te wysłały swe numerki do UCH.