Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rejestrator kamer + krótki opis REJB4 z Allegro + VIDEO

07 Lis 2010 01:53 4421 7
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem ostatnio rejestrator REJB4 z Allegro. Jest to rejestrator 4 kamer nagrywający na dysk twardy.

Co mi się podoba :

- obraz nagrywany jest nawet całkiem dobrej jakości
    - raz włączone urządzenie pracuje u mnie bez przerwy już przez 2 miesiące i nic się nie dzieje, cały czas nagrywa obraz
    - gdy wyłączyłem korki i włączyłem je na nowo to rejestrator sam zaczął nagrywać, nie musiałem nic robić
    - chyba w miarę niska cena
    - posiada pilota i myszkę ( myszka w sumie bez sensu, nie ma z niej pożytku )
    - pobiera mało prądu
    - gdy nagrywam obraz z 4 kamer to dzięki kompresji udaje się miesiąc czasu ( dzień i noc ) zmieścić na dysku 1TB i to w rozdzielczości 704x576 / 12 klatek na sekundę.

Co mi się nie podoba :

- po zaniku napięcia rejestrator zaczął nagrywać, ale jako podgląd włączyło się domyślnie widok z 4 kamer a nie z tej co była ostatnio używana
    - można podłączyć dysk zewnętrzny USB ( do 1TB ) , ale trzeba za każdym razem wyłączyć i włączyć rejestrator ( nie jest to Plug & Play )
    - menu działa jak w starej pralce, wolno i ociężale, nie podoba mi się to

- i największa wada , rejestrator nagrywa pliki po maksymalnie 122MB , czyli po 6 minut. Jeśli nagrywamy obraz przez np. miesiąc czasu to mamy później na dysku tysiące małych plików i każdy z nich to 6 minut. Na rejestratorze obraz nagrany jest odtwarzany w sposób ciągły, jednakże gdy chcemy obejrzeć nagrany materiał na komputerze to niestety musimy co każde 6 minut załadować nowy plik z filmem , czyli gdy chcemy obejrzeć wideo z miesiąca, to musimy ręcznie załadować setki plików . Gdy zadzwoniłem do serwisu i zapytałem się czy jest na to jakaś rada , może jakiś inny program który mógłbym kupić , odpowiedź zabrzmiała " Nie ". A więc jeśli ktoś chce odtwarzaczać nagrany materiał w domu ( np. żeby zobaczyć czy pracownicy nie kradną towaru lub nie sprzedają go na lewo ) to musi kupić jeden rejestrator do nagrywania, a drugi do domu do odtwarzania.

A teraz moje pytanie : Czy istnieje na rynku rejestrator, który pozwoli mi na podłączenie i nagrywanie materiału na zewnętrznym dysku twardym, oraz który pozwoli mi na odtwarzanie na komputerze nagranego materiału w sposób ciągły.

Poniżej w linku program do odtwarzania filmów z tego rejestratora ( Playback.exe ) plus 2 pliki video w katalogu VIDEOS. Można zobaczyć o co mi chodzi z tym odtwarzaniem. Po odtworzeniu pierwszego pliku ( 6 minut ) , player po prostu zatrzymuje się i żeby odtworzyć następne 6 minut trzeba ręcznie załadować następny plik, jest to bardzo uciążliwe. Rejestrator nagrywa lepsze filmy niż te, po prostu te były nagrywane nocą i włączyło się nagrywanie nocne w kamerach, normalnie jakość jest lepsza.

Megaupload REJB4 filmy
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 31  
    vwrafi napisał:
    A teraz moje pytanie : Czy istnieje na rynku rejestrator, który pozwoli mi na podłączenie i nagrywanie materiału na zewnętrznym dysku twardym, oraz który pozwoli mi na odtwarzanie na komputerze nagranego materiału w sposób ciągły.

