Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet miwi 1132 podłączenie?

08 Lis 2010 17:34 13073 14
  • Poziom 1  
    Witam!
    Może pomożecie....

mam unifon jak w temacie oraz 6 kabelków

czerwony,niebieski,zielony,biały,biały,biały

Jak to podłączyc?

obecnie podłączyłem pod 1 = czerwony
    CA = zielony
    2=biały
    6=biały
    10= biały
    9 = niebieski

efekt taki:
    dzwoni ale głosniej na dole niz przy słuchawce
    przez słuchawkę słychać otoczenie ale nic nie słychać na dole
    elektromagnes nie brzęczy..

:cry:
    [mod="Tracer2"]Proszę znaki PL stosować i poprawić!
  • Warunkowo odblokowany
    Witam nie można podłączać unifonu na chybił trafił.Pisząc w poście kolory poszczególnych żył nic nam nie mówi,ponieważ nie ma żadnego schematu na podłączenie domofony i każdy instalator ma na to swój patent.Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy na ten temat proponuję uzbroić się w multimetr uniwersalny i pomierzyć napięcia wszystkie wartości są gdzieś na forum i nie chce mi się ich pisać od nowa.
  • Poziom 1  
    Musisz dowidzieć się ilo przewodowa jest instalacja 5 cio czy sześcio 5 cio otwiera rygiel poprzez zwarcie przewodu zavzepu do masy a 6cio otwierazaczep dwoma osobnymi przewodami i zworka w nifonie musi być rozerwana .
    Zrób tak określ przewód masy jedna osoba trzyma przycisk wywołania na dole a druga wpina słucjawke telefoniczną tak między poszczególne przewody aby dzwonek wywołania był najgłośniejszy .
    Mamy określone dwa przewody jeden to masa drugi wywołanie
    jak rozróżnic miernikiem napięcia stałego dotykać do pierwszego
    przewodu i pozostalych szukając napięć następnie do drugiego i pozostałych
    Między przewodem wywołania a pozostałymi nie będzie napięcia (jak to mierzymy osoba już nie naciska dwonka na dole
    Przewód masy będzie miał napięcia z inymi
    Teraz tak mase dajemy na 6 wyeołanie na CA
    Bieżemy słuchawke urmeta do ucha i dotykamy kolejne przewody do 1 jak usłyszymy głos na dole to wpinamy do 1.
    Do 2 dotykamy pozostale kable a gość ma dole słucha jak cie usłyszy to jest przewód mikrofonu i wpimamy go do 2.
    Zosyały 2 przewody dotykamy razem jak otwiera rygiel to łączymy w 10 i 9 i rozwoeramy zwore
    Jak nie to otykamy do masy jeden potem drugi ten co otworzy rygiel wpinamy w 9
  • Poziom 9  
    To ja się dołączam do prośby. Mam Scaitela 1132, instalacja ma 6 żył. Wcześniej miałem laskomex unifon lx-4 przy czym biały przewód w ogóle nie był podłączony jak go rozkręciłem, ba nawet izolacja nie była z niego ściągnięta. Nie wiem czy lx-4 działał poprawnie bo tyle co się wprowadziłem.

Udało mi się podłączyć Scaitela tak, że jestem w stanie słyszeć jak któś mówi do domofonu oraz guzik rygla działa poprawnie.

Niestety przy próbie wywołania przy bramie słuchawka nie dzwoni i dodatkowo mnie też nie słychać na dole. Załączyłem fotki, gdzie prezentuję lx-4 orax Scaitela.

Opis podłączenia Scaitela:
    1-linia głośnika
    2-linia mikrofonu
    6-masa głośnika/mikrofonu
    9-linia elektrozaczepu
    10-masa elektrozaczepu
    CA-linia wywołania

http://www.miwiurmet.com.pl/domofony_katalog_...32_620_scaitel,-,gr,34_312_1162,pr,17435.html

Opis podłączenia LX-4:
    1-wywołanie
    2-słuchawka
    3- mikrofon
    4-masa
    5-elektrozaczep

http://www.laskomex.com.pl/dokumentacja/analogowe/unifony.pdf

Sorki, ale je w te klocki jestem naprawdę słaby:/, a całymi dniami mnie nie ma, żebym się pobawił więc będę wdzięczny za podpowiedź bo nie chcę czegoś popsuć. Najwyżej oddam ten domofon i zamówię gdzieś taki jaki był.
  • Poziom 17  
    Błędnie podłączony unifon, zamień niebieski z brązowym, masa jest na brązowym. Mostek widzę że jest cały więc brązowy na 6 lub 10. Dołączyłeś się do baaardzo starego tematu :)
  • Poziom 9  
    Hej,

Dzięki za odpowiedź. Jak ruszam brązowy to wówczas przy wejściu rygiel cały czas brzęczy i nie działa przycisk rygla więc to chyba też nie tak:/ Jakieś inne sugestie?
  • Poziom 17  
    brązowy na zacisk 6, niebieski 9
  • Poziom 9  
    Dzięki. Pomogło o tyle, że działa wywołanie więc domofon "dzwoni" i można mnie słyszeć jak podniosę słuchawkę, ale w momencie jak ją tylko podniosę uruchamia się elektrozaczep...:/ Coś chyba jeszcze źle zmajstrowałem. Czyli jak teraz zrobić by w momencie dzwonka, po podniesieniu słuchawki uruchomić elektrozaczep przystosowanym do tego przyciskiem?

Dzięki jeszcze raz za pomoc.
  • Poziom 2  
    Wystarczą 2 kabelki zielony i biały podpinasz pod L+ i L- mam taki w domu
  • Poziom 17  
    Nie wprowadzaj w błąd człowieka, Ty masz domofon cyfrowy, a tu jest analogowy, problem polega na złym podłączeniu, zaczep możliwe ze jest realizowany przez linię mikrofonową do masy.
  • Poziom 9  
    Okazało się, że było zwarcie na linii na klatce schodowej stąd nie można było prawidłowo podłączyć. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 1  
    Witam
    To jeszcze ja się podłączę pod temat, żeby nie tworzyć nowego.
    Mianowicie, posiadam taki sam domofon, kabelki są dobrze podłączone bo wszystko działa (otwieranie drzwi, sygnał dzwonienia, głos słychać), tylko jest taki problem, że jak dzwonie z pola to dzwoni domofon u mnie i u sąsiada obok w mieszkaniu.
    Próbowałem z mostkiem na zaciskach 6 i 10, i bez mostka, ale to samo się dzieje.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Te mostki nic do tego nie mają. Wywołanie jest indywidualne dla każdego mieszkania i idzie po żyle, która podłączona jest do CA. Prawdopodobnie masz gdzieś połączenie z sąsiadem. Może to być na waszej kondygnacji lub przy kasecie na dole.
  • Poziom 17  
    Potwierdzam. Czasami w starym budownictwie mieszkania były dzielone na połowę i instalacja nie przewidywała takiej sytuacji i brakuje przewodu dzwonkowego na osobny lokal. Sprawdź w puszce na klatce czy nie ma zwarcia, żyła dzwonkowa jest krosowana 1:1 z pionem czyli jeden przewód do jednego poznasz po kolorze powinien być taki sam jak w unifonie pod zaciskiem CA, reszta przewodów jest wspólnie mostkowana.