Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 problem z wycieraczkami szyby przedniej

09 Lis 2010 12:46 9923 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z wycieraczkami szyby przedniej w Renault Laguna 2 2002r wersja PRIVILAGE z czujnikiem deszczu, mianowicie chodzi o to że po ok 5 minutach pracy na czujniku lub przy zwykłym manualnym włączeniu razem ze spryskiwaczami wycieraczki zawieszają sie po zejściu w dół i ruszyć sie nie chcą na żadnym z biegów, na nic nie reagują, jak jest włączony od początku tryb II lub III wycieraczki chodzą bez zarzutu,jednak kiedy zatrzymam auto np. na skrzyżowaniu przechodzą w tryb przerywany i jak juz sie zatrzymaja tak koniec trzeba czekać ok 10minut to sie załacza lub zgasić auto i odpalić od nowa to ruszaja bez problemu na kolejne 5-10 minut.
    Dodam jeszcze ze tylna wycieraczka działa bez zarzutu, spryskiwacze także.

Co z tym zrobić?? Gdzie zajrzeć?? Co to może być??
    Jeździć sie z tym nie da w taka pogodę jak mamy obecnie.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sensowne podpowiedzi.
  • Poziom 10  
    proponuję sprawdzić połączenie przy silniku wycieraczek chodż szczerze mówiąc mała szansa raczej bym obstawiał, że to coś z modułem UCH
  • Poziom 9  
    Wyczytałem w instrukcji że jeżeli wycieraczki pracują w trybie przerywanym i zatrzymują się to należy wymienić bezpiecznik. Bezpiecznik co prawda był cały ale wymieniłem na nowy i jak narazie działa bez zarzutu;)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    ktory bezpiecznik? ten przy kolumnie kierownucy od wycieraczek??
  • Poziom 9  
    Tak te z lewej strony kierownicy, za tą klapką, trochę trudny dostęp, jeszcze na dodatek te mini szczypce ale da sie zrobić Konkretnie nie wiem który to był, korzystałem z książki serwisowej i tylko jeden był przypisany wycieraczką.