Oczywiście, jest to komputer z odpowiednim oprogramowaniem.
    Na przykład Selcamnet umożliwia podgląd nieprzerwany z całej doby, jednej lub wielu kamer jednocześnie. Do tego masz możliwość oglądania synchronicznego (synchronizacja czasu) lub asynchronicznego. Dowolna konfiguracja kamer przeglądanych. Do dyspozycji regulacja szybkości odtwarzania, opcja turbo (co 10-a klatka). Przewijanie również do tyłu. Możliwość szybkiego wydruku dowolnej klatki lub zapisania w windowsowym schowku. Szybka archiwizacja całości lub fragmentów podczas przeglądania na dowolnym komputerze w sieci. Funkcja lupy (powiększenie dowolnego fragmentu obrazu) itp.
    Dysku wyciągać nie musisz (oczywiście możesz), przeglądanie działa na komputerze rejestrującym oraz na dowolnym w sieci. Przez Internet są ograniczone funkcje przeglądania dowolną przeglądarką internetową.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 9  
    No właśnie chodzi mi o urządzenie rejestrujące a nie o komputer. Może jakaś sugestia co do wyboru takiego urządzenia ? Jak nic nie ma takiego to dokupię jeszcze jeden rejestrator REJB4 żeby przeglądać na nim materiał.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Apery z serii S posiadały dysk SATA w kieszeni umieszczonej w panelu czołowym rejestratora. Kieszeń można było wyjąć, włożyć dysk do kompa i odczytać pliki dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Jednak nagranie było podzielone na fragmenty.
  • Poziom 9  
    Aha, czyli jednak każdy nagrywa we fragmentach.

W takim razie będzie trzeba kupić jakiś komputer. Czy wiecie jakie paramety musi mieć taki komputer i jaka jest mniej więcej cena takiego komputera ( oczywiście zależy mi na jak najtańszym zestawie , i tylko nowy z gwarancją ) ? I jaka karta oczywiście. Zależy mi też na jakimś słabym zasilaczu żeby nie pobierał dużo prądu ( rejestrator chodzi 24/7 ). I czy można jeszcze kupić Windowsy XP czy już tylko Windows 7 wchodzi w grę ? Aha, monitor już mam ( do rejestratora ) więc będę potrzebować tylko jednostkę centralną.
  • Poziom 11  
    Jest jeszcze fajny rejestrator marki everfocus (drogi :) ) ale zamontowaliśmy go w pewnym sklepie w którym właściciel ma problemy z wszelkimi urządzeniami technicznymi. Chodziło mu o coś łopatologicznego żeby nie musiał się męczyć z przegrywaniem i odtwarzaniem materiału z monitoringu. Teraz ma tak: rejestrator z dyskiem twardym wyciąganym w technologi Hot plugging lub jak kto woli HOT SWAP to znaczy ze dysk można wyciągnąć w trakcie pracy urządzenia. Przychodzi do sklepu wyciąga dysk twardy wkłada drugi. Jedzie do domu w domu ma specjalną kieszeń matkę podłączona do laptopa wkłada dysk ogląda to co było idzie spać na drugi dzień czy jak zajdzie potrzeba znowu wymienia dyski. I cała filozofia. A oglądanie nagrań po 6 minut to jakaś paranoja. Musi to być jakiś błąd bo nie wyobrażam sobie ładować plik co każde 6 minut. Może w menu rejestratora jest rodzaj archiwizacji??

ps
    każdy rejestrator nagrywa we fragmentach ale w każdym z mi znanych nie musisz ładować kolejnych plików
  • Poziom 9  
    No właśnie dokładnie o coś takiego mi chodziło, bo to u cioci montowałem ten system i ona właśnie chce mieć coś prostego. Wkłada nowy dysk, wyjmuje stary, jedzie do domu i odtwarza materiał w laptopie popijając kawę. Czy mógłbyś podać model tego rejestratora ?

A co do mojego rejestratora to nie jest on uszkodzony i nie jest to jakiś błąd, dzowniłem do serwisu i potwierdzili że to już tak jest. Po prostu ten player dołączony do rejestratora nie odtwarza nagranego materiału w jednym ciągu, zresztą można zobaczyć to w linku który dałem. Oczywiście gdy materiał jest odtwarzany z rejestratora w sklepie, to jest ciągłość, dlatego rozważam kupno drugiego rejestratora do domu tylko w celach odtwarzania materiału.